Polecane posty

makowiaczek    27

a jak mam 5425 na zwykłej pompie to też mogę zwiększyć moc i pytanie o ile KM w moim jest to możliwe, bo gdzieć widziałem że 5460(chyba) ma taki sam silnik a moc coś koło 110KM czy o tyle aż mógłbym zwiększyć na tych samych podzespołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

skrzynia taka sama, korbowody i wał korbowy taki sam, ale głowica i turbina już inne, Czyli podnieść moc można spokojnie z tym, że charakterystyka mocy i momentu nie będzie idealna :) Ale za to model 5435 i 5425 różnią się już tylko turbiną i ustawieniami pompy, nawet rozpylacze są takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

no to ile mogę wyciągnąć ze swojego zmieniając tylko dawkę paliwa , kąt wtrysku, nie zmieniając innych podzespołów, i ile to mniej więcej kosztuję bo wiem ze są firmy zajmujące się takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie mam zielonego pojęcia :) ale osoba która takie rzeczy robi, zna bezpieczne zakresy takich operacji na otwartej pompie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

makowiaczek przy Twoich ambicjach to nawet do 200 zajedziesz ludzie zejdzcie na ziemie z traktorka chcecie zrobic od razu amfibie a gdzie stosunek masy do mocy i wytrzymalości konstrukcji :rolleyes: ;)


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

przymierzałem się swego czasu do classa axosa też silnik Perkinsa diler mówił że po gwarancja mechanicy za 5 tys 20% mocy dorzucą trzeba zmienić kolektor ustawienia pompy i coś tam jeszcze a i normy spalin dwie do dołu po zmianach :) ale więcej mocy i mniej paliwa miał palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie kuzyn ma 5445 i powiem tak do pierwszego przeglądu to palił jak smok spalanie w turze prawie 15 litrów po przestawianiu parametrów stał się już bardziej oszczędny. Ale perkins to perkins jak dostanie po d*pie to musi swoje wziąć.

"Jak koniowi nie dasz owsa to nie pójdzie " jak to mówi mój tata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Mój 5430 pali przy orce 10-11l/ha czyli mało wg mnie... ale przy transporcie tak różowo już nie jest. Przy lekkich pracach ładowaczem też nie jest źle... ok 4.5l/h. Wszystko oczywiście przy spokojnym operowaniu gazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

makowiaczek przy Twoich ambicjach to nawet do 200 zajedziesz ludzie zejdzcie na ziemie z traktorka chcecie zrobic od razu amfibie a gdzie stosunek masy do mocy i wytrzymalości konstrukcji :rolleyes: ;)

Akurat w tych modelach konstrukcja i masa są praktycznie te same, różnica to detale typu turbina czy te kolektory co znacząco na masę nie wpływa

a jeśli chodzi o ambicje to po prostu chciałbym wiedzieć na przyszłość jakie są możliwości bezpiecznego zwiększenia mocy i jego koszty,bo na dzień dzisiejszy to mi spokojnie wystarczy tyle co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Masz racje 90daniel , perkins jak dostaje po garach co i z baka ciągnie. U mnie 5435 2008r co roku na jesieni chodzi z beczką 16tyś do gnojowicy i niestety z baka ciągnie że po każdy kursie widać na wskazówce licznika. Z racji że Fendt 175 PS chodzi w pługu więc z racji oszczędności czasu MFa puszczam do beczki. Jednak biorąc pod uwagę ekonomikę to Mf słabo wypada w stosunku do FENDTa w transporcie beczką gnojowicy. W paszowozie czy przy roztrząsaniu trawy bądz przy grabieniu to inna bajka. Poprostu każdy ciągnik im bliżej swojej granicznej mocy tym więcej pali, a że MF ma skrzynie Dyna4 pozwala nam ruszać niemal z każdym ładunkiem i jescze przyśpieszać, kosztem zużycia paliwa. Jakiś czas temu mój znajomy strasznie nażekał do mnie na swoją VALTRĘ 90KM że dużo pali w transporcie, że jego URSUS 4514 pali mniej w transporcie przy tym samym ładunku. Moim zdaniem porównywanie ciągników możemy dokonywać tylko w identycznych sytuacjach. Valtrą jechał dla przykładu z całym ładunkiem koło 40km/h zaś ursusem około 30km/h. Wyższa prędkość = większe zużycie paliwa.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Silnik valtry generuje 90 KM. Któe nie sa potrzebne do ładunku z którym radzi sobie 60 KM. Gdyby ciężar był większy okazało by się, że 4514 spalił by więcej. W przypadku beczki i mf a jest on według mnie przeciążony. Stąd wysokie zużycie paliwa. 16 tys litrów do tego kilka ton masy beczki i opory toczenia po polu robią swoje.

Jeśłi chodzi o tuning 5425. To można by ustawić dawke paliwa i ciśnienie doładowania takie jak w 5435. Tylko trzeba by miec dostęp do tych danych. Serwisantom raczej by się w to bawić nie chciało ewentualnie będą koszty spore. Kąta wtrysku się w takiej sytuacji nie zmienia. Przyrost mocy nie był by duży.

Jeśli chodzi o sterowany elektronicznie cr sprawa jest prosta. Coraz więcej firm oferuje podniesienie mocy w ciągnikaach z cr.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Zgadzam się z Wami, że silnik 90-100 konny musi swoje spalić ale wydaje mi się, że na niskich obrotach i przy lekkiej pracy nie powinien robić wiru w baku (mój mf 5445 niestety spala b. dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

widze na tym forum osoby które zmodernizowały sie z rosjana albo trzydziestki czy sześćdziesiątki na 100 km ale nie zmodernizowały apetytu na paliwo stosownego do mocy

  • Like 1

sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Nie miałem żadnego z wymienionych przez Ciebie ciągników. Wcześniej miałem 70 km i proporcje w różnicy mocy są nieproporcjonalne. 100 km MF spala 2 krotnie więcej od 70 km. Nowe silniki przez normy eko spalają dużo więcej - więc nie bądź złośliwy i nie wmawiaj nikomu, że nie miał kontaktu z ciągnikami o różnej mocy. Dzięki ekologii mamy niższe emisje spalin, wyższe spalanie i bardziej awaryjne silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

5445 to bardzej ciagnik do roboty w polu niz do pracy z turem. Pali dużo ale i moc ma 110 km i 460 Nm. Muszą z czegoś powstać. Sprubuj pracować na zakresach a i b jeśłi możesz oczywiście. Wtedy nie ma boosta i może trochę mniej spali. Zresztą nie mozna wykluczyć, że twój egzemplarz ma coś z zestrojeniem silnika nie tak. Trzeba było kupic model 5435. Widać mf sam wycofał się z tych silników oferując modele 5440 i 5450 o mocach 102 i 107 km.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Wie ktoś może ile kosztuje przegląd po pierwszych 50h i później po 300h ? Ile doliczaja na dojazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

 

http://www.agrofoto.pl/multimedia/artimg/17331.html tutaj masz orientacyjne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ceny prawdziwe, ale mozna filtr w pierwszym przeglądzie zamienić na Claasa i będzie o połowę tańszy. A później mozna robić przeglądy tak jak instrukcja przykazała, czyli co 400h, a nie jak sobie Korbanek wymyślił co 300h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

MF 5475 pierwszy przegląd po 50 mtg koszt 1870 zł(w tym 100 zł za dojazd), kolega za pierwszy przegląd john deera 6430 zapacił 1700 zł, a z claasa 620 cis 2700 zł i mówił że mu za przeglad w claasie za robocizne liczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

MF 5475 pierwszy przegląd po 50 mtg koszt 1870 zł(w tym 100 zł za dojazd), kolega za pierwszy przegląd john deera 6430 zapacił 1700 zł, a z claasa 620 cis 2700 zł i mówił że mu za przeglad w claasie za robocizne liczyli.

według orientacyjnych cen przeglądów z tabeli, a cenami, które podajesz jest różnica w cenie ponad 2-krotna. Skąd takie rozbieżności? Drugie pytanie mam takie: kupując nowy samochód I przegląd robimy w takim samym odstępie przebiegu km jak pozostałe (15, 20 30 tys. km), a w ciągniku nadal istnieje ten I przegląd krótki - dlaczego. Natomiast przechodząc do cen wymienionych przez Lavera to nasuwa mi się jedno podsumowanie - jedno wielkie zdzierstwo. Przecież materiały do wymiany nie odbiegają znacząco od tych w nowych samochodach, a tam przeglądy zaczynają się już od 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Dzwoniłem dziś do serwisu - koszt przeglądu to 1500 brutto + dojazd 1,78zł/km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, wie ktoś może ile potrzeba dolarów żeby kupiś MF 5455 a ile na MF 5450 a ile MF 5610 ?

Nie rozumiem trochę polityki nowszy model ma lżejszą konstrukcje i słabszy podnośnik a najnowszy jeszcze 3 cylindrowy silnik. który bedzie najlepszy do wszystkiego od pługa do opryskiwacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Koledzy ,bardzo proszę o pomoc.Mam MF 5435 300 godzin przerobione i wczoraj podczas prac polowych temperatura silnika wyskoczyła do czerwonej skali wyłączyłem silnik odczekałem trochę żeby dojechać jakoś do domu ,myślałem że tylko chwilowe ale nie.Odpaliłem go dziś rano zacząłem robotę w polu i znowu to samo.Co to może być?,kolega mówił że to może być uszczelka pod głowicą(CZARNY SCENARIUSZ) dodam że ciągnik jest już po gwarancji.Jak to sprawdzić czy rzeczywiście uszczelka lub termostat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Płyn jest? chłodnica ciepła do góry na dole?

Wyciągnij termostat i zobacz co sie bedzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj