Polecane posty

witek    2

Hej chce kupic jakis agregat tylko sam nie wiem jaki napewno 3m i zeby nie był składany bo chce zeby miał siewnik poplonu...interesuja mnie 3 firmy

EXPOM AJAX

UNIA KOS

kongskilde DELTA ??

a moze jeszce cos innego czekam na wszystkie opinie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakości zdecydowanie prowadzi Delta (o dziwo ma niższe zapotrzebowanie na moc w porównaniu z krajowym sprzętem)

natomiast cenowo KOS wydaje się być dosyć przyzwoity(niemiałem styczności z nim w praktyce)

A i jeszcze w ubiegłym roku pracowałem Brodnicą tyle, że 2,6metra i niebyło powodów do nażekań


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja polecam DELTE bo sam mam od roku i jestem bardzo zadowolony , siewnik poplonów mam NORDSTEN i siałem nim trawe , rzepak , gorczyce

 

wykonanie lepsze jak unia , jakość pracy też a cena nie jest wiele większa wg mnie warto dołożyć pare groszy i kupić KONGSKILDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wiadomo każdy chwali swoje, i choć czasami narzekamy na rodzimy sprzęt to myslę, że jednak można zaufać firmie z Gliwic MANDAM. Kultywator ten posiada łapę oraz gęsiostópki Lemkena i widzę że są naprawde trwałe... Oferują także powdójny wał (rurowy i płaskownikowy), siewnika nie brałem bo wykorzystuję tego od nawozów.

 

www.mandam.com.pl


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

pewnie ok 100


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

gdyby konskilde był gorszy od unii to bym go nie chwalił nie należe do takich co tylko to co mają jest super :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wierną kopią można nazwać bliźnięta jednojajowe, a nie kultywatory Lemken i Mandam. Mandam posiada z Lemkena łapy i gęsiostópki oraz układ talerzy a reszta to już polski pomysł, chyba co ? Inaczej są zbudowane wały w systemie tandem, polski uważam za bardzo oryginalny, ponieważ pierwszy ugniata, a drugi kruszy ziemię (zrobiony z płaskowników).


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Też kiedyś widziałem nowego Mandama i rzeczywiście ciekawie rozwiązanie z tymi wałami.

Obok stał Kos i wydaje mi się, że Mandam był troszkę lepszej jakosci ( grubsza stal ) a co do jakości tak na żywo to nie mogę ich porównac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no i Mandam jest cięższy (porównuje 3m modele) o około 300 kg czyli lepiej wbije się w ziemię i jest trwalszy, bynajmniej logicznie tak wynika :huh:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

napisałem trwalszy, bo uważam że Mandam ma solidniejszą konstrukcję.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Hej chce kupic jakis agregat tylko sam nie wiem jaki napewno 3m i zeby nie był składany bo chce zeby miał siewnik poplonu...interesuja mnie 3 firmy

EXPOM AJAX

UNIA KOS

kongskilde DELTA ??

a moze jeszce cos innego czekam na wszystkie opinie

mam KOS-a .Żadna rewelacja.Kretyńskie mocowanie ostrzy na jednej śrubie/teraz już to zmienili/.Można je łatwo zgubić,szczególnie,jak są trochę poddarte.I nawet się nie zorientujesz,zanim nie podniesiesz agregatu.

A w ogóle UNIA przestała mi się podobać,ze względu opryskliwość ich pracowników.Zadzwońcie do Grudziądza,i spróbujcie się czegoś dowiedzieć,zwłaszcza w sezonie.Normalne chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a z ROLMANKO ??co o tych sadzice ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

zastanawiałem się na Rolmako nie pamiętam już jak to sie przedstawiało cenowo w porównaniu Mandamem, ale gliwicki chyba był wówczas tańszy. Nie wiem jak jest obecnie. Chcesz zdjęcia jak robi Mandam, co prawda na niezbyt ciężkiej ziemi ale efekt interesujący...:rolleyes:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

a ja mam 110KM Zetorka i nie mam już pojęcia czy uciągnie 3m podorywkowy i nie mam jak sprawdzić np. Delte z podwójnym Cracerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

w sąsiedniej miejscowości kupił delte do takiego zetorka ale chyba 2,6 m z tego co widziałem ze zwykłym wałem ja chyba do swojej delty dokupie 2 wał , mam 3m i 110kM 6 garów ma co robić 130 kM to jest optimumu do 3m w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

myśle że twój zetorek pociągnie, ale jak na resorach to może mieć ciężko, ja miałem 3mKOSA na resorach przy 1614 i tak akurat pasował, teraz mam Claasa 160koni i ciągniczek wcale go nie czuje, w tym roku planuje go zmienić na Kosa 3,7m ewentualnie jakiś zagraniczny 4m. Z KOSa jestem zadowolony, jak dobrze sie go ustawi to równiutkie pole zostaje po nim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Mam pytanie bo chce kupic gruber do 1014 i nie wiem do końca jaki wielu znajomych mówiło ze 3m ale na moje to troche duzo jak na niego zwazywszy ze trzeba miec predkosc do tej pracy B) co o tym sadzicie i co mi doradzicie z wałem rurowym czy talerzówką ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kumpel przy 1014 grubera 3m. marki Fortshritt i sobie bez problemu pyka B)

Sąsiad to nawet przy 914 ma 3m. KOS'a.

Więc ja bym brał 3m, jeśli chcesz go przeznaczyć tylko do podorywki, bo przy głębszej pracy sobie nie da rady B) A jeśli nie 3m. to proponuję 2,6m. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja proponuje 2,6m. w 3 metrowym da rade ale lepiej szybciej jezdzic zeby bylo lepsze mieszanie resztek pozniwnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie bierz 3m, nie poradzi sobie ten Ursus. My mamy 2,20m grubera Forrshtrit z talerzówka w tyle i ciągamy Zetorem 8045. Dobrze sobie radzi, ale na 3m powinna być moc co najmniej 130km. Propo talerzówki lepiej weź wał strunowy z płaskowników, po talerzówce nie jest takie równe pole. Grubera bym ci polecił jakiegoś z firmy Mandam... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj