Polecane posty

fergusonki    37

Kup sobie Mandam a Bardzo dobry sam mam i jestem zadowolony :)

Tego z Agromaszu nie polecam gdzieś ktoś na AF miał zdjęcia jak rama popękała po paru ha :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Może kupić używany, wymieni części robocze i bedzie robić lepszą robotę niż te polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Ja kupiłem właśnie też Agro-Masz tylko że 2,6m,ciekawe są te talerze na sprężynach,dealer mówił że ludzie sporo ich kupują więcej np od Mandam.

 

Kup sobie Mandam a Bardzo dobry sam mam i jestem zadowolony :)

Tego z Agromaszu nie polecam gdzieś ktoś na AF miał zdjęcia jak rama popękała po paru ha :D

 

Jak byś mógł to zapodaj te zdjęcie bo jakoś średnio wieże w to co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

staltechy chyba tez robi agregaty


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Kolego ja posiadam Mandama 2.6 m tylko że zabezpieczenie na kołku nie na spręrzynie i jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Co dealer mówi a jak jest naprawdę to dwie różne sprawy. Osobiście bardziej polecałbym mandam niż agro-masz. Z jedną jak i z drugą marką nie miałem wiele do czynienia ale słyszałem więcej dobrych opinii na temat mandamu. Kto kupił agro-masz nie jest nim jakoś specjalnie zachwycony

 

Co do agregatów kverneland czy lemken to są dużo droższe ale jakość wykonania, użyte materiały jest dużo lepsza. Nie bez powodu 3m kverneland czy lemken waży prawie 2 razy tyle co 3m mandam. Efekt pracy jest o niebo lepszy niż w przypadku unii, mandamu, agro-maszu itd. i wiem o czym piszę bo sam użytkuję agregat firmy kverneland i miałem okazję porównywać pracę nim np z mandamem czy unią i nie żałuję że wydałem więcej. Poważnie zastanowiłbym się nad używką z którejś z tych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Po pierwsze to kolego chyba pomyliłeś dział. A po drugie jak mam byc dokładny to nie pisze się ,,sprzęnt" tylko ,,sprzęt:. Rozumiem że to jest forum o rolnictwie, ale przestrzegajmy trochę zasad pisowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

cos sobie przypominam o tych zdjeciach z peknieta rama, wydaje mi sie, ze bylo kilka takich przypadkow

kolego napisz ile chcesz przeznaczyc i na jakim areale bedzie pracowac

osobiscie polecam, abys bral tylko zabezpieczenia non-stop, calkiem inna robota, ciagnik ma o wiele lzej, a i jakosc pracy inna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

markowych urzywanych o szerokości 3m w dobrym stanie prawie nie mozna znaleść

 

 

Dobry stan czyli jaki?? Co tam może się popsuć? Jeśli rama nie popękana, mocowanie wału w porządku oraz sprężyny i talerze w porządku to wymienić tylko elementy robocze i wszystko. Za cene takiego agromaszu ~15tys masz używanego Lemkena Smaragda.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

Witam wszystkich

Wlasnie stoje przed wyborem agregatu scierniskowego. Ziemie mam zroznicowane od 3 do 5 klasy. Ciagnik jaki posiadam to NH T6.175 (140 km nominalnych, max 175). W gre wchodza teraz unia kos t i mandam kus. Lemken ze wzgledu na cene niestety odpadl (ponad 60 tys zl netto). Agregat musi niestety miec zabezpieczenia resorowe. Teraz pytanie: czy moj ciagnik poradzi sobie z 3,7 metrowym kosem czy lepiej brac 3 metrowy? czy ktos z was ma podobnej mocy ciagnik i agregat wiekszy niz 3 metry? Jak sprawdza sie ta a'la talerzowka w Kosie T z Unii?

 

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Jaki kupic agregat scierniskowy do ursusa 914? planuje albo 2.2m lub zastanawiam się nad 2.6m ale nie wiem czy da rade ? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Witam kolegów nosze sie z zamiarem zakupu agregatu podorywkowego który ma byc też docelowo wykorzystywany w uprawie bezorkowej ale to faza przymiarki i prób. PAtrzac pod kątem uprawy uproszczonej najodopowedni byłby agregat typu mandam TOP lub UG Cross ma to pracowac z ciagnikiem 140KM CASE Maxxum. Do bez orkowej mysle o 3m ale do uprawy scierni to 3,8-4m powinien dac rade ? CZy 3m to nie za szybko bedzie ganiał w sciernisku?

Dylemat mam tego typu kupowac używany markowy np kongskilde 3m 15tys netto, 4m tez 15tys czy nowego Mandama TOP 3m 15,5tys netto czy KUS troszke tanszy. Zdecydowany jest na zabezpieczenie sprezynowe.

Może ktos napisac jak sprawuje sie ten TOP w uprawie sciernisk na 10-15cm.

Cross troszke straszy cena w dodatku nie mam pewnosci ze bede bawaił sie w przyszłosci w uproszczona.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja też stoję przed wyborem agregatu ścierniskowego. Nie jestem zwolennikiem typowych gruberów 7 łap na 3m i wał rurowy, które wydaje mi się, że nie są zbyt wydajne ponieważ do tej szerokości potrzeba ok 120km. Mam na oku agregat ścierniskowy kongskilde vibro flex 3m 13 łap i zamiast wału z tyłu gwiazdki, na wysokiej ramie. Co o tym sądzicie ? Producent pisze, że zapotrzebowanie mocy ok. 100km, ja mam ciągnik 110km. A i jeszcze jedno nie wiem jak będzie zachowywał się ten agregat po ściernisku kukurydzianym na ziarno, bo jednak dużo resztek, a łapy dość gęsto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

Gdzieś już któremuś koledze pisałem.Miałem okazję pożyczyć taki agregat i przetestować bo też stoję przed wyborem kupna agregatu.Mam 115 km i miał z nim co robić na mocniejszej ziemi i górce.Ta ilość łap daje jednak opór więcej jak 8-9 km/h nie pojechałem,Póżniej pożyczyłem agregat talerzowy i szedł o wiele lżej i robota wizualnie wyglądała lepiej(lepsze przemieszanie resztek).Z nim mogłem lecieć do 13km/h.Więc ja już wybrałem.

 

Ps.To właśnie Tobie @rk1 pisałem tylko w innym temacie.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Witam kolegów nosze sie z zamiarem zakupu agregatu podorywkowego który ma byc też docelowo wykorzystywany w uprawie bezorkowej ale to faza przymiarki i prób. PAtrzac pod kątem uprawy uproszczonej najodopowedni byłby agregat typu mandam TOP lub UG Cross ma to pracowac z ciagnikiem 140KM CASE Maxxum. Do bez orkowej mysle o 3m ale do uprawy scierni to 3,8-4m powinien dac rade ? CZy 3m to nie za szybko bedzie ganiał w sciernisku?

Dylemat mam tego typu kupowac używany markowy np kongskilde 3m 15tys netto, 4m tez 15tys czy nowego Mandama TOP 3m 15,5tys netto czy KUS troszke tanszy. Zdecydowany jest na zabezpieczenie sprezynowe.

Może ktos napisac jak sprawuje sie ten TOP w uprawie sciernisk na 10-15cm.

Cross troszke straszy cena w dodatku nie mam pewnosci ze bede bawaił sie w przyszłosci w uproszczona.

U nas bardziej popularne są Mandam KUS. Ale nie wiem czy zdałby u Ciebie egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj