Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fergusonki    37

a 2.5 m uciagnie ? bo to trzeba tak okolo 12 na godz. jechac.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

;D

a orientujecie sie moze w cenach takich agregatow ?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

dzieki ;p


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

To 3 m będzie odpowiedni do takiej mocy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

mam sąsiada który pracuje w KAGRO byłem u niego wczoraj się dowiedzieć jak to jest z tym zapotrzebowaniem mocy i mnie wyśmiał jak mu powiedziałem że MF 125 km szóstka będzie miał problemy z mandamem 3,0S.

On mówił mi że swoim JD 100 km ciągnie na glinie 2,8 metra jakiś z agro-masz czy coś takiego, śmiga jak głupi :P

Ja zdecydowałem sie na tego mandama 3,0S do szwagra, dziś go zamówiłem za pare dni bedzie u mnie :P


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też racja trochę mocy ciągnik też musi mieć do maszyny

miałam ursusa 912 bez przodu to normalnie masakra ani żadnej maszyny nie kupić a orka na trzy skiby i to jeszcze jak mokro to na dwa ciągniki się jechało a teraz można się modernizować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mam sąsiada który pracuje w KAGRO byłem u niego wczoraj się dowiedzieć jak to jest z tym zapotrzebowaniem mocy i mnie wyśmiał jak mu powiedziałem że MF 125 km szóstka będzie miał problemy z mandamem 3,0S.

On mówił mi że swoim JD 100 km ciągnie na glinie 2,8 metra jakiś z agro-masz czy coś takiego, śmiga jak głupi :P

Ja zdecydowałem sie na tego mandama 3,0S do szwagra, dziś go zamówiłem za pare dni bedzie u mnie :P

Robiłem MF 115 agregatem 2,6 Mndam właśnie i jak tylko podorywka to idzie ladnie ale głębiej na glinie to nie daje rady


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ale mandam 3.0S to agregat podorywkowy! a jaki to jest temat ... mi sie wydaje ze o tym wlasnie agregacie ;p


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie wiem co ci się wydaje i mnie to nie interesuje zresztą. To może wytłumaczysz mi dlaczego producenci agregatów podorywkowych dopuszczają pracę nawet do 20 cm?

W cywilizowanym świecie istnieje coś takiego jak uprawa bez orkowa przy użyciu takich agregatów właśnie.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no oczywiście że są takie agregaty ale na pewno nie mandam o którym jest mowa!


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A to szkoda że nie wiedziałem o tym jak robiłem agregatem MANDAM 2.6 m pod siew w ubiegłym roku jesienią :D :lol: :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no taa a puzniej narzekanie ze polskie maszyny do niczego bo sie gna...

kazdy normalny producen ci powie ze ta maszyna jest DO 15 cm max.

a zapotrzebowanie mocy na 3 metry od 100 do 130 km. oczywiscie kazdy wie ze sttarsze ciagniki traca moc, wiec mozna podchaczyc do mocniejszego.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Producent do 3-metrowego KUS-a zapotrzebowanie mocy określa na poziomie 100 KM. Do 160 KM wg prospektów można podczepić nawet 4,6 m. Ale to chyba trzeba traktować nieco z przymrużeniem oka, zwłaszcza na ciężkich glebach. Jeżeli chcesz pracować na większej głębokości to myślę, że ten 3-metrowy będzie ok. Bo następny w ofercie ma 3,8 m i 9 zębów (3-metrowy ma ich 7), a zapotrzebowanie mocy to 140 KM. Chyba że chcesz się bawić i w trudnych warunkach demontować np. 1 ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

koledzy też stoję przed zakupem grubera do JD6430 (120KM) zastanawiam się nad Expomem ajaks 3m, UG kosem 3m i nad mandamem 3m. Jakoś najbardziej skłaniam się ku ajaxowi solidnie wygląda i pole równe a i na składnicy w ROLMECHU go polecali, prosił bym o podpowiedzi użytkowników i osoby znające temat co do pracy tych agergatów...

Z góry dzięki :)

 

Koledzy nikt nic nie podpowie???

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

sory za te wymondrzanie, to moj brat,korzysta z tego forum...

160 konnym mf ja ciagne mandama 4.8 ale nie na glinie, na glinie nie robie podorywki tylko pryskam na chwasty i orka ;) co pare lat tylko podorywam ;p


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem agregatu podorywkowego o szerokosći 3m na zabezpieczeniu szpreżynowym. Wiele firm produkuje tego typu sprzęnt, wiec wybór nie jest taki prosty. Unie odrzucam bo za drogi. Najbardziej odpowiada mi ten z firmy Agro-masz, co o ni sadzicie? Jeszcze myślałm nad Bomet-em.

post-54044-0-70460800-1363879046_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Ten nie jest zły.

Ale lepszy był by kverneland lub lemken, ja osobiście ma uni też nie jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

lemken kosztuje 2 moze nawet 3 razy tyle co lemken ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj