Polecane posty

hubertuss    4653

Ten na dole to jest kabina slim. W tej napewno jest mniej miejsca ponieważ wszystkie elementy ogrzewania/wentylacji są obniżone do wnętrza kabiny tak aby dach był niski. Ten z filmiku ma obnizona kabinę. Z racji że kabina jest obniżona a maska nie szyba mierzona od maski do dachu jest krótsza. Najszybciej obie wersje mozna poznać po wycieraczce, która w wersji obnizonej jest tuż nad maską a w wersji zwykłej jest około 10 cm odstępu. W wersji obniżonej łączenie szyby przedniej dużej z ta małą na dole wypada na dole naklejki "massey ferguson". W wersji zwykłej na górze tej naklejki. Dla mnie wersja obniżona ze zwykłą maską jest fajniejsza. Ciatgnik wygląda na bardziej masywny i zwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

czyli ja wnioskuje że ten obniżony to nawet fajniejszy, zegary nie wstają dużo nad maske a w normalnej to już całe zegary wstają w szybie, mam racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z wad obniżonego to mogę wymienić gorszy dostęp do czyszczenia pod kabiną. No i trzeba pierwszy stopień w schodkach odkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zbiornik mocowany jest do bloku skrzyni, zaś schodki do kabiny. Prześwit w kabinie zwykłej i obniżonej jest taki sam, no może oprócz tych nieszczęsnych schodków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Koledzy cieknie mi kabina w MF5425 przy prawym słupku przedniej szyby jak go kupiłem nowego to od tamtej pory już raz uszczelniałem silikonem ale dziś znow mokro jest kapie na podłoge jak ruszę ciągnikiem. Miał ktoś z was takie problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a może ktoś powiedzieć jakie spalanie ma MF 5455? ile spali np w ładowaczu, ile w np prasie rolującej a ile w orce? bo słyszałem że jest duża różnica w spalaniu między lekkimi a ciężkimi pracami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

Koledzy cieknie mi kabina w MF5425 przy prawym słupku przedniej szyby jak go kupiłem nowego to od tamtej pory już raz uszczelniałem silikonem ale dziś znow mokro jest kapie na podłoge jak ruszę ciągnikiem. Miał ktoś z was takie problemy??

 

Jeśli masz ciągnik jeszcze na gwarancji to zgłoś to serwisowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

moi drodzy parafianie też posiadam mf 5455 100km 2006r ma dopiero 2300h zrobione nic nie rdzewieje pali zawsze do dna ale ziemie mamy dosc lekkie wiec na ha 4 klasy w ibisie 4xls na 3a wychodzi ok 14l co nie jest rownoznaczne1 godz pracy bo na 1ha potrzeba troche wiecej pług wazy ok 1500kg więc jest to dla niego maksimum siew takze nim wykonuje i daje rade w uciągu z aresem tlp 3m z sulkim na stopkach ale jest troche za krotki i orginalny balast z przodu ok 600kg jest mu malo wiec dolozylem jeszcze ok 200 a poza tym to ile pali zalezy od stylu jazdy cegla na pedale gazu nie da oszczednosci a obroty max2000 daje duza roznice w jakim kolwiek zajeciu nim ale jedno jest pewne ze jest elastyczny w spalaniu jak nie ma obciazenia to i jest oszczedny ale jak ma co robic to i moc jest kosztem czegos a tak poza tym wszystkim to polecam ps. ostatnio wymieniałem koło dwumasowe po 2600godz ale to od ubijania kiszonek jeden na pryzmie a wyrobic sie trzeba


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

to te z 2006 nie maiły commonraill? to który będzie palił więcej, ten z CR czy bez? i ponawiam pytanie ile spali mf5455 w lekkich pracach np ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Jeśli masz ciągnik jeszcze na gwarancji to zgłoś to serwisowi.

Kolego zgłaszane były usterki na gwarancji ale... szkoda gadać... za daleko maja 25km dla nich sie nie liczy mały gospodarz. Jada tam gdzie maja pewna kasę i prosta robotę zmienić oleje filtry podpiac komputer i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie pozostaje nic innego jak odkręcić cała pokrywę od klimy i jeszcze raz zasilikonować.

A wyślij im listem poleconym zgłoszenie usterki, to na bank przyjadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

Kolego zgłaszane były usterki na gwarancji ale... szkoda gadać... za daleko maja 25km dla nich sie nie liczy mały gospodarz. Jada tam gdzie maja pewna kasę i prosta robotę zmienić oleje filtry podpiac komputer i tyle...

 

A co Ciebie obchodzi, że mają za daleko! Ciągnik jest na gwarancji, posiada usterkę, Ty ją zgłaszasz i muszą zapoznać się z problemem!

Edytowano przez LUSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Odkręcałem tą pokrywę od klimy silikon poszedł po całym obwodzie i dalej cieknie w 6180 mam to samo tylko ze podsufitka wilgotna wszystkie ciągniki na szczęście mam pod dachem a do tego to w lecie postawiłem ciągnik (5425) za garażem i ojciec otwierał drzwi z garażu i popchał drabinę która wpadła na dach robiąc dziurę wielkości 4x3cm odłamki mam dziura zaklejona taśma czasowo. Ale chyba to nie ma nic do rzeczy ze cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a może jakiś wpływ ma ta rurka od skraplacza klimy? Może skrapla się od ogrzewania i nie ma odpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mi raz zalało podsufitkę, właśnie przez zapchany wężyk wystarczyło go jakimś drutem lub linką stalową przepchać. Wężyki znajdują się pod błotnikami pod środkowymi słupkami.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

od klimy rurki są drożne kapie z obu stron na kola znaczy w lecie tak było ale to nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj