Skocz do zawartości

Polecane posty

fergusonki    36

Kup sobie Mandam a Bardzo dobry sam mam i jestem zadowolony :)

Tego z Agromaszu nie polecam gdzieś ktoś na AF miał zdjęcia jak rama popękała po paru ha :D

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Tomek90    211

Może kupić używany, wymieni części robocze i bedzie robić lepszą robotę niż te polskie.

Huberto    0

Ja kupiłem właśnie też Agro-Masz tylko że 2,6m,ciekawe są te talerze na sprężynach,dealer mówił że ludzie sporo ich kupują więcej np od Mandam.

Kup sobie Mandam a Bardzo dobry sam mam i jestem zadowolony :)

Tego z Agromaszu nie polecam gdzieś ktoś na AF miał zdjęcia jak rama popękała po paru ha :D

Jak byś mógł to zapodaj te zdjęcie bo jakoś średnio wieże w to co napisałeś.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tom85    0

Kolego ja posiadam Mandama 2.6 m tylko że zabezpieczenie na kołku nie na spręrzynie i jestem bardzo zadowolony :)

MKrajes    25

Co dealer mówi a jak jest naprawdę to dwie różne sprawy. Osobiście bardziej polecałbym mandam niż agro-masz. Z jedną jak i z drugą marką nie miałem wiele do czynienia ale słyszałem więcej dobrych opinii na temat mandamu. Kto kupił agro-masz nie jest nim jakoś specjalnie zachwycony

Co do agregatów kverneland czy lemken to są dużo droższe ale jakość wykonania, użyte materiały jest dużo lepsza. Nie bez powodu 3m kverneland czy lemken waży prawie 2 razy tyle co 3m mandam. Efekt pracy jest o niebo lepszy niż w przypadku unii, mandamu, agro-maszu itd. i wiem o czym piszę bo sam użytkuję agregat firmy kverneland i miałem okazję porównywać pracę nim np z mandamem czy unią i nie żałuję że wydałem więcej. Poważnie zastanowiłbym się nad używką z którejś z tych firm.

Misiaul    16

Po pierwsze to kolego chyba pomyliłeś dział. A po drugie jak mam byc dokładny to nie pisze się ,,sprzęnt" tylko ,,sprzęt:. Rozumiem że to jest forum o rolnictwie, ale przestrzegajmy trochę zasad pisowni.

izydor6280    507

cos sobie przypominam o tych zdjeciach z peknieta rama, wydaje mi sie, ze bylo kilka takich przypadkow

kolego napisz ile chcesz przeznaczyc i na jakim areale bedzie pracowac

osobiscie polecam, abys bral tylko zabezpieczenia non-stop, calkiem inna robota, ciagnik ma o wiele lzej, a i jakosc pracy inna

Polska B

Tomek90    211

markowych urzywanych o szerokości 3m w dobrym stanie prawie nie mozna znaleść

Dobry stan czyli jaki?? Co tam może się popsuć? Jeśli rama nie popękana, mocowanie wału w porządku oraz sprężyny i talerze w porządku to wymienić tylko elementy robocze i wszystko. Za cene takiego agromaszu ~15tys masz używanego Lemkena Smaragda.

Edytowano przez Tomek90

danielhaker    871

Tematy połączone

Nie dość że było mnóstwo tematów o wyborze agregatu 3m to jeszcze założyłeś temat który nie ma nic wspólnego z beczkowozami.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Dario23    0

Witam wszystkich

Wlasnie stoje przed wyborem agregatu scierniskowego. Ziemie mam zroznicowane od 3 do 5 klasy. Ciagnik jaki posiadam to NH T6.175 (140 km nominalnych, max 175). W gre wchodza teraz unia kos t i mandam kus. Lemken ze wzgledu na cene niestety odpadl (ponad 60 tys zl netto). Agregat musi niestety miec zabezpieczenia resorowe. Teraz pytanie: czy moj ciagnik poradzi sobie z 3,7 metrowym kosem czy lepiej brac 3 metrowy? czy ktos z was ma podobnej mocy ciagnik i agregat wiekszy niz 3 metry? Jak sprawdza sie ta a'la talerzowka w Kosie T z Unii?

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

vw141998    12

Jaki kupic agregat scierniskowy do ursusa 914? planuje albo 2.2m lub zastanawiam się nad 2.6m ale nie wiem czy da rade ? :-/

bialy2005    195

Witam kolegów nosze sie z zamiarem zakupu agregatu podorywkowego który ma byc też docelowo wykorzystywany w uprawie bezorkowej ale to faza przymiarki i prób. PAtrzac pod kątem uprawy uproszczonej najodopowedni byłby agregat typu mandam TOP lub UG Cross ma to pracowac z ciagnikiem 140KM CASE Maxxum. Do bez orkowej mysle o 3m ale do uprawy scierni to 3,8-4m powinien dac rade ? CZy 3m to nie za szybko bedzie ganiał w sciernisku?

Dylemat mam tego typu kupowac używany markowy np kongskilde 3m 15tys netto, 4m tez 15tys czy nowego Mandama TOP 3m 15,5tys netto czy KUS troszke tanszy. Zdecydowany jest na zabezpieczenie sprezynowe.

Może ktos napisac jak sprawuje sie ten TOP w uprawie sciernisk na 10-15cm.

Cross troszke straszy cena w dodatku nie mam pewnosci ze bede bawaił sie w przyszłosci w uproszczona.

rk1    5

Ja też stoję przed wyborem agregatu ścierniskowego. Nie jestem zwolennikiem typowych gruberów 7 łap na 3m i wał rurowy, które wydaje mi się, że nie są zbyt wydajne ponieważ do tej szerokości potrzeba ok 120km. Mam na oku agregat ścierniskowy kongskilde vibro flex 3m 13 łap i zamiast wału z tyłu gwiazdki, na wysokiej ramie. Co o tym sądzicie ? Producent pisze, że zapotrzebowanie mocy ok. 100km, ja mam ciągnik 110km. A i jeszcze jedno nie wiem jak będzie zachowywał się ten agregat po ściernisku kukurydzianym na ziarno, bo jednak dużo resztek, a łapy dość gęsto ?

KRISS75    39
Napisano (edytowany)

Gdzieś już któremuś koledze pisałem.Miałem okazję pożyczyć taki agregat i przetestować bo też stoję przed wyborem kupna agregatu.Mam 115 km i miał z nim co robić na mocniejszej ziemi i górce.Ta ilość łap daje jednak opór więcej jak 8-9 km/h nie pojechałem,Póżniej pożyczyłem agregat talerzowy i szedł o wiele lżej i robota wizualnie wyglądała lepiej(lepsze przemieszanie resztek).Z nim mogłem lecieć do 13km/h.Więc ja już wybrałem.

Ps.To właśnie Tobie @rk1 pisałem tylko w innym temacie.

Edytowano przez KRISS75

Mag    1

Witam kolegów nosze sie z zamiarem zakupu agregatu podorywkowego który ma byc też docelowo wykorzystywany w uprawie bezorkowej ale to faza przymiarki i prób. PAtrzac pod kątem uprawy uproszczonej najodopowedni byłby agregat typu mandam TOP lub UG Cross ma to pracowac z ciagnikiem 140KM CASE Maxxum. Do bez orkowej mysle o 3m ale do uprawy scierni to 3,8-4m powinien dac rade ? CZy 3m to nie za szybko bedzie ganiał w sciernisku?

Dylemat mam tego typu kupowac używany markowy np kongskilde 3m 15tys netto, 4m tez 15tys czy nowego Mandama TOP 3m 15,5tys netto czy KUS troszke tanszy. Zdecydowany jest na zabezpieczenie sprezynowe.

Może ktos napisac jak sprawuje sie ten TOP w uprawie sciernisk na 10-15cm.

Cross troszke straszy cena w dodatku nie mam pewnosci ze bede bawaił sie w przyszłosci w uproszczona.

U nas bardziej popularne są Mandam KUS. Ale nie wiem czy zdałby u Ciebie egzamin.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andriej81
      Witajcie mam zamówiony taki ciągnik, głównie do sadu ale pracował by również trochę w polu. I teraz mam takie pytanie. Czy da on radę z agregatem 2.8 agrofactory a może lepiej wziąć 2.3 żeby bez problemu go ciagnac? Agregaty z przednim wlkiem i spulchniaczami śladu. Dodam, że traktor waży niecałe 3 tony ale wyposażony będzie w przedni tuż i zawsze można mu trochę dołożyć.
    • Przez kamil5421
      Witam posiadam do sprzedania bronę talerzową firmy Kverneland

- Szer robocza 3 m 
      - regulacja głębokości
      - regulacja kątów pracy talerzy
      - zabezpieczenie resorowe 
      - średnica talerzy ok . 50 cm w bardzo dobrym stanie,
      - elementy czyszczące talerze w dobrym stanie 
      - możliwość przystosowania siewnika lub wału . 

Więcej informacji proszę dzwonić
      10.500 Cena do negocjacji

• Przez kamil5421
      Witam. sprzedam agregat uprawowy szerokość robocza 5m . składany hydraulicznie , hydraulicznie regulowane wałki tylne , do lekkich poprawek 
      Cena 4100 zł do Negocjacji . 

• Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania Lekki kultywator z wałkami strunowymi o szerokości roboczej 4m , hydraulicznie składany , bardzo dobrze równa i uprawia pole , 

3100 zł.  Cena do negocjacjii 
      Więcej informacji proszę dzwonić .