darkos1011

Pomocy... hamulce claas mercator

Polecane posty

darkos1011    0

Koledzy mam problem z hamulcami w moim clasie, wymieniłem już pompki i cylinderki a pod pedałem dalej nic... odpowietrzanie nie pomaga;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

to wychodzi na to ze pompki nie pobierają płynu ??


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkos1011    0
to wychodzi na to ze pompki nie pobierają płynu ??

 

ok zobacze tylko musze poczekać aż przestanie padać ale narazie dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nic sie nie dieje czyli nie hamuje i pedały wciskają się bardzo lekko bez oporu??

 

Kolego nie cytuj ostatniego posta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

A jak go odpowietrzałeś to poszedł płyn odpowietrznikiem ???? bo jak nie to tak jak wyżej wspomniałem do pompek płyn nie dochodzi


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrokrzys    0

Spróbuj cofnąć pręt z gwintem do końca ten który popycha tłoczek w pompce tak żeby mogła zaciągnąć płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a właściwie układ odpowietrza się tak jak wszystkie układy hydrauliczne czy jakoś inaczej bo gdzieś kiedyś słyszałem, że jakoś od dołu płyn powinno się podać? A jakie są przyczyny nie działania pompki, jak to można sprawdzić aby nie potrzebnie nie kupować czasem nowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wyjac pompke nalac jej plynu strzkawka i zobaczyc czy wystrzeli?

 

lub odkrecic przewod i pogibac i zobaczysz czy pompuje czy tylko przepuszcza plyn :D

 

u mnie od sprzegla byla padnieta pompka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

czyli rozumiem, że jak się naleje płynu w otwór dolotowy i po naciśnięciu wystrzeli ten płyn to jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tak

 

mozesz tez przytrzymac palcem wylot i zobaczyc czy ciezko bedzie nacisnac ;p

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ok, dzięki pompa jest dobra ale mam jeszcze inny problem bo odkręciły się a niektóre poluzowały te (6 śrub) śruby wokół bębna. Czy te śruby są wkręcone w podstawę czy są ze środka (w bębnie) przykręcone nakrętkami? Muszę się dostać do środka a nie mogę tego klina wypić! Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat

w dominatorze 88 mam dwie pompki hamulcowe po zimie jedna działa ok a drugi pedał był miękki wyciągnąłem pompkę okazało się że była pęknięta taka uszczelka w środku kupiłem

(oryginał 60zł) niestety po złożeniu nie pobierała płynu. kupiłem całą nową pompkę (zamiennik) zamontowałem i nic nadal miękki pedał, myślałem że wina cylinderka lub coś na przewodach więc zamieniłem pompki i ta co była dobra działała dobrze na jednej i na drugiej stronie. wyjąłem ta zła pompkę i okazało się że w ogóle nie zaciąga płynu (nowa pompka). myślę wada fabryczna, kupiłem drugą i dalej to samo. CO JEST K.. GRANE z tymi pompkami, czy coś robię źle???/ proszę o odpowiedz jak by coś ktoś wymyślił. a dodam że chciałem przerobić na pompki z ciągnika chyba jakiś ursus pompki tanie po 40 zł kompletna kupiłem do tego redukcję na przewody i nawet działało ok tylko że inna jest średnica pompki i jest źle hamować bo pedał można wcisnąć max 1-2 cm i już hamuje. chyba spróbuje kupić jeszcze raz nową pompkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skoro hamuje to po co zmieniasz.

Nowe pompki czasem tak mają że nie chcą zaciągnąć płynu. Najlepiej je zalać i przetestować przed założeniem, a potem już powinny same działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artbi    0

Moje doświadczenia z URSUS C-360 przy wymianie pompki na nową (tą z wyrównywaczem) nie dalej jak 3 tygodnie temu.

Wszystkie przewody drożne, zarówno zasilające jak i do cylinderków.

 

Pompka nie chciała mi za nic w świecie zassać płynu (fabrycznie nowa, zetorowska).

Wszystkie możliwe kombinacje, wykręcanie odpowietrzników, odkręcanie przewodów, wkręcanie i wykręcanie popychacza - nic. 2h w 4-ry litery.

 

Wymontowałem i całą pompkę utopiłem w płynie i pompowałem.

Jednym otworem zasyssała, drugim wyrzucała. Taka zabawa na 5 min.

 

Starając się, aby w miarę możliwości utrzymać płyn zamontowałem z powrotem.

Praktycznie od razu zaczęła pompować: kilka razy pedałem, na wciśniętym popuszczenie odpowietrznika i zakręcenie.

 

Jeśli chodzi o samego mercatora - tu za Tobą jest grawitacja. Zbiornik u góry, niżej pompki i na dole cylinderki.

Teoretycznie układ mógłby się sam odpowietrzyć, jakbyś tylko poluzował odpowietrznik ;) Żartuje oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmieniam jedną bo jest zła i mam hamulce tylko na jedno koło. nowa pompka nie zaciąga płynu wyjąłem i dałem płyn pod ciśnieniem sprężarką to było ok a potem zalej do kitu. kupie jeszcze jedną zobaczymy co będzie. poprzednie dwie kupiłem przez internet na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem pompkę po raz trzeci zamontowałem dziś i hamulce ok jak żyleta. i tym razem kupiłem zamiennik ale u korbranków poprzednie dwie przez internet były do du...

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk1515    0

Witam. Panowie niedługo będę po sesji i planuje w wolnym czasie naprawić hamulce w swoim mercatorze. Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak sie do tego zabrać? Lewy wgl nie działa, a prawy co chwilę się zapowietrza, co może być powodem, dodam że pompka i cylinderek w prawym są wymienione? Jeśli chodzi o lewy to prawdopodobnie przepuszcza w środku jest mokro od płynu? czy to wina cylinderka? i najważniejsze czy aby rozebrać hamulec muszę zdjąć całą ośkę?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

gdyby sie udało wyciągnąć klina i cofnąć bęben to pewnie by się nie musiało ale zazwyczaj się nie udaje my to tak robili odkręcali my koło i zwolnice wraz z półośą cofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj