Polecane posty

Ten agregat ścierniskowy ma być do ursusa 1224 bo zamierzam kupić , 3m czy mniejszy nie wiem czy uciągnę. Pozdrawiam,dzięki B)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

no pewnie ze szybciej niz 1 nie pojedzie sąsiad gruberem unia kos 2,1m jeździ 1

te wasze paliwa to chyba ze stacji z vervą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja kupiłem z agro-maszu 22 do MTZ i niestety za mało mocy co mnie strasznie zaskoczyło jeśli już to proponuje za zabezpieczeniu sprężynowym teraz bym takiego kupił no ale niestety teraz sobie pluje w brodę że nie kupiłem talerzówki z hydropakiem zrobisz ściernisko uprawisz i od razu zasiejesz, a tym bardziej że jak poplon siejesz po żniwach zapinasz siewnik i masz. Moja propozycja zrobisz jak zechcesz.

 

Pisanie z włączonym CAPSEM.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

koledzy kupiłem gruber w ciemno tzn. nie pojechałem oglądnąć na miejscu z powodu odległości i kiepskich warunków drogowych. Wszystko OK. maszyna dotarła na miejsce taka jaka miała być z ceną też wszystko w najlepszym porządku, tylko jak teraz na nią patrze to wydaje mi się jakaś wielgaśna. Gruber jest szerokości 2,2m na 11 łapach z redlicami sercowymi. I tu moje pytanie czy URSUS 902 poradzi sobie z taką maszyną ??? bo szczerze mówiąc z lekka strach mnie obleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

wez sobie agromasz 6 łap (producent podaje 2,6 - lecz jak zmierzysz na polu rowne 3 ) ciagam go pronarem 105km na 2 biegu połbiegów, co do wału to jesli chodzi o sciernisko niema postrzeby jakiegos packera, gdyz nie trzeba go wgl, lecz musi sie na czyms spierac.

Binek powinien dac spokojnie rade, w koncu to ursus, u mnie tez talerzowka wydawala sie bycza, ale jakos poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

koledzy a co sądzicie o agregacie ścierniskowym firmy EXPOM Ajax 2,6 m na zab.sprężynowym?z góry dzięki za opinie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lool    0

Ja ki agregat podorywkowy jest dobry wg WAS, interesuje mnie 3m? Ogladalem juz agregaty Uni i Agromaszu, które lepsze wg Was? Oczekuje na jakies propozycje, opinie odnosnie firmy typu,ceny:). Moze podsuniecie jakies pomysly odnoscnie zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Może Brodnica 1. Coś około 13 tyś netto. Z zabezpieczeniem non-stop. Z 7 zębani. Zapotrzebowanie mocy 120 KM 3m, ale dokładnie nie wiem z tą mocą czy jest podana do 6 zębów.

Edytowano przez szczepo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Może AGRO-FACTORY,sam mam taki tylko 2,2m na sprężynie i wg. mnie jest super,ciężki i solidny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja mam agregat podorywkowy z Uni 2,1m jak go kupowaliśmy to był najdroższy z polskich agregatów.

 

mamy go już 4 sezony co roku robi podorywki na 40ha i dopiero w tym sezonie trzeba wymienić elementy eksploatacyjne (dziób i boczne podrywacze ale tylko w 1 rzędzie) niema również żadnycz oznak rdzy i łuszczenia sie powłoki lakierniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndeere23    0

z polskich firm wybierałbym między unią grudziąc a brodnicą.

grudziącki trochę droższy,części również.rok temu 3m kosztował około 17 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lool    0

Jak bylem na skladnicy to agromasz 3 m 11tys na bezpieczynku a Unia 3 m 17tys na bezpiecz tez. CZYM sie roznia firma tylko czekam na opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ścierniskowca to tylko MANDAM wykonanie i jakosc elementów roboczych 1 klasa polecam symbol to "3s"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lool    0

Prosiłbym o porównanie firm produkujacych agregaty (3m) podorywkowe (rady)... :)

To jak mozecie cos doradzic:)

 

Nie piszemy posta pod postem

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Przeszukałem wiele wątków na forum jednak dalej nie wiem co wybrać, mam dylemat pomiędzy tymi dwoma maszynami Expomu i Mandamu, proszę o porade co byście wybrali i dlaczego...

 

AJAX 3m

zabezpieczenia kołkowe, 7 łap, 8 talerzy na sprężynach.

belka zaczepowa

cena 14760 brutto

 

MANDAM KUS 3m

zabezpieczenia kołkowe, 7 łap, 8 talerzy na sztywno.

belka zaczepowa

cena 14200 brutto

 

Czy te talerze na sprężynach będą dużo lepsze a może przeciwnie?

Która firma lepiej wykonuje swoje maszyny, ma mocniejsze ramy?

Expom jest podobno troche wyższy od Mandamu...

 

Wszystkim dziękuje z góry za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Mam mandama 2,6 na sprezynie rama bardzo masywna calosc wazy 1080kg bardzo ladnie robi a talerze maja zadanie tylko rownac wiec nie wiem czy jest sens brac na sprezynach ale nic wiecej nie moge o tym powiedziec bo na sprezynach nie mam ale co do mandamu to ja bym polecal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A ja bym polecił Expom, mam taki agregat tylko 2,6 m, zastanawiałem sie nad mandamem i expomem, zaleta expomu jest to że ma mocną konstrukcje a waży o 100kg mniej niż mandam, tależe na resorze tez fajnie sie sprwdzają, jak podejdzie jakis kamień to resor sie odegnie i nic nie uszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jak zawsze każdy chwali to co ma u siebie :) bo przekonuje się, że dokonał słusznego wyboru :)

 

Poza tym większość maszyn jest robiona na jedno kopyto i pokrywa się rozwiązaniami technicznymi i konstrukcją.

Jeśli Ci zależy na cenie to nie ma znaczenia który wybierzesz bo będą się sprawowały tak samo.

 

Ale jeśli masz np. ciągnik 140-150 koni to pociłbym Ci agregat KOS PLus 3m z Unii Grudziądz.

Odmienna mocniejsza budowa ramy (waga prawie 2 tony), trzy rzędy zębów na sprężynach i podejrzewam, że jednak mają lepszą jakościowo stal niż

Expom i Mandam w końcu musieli na czymś zaoszczędzić.

Co prawda cena 25830zł jest większa niż planujesz wydać ale na pewno byś nie żałował.

Widziałem go podczas pracy i naprawdę ładnie działa miesza pozostałości po ściernisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja stoję przed takim samym wyborem jak rjurczyk, tyle, że oba na sprężynach. Też nie mam pojęcia co wybrać.

Obecnie bardziej się skłaniam ku mandamowi.

W expomie nie podoba mi się montaż talerzy, według mnie jest niezbyt dopracowany i są duże luzy.

 

Na expoma mam ofertę na 15000 netto, mandam 1000 więcej.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Ja jak widać w galerii wybrałem Expom, nie robił jeszcze w polu także dużo nie mogę powiedzieć...

Ale masz rację, talerze mają bardzo duży luz na regulacji, bo można regulować przód-tył i góra-dół, a obrysowe jeszcze i prawo-lewo to już w ogóle się kiwają, nie zwróciłem na to uwagi przed kupnem a nie podoba mi się to bardzo... Na podniesionym gdy stoisz ciągnikiem i wpadną w rezonans to je nawet słychać...

No nic, narazie więcej grzechów nie pamiętam, zobaczymy w polu, a to już nie długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj