Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

fergusonki    36

mam sąsiada który pracuje w KAGRO byłem u niego wczoraj się dowiedzieć jak to jest z tym zapotrzebowaniem mocy i mnie wyśmiał jak mu powiedziałem że MF 125 km szóstka będzie miał problemy z mandamem 3,0S.

On mówił mi że swoim JD 100 km ciągnie na glinie 2,8 metra jakiś z agro-masz czy coś takiego, śmiga jak głupi :P

Ja zdecydowałem sie na tego mandama 3,0S do szwagra, dziś go zamówiłem za pare dni bedzie u mnie :P

Też racja trochę mocy ciągnik też musi mieć do maszyny

miałam ursusa 912 bez przodu to normalnie masakra ani żadnej maszyny nie kupić a orka na trzy skiby i to jeszcze jak mokro to na dwa ciągniki się jechało a teraz można się modernizować ;)

mariuszd93    489

mam sąsiada który pracuje w KAGRO byłem u niego wczoraj się dowiedzieć jak to jest z tym zapotrzebowaniem mocy i mnie wyśmiał jak mu powiedziałem że MF 125 km szóstka będzie miał problemy z mandamem 3,0S.

On mówił mi że swoim JD 100 km ciągnie na glinie 2,8 metra jakiś z agro-masz czy coś takiego, śmiga jak głupi :P

Ja zdecydowałem sie na tego mandama 3,0S do szwagra, dziś go zamówiłem za pare dni bedzie u mnie :P

Robiłem MF 115 agregatem 2,6 Mndam właśnie i jak tylko podorywka to idzie ladnie ale głębiej na glinie to nie daje rady

mariuszd93    489

Nie wiem co ci się wydaje i mnie to nie interesuje zresztą. To może wytłumaczysz mi dlaczego producenci agregatów podorywkowych dopuszczają pracę nawet do 20 cm?

W cywilizowanym świecie istnieje coś takiego jak uprawa bez orkowa przy użyciu takich agregatów właśnie.

mariuszd93    489

A to szkoda że nie wiedziałem o tym jak robiłem agregatem MANDAM 2.6 m pod siew w ubiegłym roku jesienią :D :lol: :P

fergusonki    36

no taa a puzniej narzekanie ze polskie maszyny do niczego bo sie gna...

kazdy normalny producen ci powie ze ta maszyna jest DO 15 cm max.

a zapotrzebowanie mocy na 3 metry od 100 do 130 km. oczywiscie kazdy wie ze sttarsze ciagniki traca moc, wiec mozna podchaczyc do mocniejszego.

luckywasak    15

Producent do 3-metrowego KUS-a zapotrzebowanie mocy określa na poziomie 100 KM. Do 160 KM wg prospektów można podczepić nawet 4,6 m. Ale to chyba trzeba traktować nieco z przymrużeniem oka, zwłaszcza na ciężkich glebach. Jeżeli chcesz pracować na większej głębokości to myślę, że ten 3-metrowy będzie ok. Bo następny w ofercie ma 3,8 m i 9 zębów (3-metrowy ma ich 7), a zapotrzebowanie mocy to 140 KM. Chyba że chcesz się bawić i w trudnych warunkach demontować np. 1 ząb.

hubert9595    4

koledzy też stoję przed zakupem grubera do JD6430 (120KM) zastanawiam się nad Expomem ajaks 3m, UG kosem 3m i nad mandamem 3m. Jakoś najbardziej skłaniam się ku ajaxowi solidnie wygląda i pole równe a i na składnicy w ROLMECHU go polecali, prosił bym o podpowiedzi użytkowników i osoby znające temat co do pracy tych agergatów...

Z góry dzięki :)

Koledzy nikt nic nie podpowie???

Edytowano przez hubert9595

fergusonki    36

sory za te wymondrzanie, to moj brat,korzysta z tego forum...

160 konnym mf ja ciagne mandama 4.8 ale nie na glinie, na glinie nie robie podorywki tylko pryskam na chwasty i orka ;) co pare lat tylko podorywam ;p

agrorobert    52

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem agregatu podorywkowego o szerokosći 3m na zabezpieczeniu szpreżynowym. Wiele firm produkuje tego typu sprzęnt, wiec wybór nie jest taki prosty. Unie odrzucam bo za drogi. Najbardziej odpowiada mi ten z firmy Agro-masz, co o ni sadzicie? Jeszcze myślałm nad Bomet-em.

post-54044-0-70460800-1363879046_thumb.jpg

Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Ten nie jest zły.

Ale lepszy był by kverneland lub lemken, ja osobiście ma uni też nie jest zły.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się