Polecane posty

Vitasem    155

gruberem trzeba szybko chodzić 10-12 km/h, na piaskach pójdzie bez problemu na suchej glinie bez szans, a więc moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to 2,6 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Wszystko zależy od ziemi w obu przypadkach... Gruber potrzebuje trochę prędkości i elastycznej pracy, czyli lekkiego zapasu mocy... Do takiego zetora to najlepszy byłby 5-6 łap "gęsiostupek" lub ok 9 łap zwykłych B) (ok 2,6 m) . A co do pługa, to zależy czy obrotowy, czy zagonowy no i jaka głębokośc... B)

Pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Mam pytanie czy Zetor forterra 10641 101km uciągnie 3m agregat scirniskowy albo pług 5-cio skibowy 5*40?? B)

 

jak juz cos to lepiej 4X50 bedzie miał lzej a taka sama szerokosc orki, (lzej bo na to wskazuja testy - malo skib, ale za to szerokie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

U nas ziemia 3,4,5 klasa,ale 3 to mało.Moim zdaniem grubera 3 m to spokojnie powinien ciągnąc,bo znajomy ciągł raz grubera 3m Ursusem 912 na 4 klasie ziemi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No to skoro sądzisz ze uciągnie, to niepotrzebnie pytałeś :D A z pługiem to zrób tak jak napisał Cihu@ lepiej 4*50 niż 5*40, a jeśli miałby za cięzko to zmniejszysz szerokość, jak za cięzko to troszke szybciej :D Więc sprawa rozwiązana... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja bym na spokojnie radził 2,6.Z większą głębokością spokojnie pośmigasz i w różnych warunkach.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Witam a wie moż ktoś ile kosztuje Mandam Kus nowy 3m? A wały typu daszkowy i t-ring to jak są zbudowane? Bo z tego co w mojej wsi ma znajomy tzn już sprzedał po pierwszym sezonie Unie KOS, to na ciężkich glebach te wały rurowe nie sprawdzają się bo nie robią nic tzn są zbędne, wogóle nie uprawiają. I musiał 2 razy jeździć po tym samym za jakiśczas bo strasznie zarastało. Więc sam jako naoczny świadek wupary tym agregatem z tym wałem nie polecam go na ciężkie ziemie.

pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja mam ursusa c385 i grubera frosta 3m i idzie 2 szosową

Sąsiada U-912 z moim 2,6m nie dał rady pojechać szybciej niż jedynką, po ściernisku na lekkiej ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

ja kupuje agregat podorywkowy 2.6m z z zabezpieczeniem śrubowym i na sprężynach firmy kinstal firma nowa ale bardzo solidna unia grudziąc może się schować i są w atrakcyjnych cenach połowę tańsze niż unia grudziąc oprócz tego mają owijarki do balotów, agregaty przed siewne i chwytaki do bel do tura polecam dowóz mają na terenie całej polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

polecam agregat ścierniskowy agro-factory ponieważ talerzowka przecina perz i dalej się produkuje a gruber wyrywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

w tej cenie to rolmako chyba tez bedzie ścierniskowiec, a z bron talerzowych to GranoSystem wpisz najwieksza w polsce składnica nowych maszyn rolnichych tam maja, ceny niskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rok temu widziałem na targach grubera firmy Kinstal, 3 metry na zab. sprężynowym, talerze wyrównujące i wał. Kosztowało to ok 16 tyś. Jeśli masz kamienie to warto dołożyć tysiąc zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6
marcin99023    0

szczerze polecam mandama, ponieważ mała ilość łap sprawia, że "zapchanie" jest pratkycznie nie mozliwe... zdażyło mi sie moze ze 2 razy w roku... ładnie przykrywa co prawda nie mam porównania z talerzówką z prawdziwego zdażenia ale wydaje mi się, że i tak wydaje mi się, że agregat jest lepszym rozwiązaniem:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj