Polecane posty

Eryko    35

Mam pytanie,czy teraz w serii 5400 nie ma już ciągników z 6cyl. silnikami? pytam bo na oficialnej stronie MF są same 4cyl. a 6cyl dopiero w 6400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

witam, co myślicie o oponach do MFa 5455 rozmiar tył 540/65r34 przód 440/65r24, czy nie za niskie? jak to będzie wyglądać wysokość do szerokości? chciałbym r38 i r28 ale mam zamówiony ciągnik z obniżoną kabiną i dealer mówi że te wyższe niby nie przejdą homologacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ściemnia z tą homologacją :P W homologacji nie ma słowa o oponach.

Ewentualnie może te wyższe opony mogą mieć za mało miejsca pod błotnikami.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jak nie będzie obniżony to będzie wolniej jechał ? ;) Korbankowy przedstawiciel coś kręci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

chodzi mi o to że może jak stoi na niższych kołach a włożą mu wyższe to będzie jechał ponad 40 a w polsce ciągniki mogą do 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale opony r28 i r38 są dostępne do tego modelu, jest klika nawet na forum z takimi oponami.. W homologacji maksymalna prędkość zmierzona dla MF 5435 wynosi 42,96 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

no to może chodzi o tą kabinę obniżoną że się nie da wyższych, a jak on będzie wglądał jak będą takie szerokie a niskie? ujdzie? polecacie takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Może nie chce mu się kombinować z zamówieniem i chce Ci wepchnąć taki jaki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Polska jest w ue. Homologacja dla wszystkich krajów wspólnoty na dany pojazd załatwiana jest w jednym z tych krajów, najczęściej kraju producenta. I odnosi się do wszystkich egzemplarzy. Gdy polska nie była w ue, homologacje na polske załatwial generalny importer. Promień koła zwiększył by się o 5 cm. To myślę, że dało by jakieś 2-2,5 km/h. względem kół 24/34 z taką samą oponą. Myślę, że takie koło zmieści się spokojnie nawet pod obniżoną kabiną. Zwłaszcza, że opona jest na obniżonym profilu. Wydje mi się, tak jak ktos wyżej pisał, że nie chciało im sie kombinować to tak powiedzieli. Zreszta kupując ciągnik z placu masz ograniczone pole manewru. Co innego gdybyś zamawiał z fabryki.

Na koniec jeszcze jedna mała refleksja. Homologacja jest dla opon chyba 18,4/34 a więc pełnoprofilowych. Ty masz niskoprofilowe, więc róznice w wysokości felgi gdybyś miał 28/38 skompensuje niższy profil opony. koło 18.4r34 bedzie minimalnie niższe od koła 540/65/38, chyba około 1 - 2 cm.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a powiedzcie czy warto mu zawracać głowę żeby jednak założyli te r38? czy lepiej już zostawić na tych niskoprofilowch 540/65r34? jak to będzie wyglądać bo felga mała r34 i do tego niski profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jedno jest pewne napewno na tych kołach nie wyciągniesz tych 42 km/h. Profil opony w stosunku do standardowej 18/4 będzie niższy o 4 cm. Dobrze, że masz obniżoną kabinę bo troche dziwnie by wyglądało. Chociaż są na af ciągniki z takimi kołami i niską kabiną. Przejżyj galerie. Nie wiem czy coś wskurasz z tymi większymi. jak będziesz nahalny to ci walną taką cenę dopłaty, że dasz sobie spokuj, ale prubowac możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a jak to według was wygląda, obniżona kabina, niskie szerokie koła, nie sądzicie że jakiś taki mały się wydaje ten ciągnik w takich opcjach? ten chyba ma obniżoną i te koła 540/65r34?

 

a ten napewno

Edytowano przez chrobi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Nie zastanawiaj sie i bierz wyzsze opony tylko ze za nie jest doplata chyba 1000euro

(a ten model to ich nie powinien miec w standardzie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

no chciałbym wyższe ale niby się nie da przy obniżonej kabinie, a jak wam się widzi ten z mniejszymi oponami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadek125    1

ja ma taki ciągnik na tych oponach i jest obniżony nie jest zle zobacz sobie u mnie w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf54    0

Witam mam takie zapytanie posiadam mf5465 z silnikiem sisu i serwis proponuje mi przestawiene pompy paliwowej ze ma być oszczędniejszy żwawszy i o nie całe 10km mocniejszy czy ktoś takie coś robił i czy to jest zdrowe dla silnika z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

kolego adrian mam mf 5430 od sierpnia i nie moge narzekać mam 150 mtg , jak mi go przywieźli nie działało opuszczanie podnośnika ale tnie podłączyli kostki przy montażu ładowacza, ciekło jedno szybkozłącze z tyłu, pociekł siłownik od podnoszenia maski. Elementy wymienione do 3 dni po zgłoszeniu. Nie widać zadnego wycieku i wszystko chodzi jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

A jak jest z tą sprężarką powietrza , mam 5425, czy ona sie wyłącza jak nabije powietrze? czy cały czas pracuje i czy można regulować ciśnienie bo mi bije do 8atm. i co w niej może piszczeć bo jak nabija to piszczy a po nabiciu już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Sprężarka pracuje cały czas, Ciśnienie 8 bar jest domyślne i nie należy go zmieniać, a piszczy ci pasek. Musisz go naciągnąć, ale nie jest to bardzo łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak, to pasek, bo piszczy tylko jak ma ciężko, czyli jak dobija do tych 8 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Najprawdopodobniej tak ponieważ jak ciśnienie spadnie to sprężarka ma lżej i się pasek nie ślizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj