Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolmako też dobra firma, ale myślę, że z Mandamu byłby bardziej zadowolony... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
co mi doradzicie z wałem rurowym czy talerzówką ?????

co masz na mysli gruber z talerzowka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja btm proponował 3 m z konkilde taki jak ja mam bedzie śmigał im więcej łap tym lepiej i wtedy możesz jechać mniejsza prędkością ale uciebie będzie dobrze


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gruber 3m za duży na ten ciągnik.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Mój sąsiad ma gruber V&N 3m do Ursusa 1044 i jak go trochę głębiej wpuści to traktor spada z obrotów do 1014 to 2,6m będzie optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też sądzę, że 2,6m będzie akurat do nie pasował. Polecam z Mandamu KUS-T 2,6 B..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

3m to do ciagnika 130km a tobie to 2.6m i bedzie ok. ja mam 3m kosa do 1614 i jest w sam raz. czym szybcie pojedziesz to lepiej zrobisz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

ten "gruber' to głębosz z 2 rzędami talerzy i nie wiem kto tak sobie wymyślił ale agregat podorywkowy i gruber to jedno i to samo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Witam mi tez sie wydaje ze 2,6 lub 2,7 styknie nie bedzie za ciezko i mozna bedzie troche pognac wtedy B) najlepiej chyba tak jak mówisz ze wał strunowy z płaskowników bo lepiej jak sa płaskowniki bo troche przegrzebia i wyrównaja ta ziemie z resztaki a rurowy to przydusi tylko a jesli chodzi o talerzówke tzn ze za gruberem jest rzed albo 2 talerzy a nie wał . Co do agregatu scierniskowego i grubera to chyba jest to samo bo wpisz sobie na allegro w wyszukiwarce gruber czy agregat scierniskowy to jest to samo a ze w tej firmie co podałes strony moze chcieli tylko cos podkreslic i moze niesłusznie ale nie chce sie kłucic :) dzieki za pomoc popatrzymy jak sie sprawa dalej rozwiaze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Agrotron155 dobrze napisał. Tylko tak się potocznie mówi gruber na agregat ścierniskowy... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

3m to do ciagnika 130km a tobie to 2.6m i bedzie ok. ja mam 3m kosa do 1614 i jest w sam raz. czym szybcie pojedziesz to lepiej zrobisz!!!!

[/quotA jaką masz skrzynie 3 czy 4 i jakim biegiem jeździsz. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

mam skrzynie 3 biegowa,a smigam 2 szosowa. czasem na wzmacniaczu a czasem bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

witam

Ja osobiscie posiadam Ursusa 1134 i mam przy nim agregacik 2,6m na równym pociagnalbym 3m ale znaczna wiekszosc mojego pola połozona jest na duzych górach. przedtem z tym agregatem pracował Ursus 902 ale miał naprawde ciezko zwłaszcza na górkach, [jezdziłem 4 albo 3 terenowa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no to jak juz kolega odswiezyl temat to ja tez cos doradze. ja mam grubera Stoll o szerokosci 2,1 m i smiga z nim ursus 912. na slabszych ziemiach jezdze 2 szosowa a na lepszych nie raz 4 terenowa wiec do 1014 idealny bedzie 2,6 m. a jesli chodzi o to co z tylu to doradze wal RUROWY bo ma on ugniatac a nie spulchniac ziemie. strunowy nie wymiesza resztek pozniwnych tylko spulchni ziemie. i najlepiej zeby wal mial srednice 0,5 m bo nie bedzie sie zapychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja bym polecił mandam juz w okolicy jest kilka maszyn tego typu nie są strasznie drogie a napewno leprze od UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ciekawe z czym lepsze? Bo na podróbkach lemkena? Tylko że wcale nie są trwalsze niż unijne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0

Nasz 1014 pracuje z Kongskilde Vibroflex 3 metry i jest do niego idealny, ma spory zapas mocy. Jeżdżę 2 szosową, a próbowałem 3 ale to krótko bo skrzynia wyła ale terz szedł na wzmacniaczu by było ok. Polecam ten kultywator, mieliśmy kupować Mandam 2.6m ale nam odradzono. Kongskilde ma większą wydajność, a po 3-4 tygodniach jak sie zazieleni i tak trzeba jeszcze raz jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ciekawe z czym lepsze? Bo na podróbkach lemkena? Tylko że wcale nie są trwalsze niż unijne :)

Kiedyś już pisałem ;)

To zależy gdzie, bo różnica może być jeszcze większa na korzyść produktu z Gliwic. Przewagą Mandama nad Unią jest większa masa, wyższe słupice, łapy Lemkena (kopia) i solidniej rozwiązany układ zawieszania na belce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

aj jak wam sie nie podobaja agregaty mandamu to kupuj lemkena !! Ciekawo jakbys sam robił agregat to na czym bys sie wzorował? ja to planuje 2,6m do 80-tki wiec dla ciebie taki sam by styk


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Mam pytanie czy Zetor forterra 10641 101km uciągnie 3m agregat scirniskowy albo pług 5-cio skibowy 5*40?? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj