Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vitasem    17

gruberem trzeba szybko chodzić 10-12 km/h, na piaskach pójdzie bez problemu na suchej glinie bez szans, a więc moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to 2,6 m.

Daniel215    0

Wszystko zależy od ziemi w obu przypadkach... Gruber potrzebuje trochę prędkości i elastycznej pracy, czyli lekkiego zapasu mocy... Do takiego zetora to najlepszy byłby 5-6 łap "gęsiostupek" lub ok 9 łap zwykłych B) (ok 2,6 m) . A co do pługa, to zależy czy obrotowy, czy zagonowy no i jaka głębokośc... B)

Pozdrawiam B)

Wiadomość z agroFakt.pl

Cihu    123
Mam pytanie czy Zetor forterra 10641 101km uciągnie 3m agregat scirniskowy albo pług 5-cio skibowy 5*40?? B)

jak juz cos to lepiej 4X50 bedzie miał lzej a taka sama szerokosc orki, (lzej bo na to wskazuja testy - malo skib, ale za to szerokie)

Cichy94    71

U nas ziemia 3,4,5 klasa,ale 3 to mało.Moim zdaniem grubera 3 m to spokojnie powinien ciągnąc,bo znajomy ciągł raz grubera 3m Ursusem 912 na 4 klasie ziemi B)

Daniel215    0

No to skoro sądzisz ze uciągnie, to niepotrzebnie pytałeś :D A z pługiem to zrób tak jak napisał Cihu@ lepiej 4*50 niż 5*40, a jeśli miałby za cięzko to zmniejszysz szerokość, jak za cięzko to troszke szybciej :D Więc sprawa rozwiązana... :D

adrian2    0

Ja bym na spokojnie radził 2,6.Z większą głębokością spokojnie pośmigasz i w różnych warunkach.

Morpheus    0

Witam a wie moż ktoś ile kosztuje Mandam Kus nowy 3m? A wały typu daszkowy i t-ring to jak są zbudowane? Bo z tego co w mojej wsi ma znajomy tzn już sprzedał po pierwszym sezonie Unie KOS, to na ciężkich glebach te wały rurowe nie sprawdzają się bo nie robią nic tzn są zbędne, wogóle nie uprawiają. I musiał 2 razy jeździć po tym samym za jakiśczas bo strasznie zarastało. Więc sam jako naoczny świadek wupary tym agregatem z tym wałem nie polecam go na ciężkie ziemie.

pozdro.

mirasek    7

Ja mam ursusa c385 i grubera frosta 3m i idzie 2 szosową

Sąsiada U-912 z moim 2,6m nie dał rady pojechać szybciej niż jedynką, po ściernisku na lekkiej ziemi :)

HUBERT22    0

ja kupuje agregat podorywkowy 2.6m z z zabezpieczeniem śrubowym i na sprężynach firmy kinstal firma nowa ale bardzo solidna unia grudziąc może się schować i są w atrakcyjnych cenach połowę tańsze niż unia grudziąc oprócz tego mają owijarki do balotów, agregaty przed siewne i chwytaki do bel do tura polecam dowóz mają na terenie całej polski

NHTD5030    0

polecam agregat ścierniskowy agro-factory ponieważ talerzowka przecina perz i dalej się produkuje a gruber wyrywa :D

rafalkom555    13

w tej cenie to rolmako chyba tez bedzie ścierniskowiec, a z bron talerzowych to GranoSystem wpisz najwieksza w polsce składnica nowych maszyn rolnichych tam maja, ceny niskie...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rok temu widziałem na targach grubera firmy Kinstal, 3 metry na zab. sprężynowym, talerze wyrównujące i wał. Kosztowało to ok 16 tyś. Jeśli masz kamienie to warto dołożyć tysiąc zł.

marcin99023    0

szczerze polecam mandama, ponieważ mała ilość łap sprawia, że "zapchanie" jest pratkycznie nie mozliwe... zdażyło mi sie moze ze 2 razy w roku... ładnie przykrywa co prawda nie mam porównania z talerzówką z prawdziwego zdażenia ale wydaje mi się, że i tak wydaje mi się, że agregat jest lepszym rozwiązaniem:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się