News
chudy100

Bizon Z058/1 problem z rozdzielaczem

Polecane posty

chudy100    0

Witam,

Problem przedstawia się następująco: napinacz nie trzyma zadanych obrotów, musze trzymać wajche

Nieprawidłowo działa sekcja rozdzielacza który odpowiada za napinanie przyspieszacza motowideł, według instukcji popychając dzwignie do przodu powinny być większe obroty a do tyłu mniejsza a u mnie jest odwrotnie a zwolnienie działa samo ;)

Podpinałem inny przewód hydrauliczny do wszystko dobrze było a tak jak powinno być to nie działa

Czy da się coś z tym zrobić czy trzeba wymienić rozdzielacz??

odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem problem tkwi w zamku hydraulicznym, który znajduje się między rozdzielaczem a wariatorem obrotów nagarniacza. On odpowiada za to żeby trzymać olej w siłowniku wariatora po puszczeniu dźwigni.

Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal13113    121

to nie koniecznie rozdzielacz a raczej na pewno nie nie w tym przypadku tak jak ktoś mówił tam jest zamek hydrauliczny który za to odpowiada i to pewnie on nawalił znam takich co jak mieli w ciągnikach słabe rozdzielacze to właśnie te zamki wstawiali żeby np w siewniku do nawozów nie zamykały się same zasuwy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To, że przesuwając dźwignię do tyłu zwiększasz obroty nic nie znaczy. Po prostu trzeba zamienić przewody w rozdzielaczu. Idą tam dwa przewody od rozdzielacza do zamka hydraulicznego, a dalej od zamka do wariatora jeden przewód. Zamek znajduje się z lewej strony pod pomostem.

Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

rafal13113    121

panowie coś takiego jak wariator nie istnieje ma to swoją fachową nazwę nie róbmy siary używając takich nazw.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wariator ogólnie jest to przekładnia o zmiennym przełożeniu. Mogą być wariatory mechaniczne, elektryczne, hydrauliczne. W bizonie występują cztery wariatory: do zmiany prędkości jazdy, obrotów bębna, obrotów wentylatora, oraz do zmiany obrotów nagarniacza. A ta fachowa nazwa to właśnie wariator. Proponuję poczytać w wikipedii.

post-10122-1222677458_thumb.png

rafal13113    121

wież wikipedia to jest największy badziew jaki istnieje z tego względu że informacje w niej zawarte są dodawane głównie przez uczniów i studentów a kontroli nad tym co jest dodawane jest praktycznie nijaka więc proponuje nie sugerować się nią gdyż nawet większość uczelni wręcz zabrania korzystania z niej ze względu na rodzaj informacji, a tak naprawdę to nazwa wariator jest podwórkowym synonimem przekładni bezstopniowej bo tak to się naprawdę nazywa a została stworzona przez mechaników z pgr-ów odnośnie przekładni bezstopniowej w wistuli gdyż kombajn ten nie posiadał (przynajmniej jakaś seria nie wiem cz wszystkie) skrzyni biegów a tym samym sprzęgła i ruszanie było na zasadzie, że tarcze koła zaciskały pas (który na luzie chodził po rolce między tarczami) a przy ruszaniu kombajn strasznie szarpał (niektórzy mówili, że wariował) stąd nazwa wariator.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację wikipedia to największe badziewie ale podałem to jako przykład a o historii z wistulą nigdy nie słyszałem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie a jednak nazwa wariator jest prawidłowa. Pochodzi ona od łacińskiego słowa "vario" - co oznacza "zmienny". Tak więc wariator to przekładnia pasowa o ZMIENNYM przełożeniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez peja654
      Witam!
      Prosiłbym o pomoc w sprawie kupna Bizona Rekorda , a mianowicie czy ktoś ma , lub ma jakies informacje kto w waszych okolicach ma do sprzedania taką maszyne. Szukam Bizona Rekorda ZO-58 New Holland z 2002-2004r. w stanie BDB , max 1200mth. 
      Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam !

• Przez Rolniczek98
      witam czy ma ktoś z was instrukcje obsługi do bizona rekorda w pdf? rocznik 90
    • Przez Bartek72511
      Witam. Mam takie pytanie, jaki olej należy lać do silnika rekorda? jakiś inny niż do supra czy ten sam? z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..

Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..

co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez ursus1991
      Cześć. Mam tki problem w moim rekordzie  że gdy kosze rzepak zapycha mi sie sieczkarnia co chwile. Musze odłączać i kosić bez sieczkarni. Zawiesza sie wszystko nad wałkiem z nożami i zapycha tył kombajnu aż załącza sie sygnał od czujnika. Próbowałem cofac przeciwnoże, jeździłem szybciej i wolniej i nic to nie zmieniało. Nie było róznicy czy mocny rzepak, czy słaby, ciagle to samo. Jak kosze zboże to sieczkarnia ładnie rozdrabnia i nic sie nie zapycha. Sieczkarnia chodzi spokojnie, nie trzesie kombajnem, Miał ktos juz podobny problem???
      Załaczam zdjecie sieczkarni jaką posiadam, nie wiem jak sie nazywa, ale poznacie pewnie ze zdjecia. Podejzewam, ze jest w tym kombajnie od nowego. Prosze o pomoc, bo jest to wkurzajace. Dodam, ze nic tam na wyjsciu nie wystaje.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e0306b5b07c65a78

PozdrawiamUrsus 1991
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj