Polecane posty

FarmerB    12

MF 5430 190 tyś netto w prawie pełnym wypasie dołożyć można by tylko amortyzację kabiny 5tyś zł i przedni tuz oraz wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Taka cena była odkąd wprowadzili ten wynalazek do etj serii. Równie dobrze można by zapytać 200 tys netto za zwykły traktor co tam jest? Co do intercoolera nie wiem co z nim się stało ale może spróbuj pospawać czy skleić. Ewentualnie kumpel w polmocie 10014 czy jakoś tam ma taki sam bo jest tam silnik perkinsa więc może w ich serwisie zapytaj.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

Starsze 5455 nie maj intercoolera apropo urzytkownia mfów to ostatnio miałem nieprzyjemną naprawe w swoim 5455 do wymiany był amortyzator drgań na kole zamachowym ciągnik 2600h a taka niespodzianka przestrzegam przed zbyt intensywnym ruszaniem np przy ubijaniu kiszonek


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@hubertus

coś mi świta, że w agrotronach pneumatyczna amortyzacja kosztuje 5 tysi więc mechaniczna powinna kosztować sporo mniej.

 

@masfer5455

Niestety nowe ciągniki coraz bardziej awaryjne są. Znam przypadek gdzie w jd 6620 przy ok 2500mth padło łożysko na mechanizmie różnicowym przedniego mostu. Ciągnik nigdy nie był przeciążany ani nawet nie miał ładowacza czołowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam MF 5455 i dosyć ciężko odpala nie ważny czy ciepły czy zimny, jeśli już odpali to chodzi normalnie mocy nie brakuje wchodzi na obroty itd. gdzie może leżeć problem? filtry nowe przewody nie zatkane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

mam problem w moim mf mimo kalibracji skrzyni ciagnik nadal szarpie a zwłaszcza w tył co może być przyczyną ?? dodam że ciągnik po kalibracji działał jak należy najgorzej jest z jazda w tył nawet z sprzęgła niekiedy trudno elastycznie ruszyc natomiast w przód odbywa się to w miarę płynnie.Miał ktoś może taki przypadek??

Edytowano przez krycha094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@b0gdan też tak pomyślałem serwis mówi że raczej nie, mówią że filtry a one wymieniane były około 100h temu mam tylko nadzieje że to nie pompa wtryskowa. Ciągnik 900h trochę za wcześnie na takie awarie

Edytowano przez krzysiek8540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w przypadku CR to raczej ciężko o taki objaw jak u Ciebie który świadczyłby o uszkodzeniu pompy. Może filtr jednak się przypchał jakimś gorszym paliwem, ewentualnie pompka nie daje dobrego ciśnienia, później to nie ma znaczenia bo zasysa pompa wtryskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey5455    1

mam problem w moim mf mimo kalibracji skrzyni ciagnik nadal szarpie a zwłaszcza w tył co może być przyczyną ?? dodam że ciągnik po kalibracji działał jak należy najgorzej jest z jazda w tył nawet z sprzęgła niekiedy trudno elastycznie ruszyc natomiast w przód odbywa się to w miarę płynnie.Miał ktoś może taki przypadek??

 

 

 

prawdopodobnie to czujnik położenia przy pedale sprzęgła. ja niałem coś podobnego i jak serwis go wymienił to wszystko wróciło do normy koszt około 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W tej serii nie kalibruje się rewersu oddzielnie? Może masz coś nie tak z tym pokrętłem komfortu? Rewers jakoś reaguje na ruchy tym pokrętłem? Podaje jakiś kod błędu? Jesli rewers kalibruje się ze skrzynia sprubój jeszcze raz skalibrowac skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

wszystko było oddzielnie kalibrowane ale mam zmianę olejów i filtrów na 1200mtg to przyjedzie serwisant to będzie musiał pokombinować zresztą ten co był u mnie był mówił o tym ze nawet po zmianie oleju w skrzyni wszystko może śmigać jak masełko wiec zobaczę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Użytkownicy MF 5460,5465,5470 napiszcie jak Wam się te ciągniki sprawują?lepiej brać 6cyl czy mocną 4cyl?jak ze sprawnością serwisu,jakie koszty?Jeżeli ma ktoś cennik tych modeli to niech wrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U korbanka nie ma cenników na kartce, gdzies w necie. Pojedź lub zadzwoń do dealera to wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Nie ma cenników na necie. Oni nie chcą za bardzo mówić o cenach przez tel,a jechać 100km żeby się dowiedziec cenę to raczej bez sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przez tel ci powiedzą. Zrób tylko wstęp, że masz wniosek itd. Szukasz tego i tego. Ja dzwoniłem do brańska to mi dali numer do przedstawiciela a ten mi wszystko dokładnie objaśnił i poinformował. W wierzchowiskach trafiłem na jakiegos kolesia w centrali. Wymienił tylko cene i za bardzo nic więcej. Co ciekawe obie ceny się zgadzały. U nich jest reionizacja więc w zasadzie skazany jesteś i tak na jednego dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_MF_    0

witam. mam massey ferguson 5460 prawie 3000 mtg w 2.5 roku w turze stolla usterki koncowka drążka kierowniczego ma luz jeszcze nie robiłem, czyjnik potencjometra cena 300zł cos koło tego i cieknie z euro złączy z tyłu musze wymienic. poza tym ciągnik sie sprawuje dobrze spalanie takie sobie w transporcie przy 40km/h to troche pali ale ciągne 40 bel słomy lub ok. 33 trawy gdzie jedna waży z 650kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Witam mam 5425 z 2011r czasem miga mi pierwszy bieg 3 i później 7 razy jak to błąd ma ktoś tabele błędów, dodam ze tylko gdy uniosę rewers i przytrzymam kilka sekund. Wtedy skrzynia zawiesza się i muszę zgasić silnik i poczekać chwilke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wygląda to na błąd podczas kalibracji sprzęgła, albo sprzęgło jest nieskalibrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj