Polecane posty

MichalR    34

Ja staram się wypatrzeć wszystkie wady i zalety przed kupnem, żeby nie było niespodzianek, bo już kilka razy kupowaliśmy maszyny na ślepo i nie wyszliśmy na tym dobrze. Na razie skłaniam się ku Mandamowi.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

Ja byłem uparty na Mandama, a przekonało mnie kilka osób które twierdziły że sprężyny na talerzach, bo tylko taka była różnica która zaważyła na wyborze, będą lepsze niż na sztywno... Ale to okaże się w pracy, jak narazie to właśnie na tych talerzach a właściwie mocowaniu się zawiodłem...

Mandam był nawet trochę tańszy...

Edytowano przez rjurczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

No to mocowanie właśnie przekunuje mnie przeciwko Ajaxowi, ale mandam podobno toż robi na sprężynach talerze, ale na export. Na specjalne zamówienie mogą zamówić, ale to trochę kosztuje, więc raczej dam sobie z tym spokój. W mandamie talerze są zamontowane sztywno i solidnie, chyba nawet lepiej niż w farmecie. Nie wiem tylko jak mocują w nim talerze boczne, bo u nikogo z takimi nie widziałem.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Talerze boczne są przykręcane śrubami do ramy. To są profile stalowe w które wsuwa się profil o mniejszym rozmiarze z zamocowanym talerzem, na środku tych profili znajduje się otwór ze sworzniem którym możesz dowolnie wysuwać (w 3 lub 4 pozycjach) lub wysuwać skrajny talerz (w 2,6 m z jednej strony drugi na stałe).

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Czyli wygląda to podobnie jak w farmecie. Nie ma luzów między profilami?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

Ja jak widać w galerii wybrałem Expom, nie robił jeszcze w polu także dużo nie mogę powiedzieć...

Ale masz rację, talerze mają bardzo duży luz na regulacji, bo można regulować przód-tył i góra-dół, a obrysowe jeszcze i prawo-lewo to już w ogóle się kiwają, nie zwróciłem na to uwagi przed kupnem a nie podoba mi się to bardzo... Na podniesionym gdy stoisz ciągnikiem i wpadną w rezonans to je nawet słychać...

No nic, narazie więcej grzechów nie pamiętam, zobaczymy w polu, a to już nie długo smile.gif

jak ja mam exkspoma mam 3 metrowego bardzo masywny wał rama wszystko jest ok ale ma słabe pasowania czyli czyli luzy na boki łapy majom od nowości tależe tak samo regulacja nie jest zbytnio dokladne własnie oddaje go na gwarancji majom mi przerobic tak jak w nowych modelach i skasowac luzy zobaczymy jak wyjdzie

 

ja swój oddałem na gwarancje taleze mi zmienili regulacje na nowy model

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twardziel99    0

Witam.

Planuje kupic Agregat scierniskowy zastanawiam sie nad dwoma Agregatami firmy Mandam i Rolmako.

Gruber miał by byc 3 metrowy z zabezpieczeniami sprezynowymi. lub srubowymi

Maszyna miała by pracowac w niewielkim 150 hektarowym gospodarstwie z john deere 7710.(170km)

klasa ziemi I-30%,II-30% reszta III klasa .

Z góry prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

150 ha to faktycznie bardzo mało, do takiego ciagnika to 4 metry raczej, pozatym po co ci zabezpieczenia skoro masz tak dobrą ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Witam.

Kolego poleciłbym Ci grubera firmy Kverneland CLM jest to bardzo dobra maszyna. U nas pracuje na ok.200 ha. Moim zdaniem kupić raz, a dobrze.

Kverneland CLM jest na prawdę twardy jak na nasze warunki, jest u nas 5 sezon od nowego i jest w jak najlepszym porządku...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

masz tyle hektarów i takiej ziemi to cię stać na sprzęt z górnej półki :) ja bym się nie bawił w takie firmy jak rolmako czy mandam, kolega wyżej dobrze proponuje kongskilde też zobacz :) lemkena :) i 3,5 m to minimum do niego :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twardziel99    0

masz tyle hektarów i takiej ziemi to cię stać na sprzęt z górnej półki :) ja bym się nie bawił w takie firmy jak rolmako czy mandam, kolega wyżej dobrze proponuje kongskilde też zobacz :) lemkena :) i 3,5 m to minimum do niego :)

wiadomo co lemken to lemken ale słyszałem ze mandamy te to nie są zle najwazniejsze zeby sie nie połamał :) wiesz moze cos wiecej o tym Agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

zarówno mandam jaki rolmako charakteryzuje dośc solidne jak za tą kasę wykonanie :) mandam będzie droższy na allegro zobacz jakie są szerokości z tego co sie orientuje to 170 kucy twoje w tabeli pokazuje ze pociągnie 4,8 m :ohttp://allegro.pl/agregat-scierniskowy-podorywkowy-gruber-mandam-kus-i2075198504.html


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sam się zastanawiam nad podobnym agregatem, tylko między Unię Crosem XXL pół zawieszanym za 33 tyś, a Rolmako zawieszanym za 27-28 tyś. Oczywiście netto. I raczej wybiorę Unię, bo waga jego jest z 1,5 tony większa niż Rolmako. Myślicie że zachodnie agregaty lepiej zrobią, bo ja w to wątpię. Żeby te maszyny połamać to naprawdę talenta trzeba. Bez przesady, Polskie maszyny nie są złe, bo co w takim agregacie podorywkowym może pójść? 4,8 to może pociągnąć na głębokość 5 cm. Ja raczej 4 metrów bym nie przekraczał, a lepiej 3,5. To jest tylko 170 km więc tu raczej nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

cross ciekawe wygląda też, nie mówie ze nie :) to tylko wyliczenie wg tabeli, jak dla mnie to 4 m tez by wysatarczyle bo roboty by robiły :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twardziel99    0

zarówno mandam jaki rolmako charakteryzuje dośc solidne jak za tą kasę wykonanie :) mandam będzie droższy na allegro zobacz jakie są szerokości z tego co sie orientuje to 170 kucy twoje w tabeli pokazuje ze pociągnie 4,8 m :ohttp://allegro.pl/ag...2075198504.html

tak oni tak pisza ciekawe na jakich ziemiach chyba V klasa i i 5 cm w ziemi ja planuje pracowac agregatem na gełebokosci 20 -25 cm i obawiam sie zeby mi tylko nie popękał ten mandam . i mysle ze 3 metry wystarczy bo to jakas górka na polu i juz bedzie problem lepiej objechac 2 razy wiecej jak sie pozniej wkur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega pracuję nowym NH 150km z Crosem XXL, to mówi że przy 25 cm ma trochę problem. Z resztą ja przy 2,5 m gruberem z 13 łapami na głębokość 25-30, ciągnik 150 km przy lepszych ziemiach prędkość schodziła do 8-9 km. A na lżejszych 11km to max. Więc uważam że z szerokością nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam talerzówkę Mandam 3m szerokości z bardzo ciężkim wałem bo ok. 800kg.Ciągnę ją 116konną Valtrą. Polecam ci ją ale jak na 170km to trochę mała jest.

Czy nie uważasz, że temat dotyczy agregatów ścierniskowych a nie talerzówek? Wg. mnie to są 2 różne maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kolega pracuję nowym NH 150km z Crosem XXL, to mówi że przy 25 cm ma trochę problem. Z resztą ja przy 2,5 m gruberem z 13 łapami na głębokość 25-30, ciągnik 150 km przy lepszych ziemiach prędkość schodziła do 8-9 km. A na lżejszych 11km to max. Więc uważam że z szerokością nie ma co przesadzać.

 

W jakim celu tak głęboko gruberujesz? Chyba tylko przy uprawie uproszczonej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pod uprawę uproszczoną. Bez orki tak posiałem połowę pola. Gruberem na 25-30 i agregat kompaktoar , ale dlatego że po gruberze miałem za dużo nierówności, i agregat siewny za mało równał. Nie podobało mi się po samym Focusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

a potem ktoś powie że z tej firmy czy z innej nie wytrzymują bo się wygina pęka no to teraz wiem dlaczego , no na taką głębokość to wiadomo że nie wytrzyma w 2 ,5 m to normalna uprawa ścierniska 90 KM da radę ale na 30 cm rwiesz 150 km to kultywator będzie w opłakanym stanie

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mam 3 metrowego mandama na sprężynach, chodzi u mnie przy 120 konnym ciągniku. Zrobił u mnie jakieś 120-150 ha w ciągu roku. Wiem na pewno, że przy 170 koniach i takiej głębokości nie da rady na pewno. Sprężyny odchylają się u mnie przy 15 cm i niskich prędkościach i wątpię też czy dodatkowe sprężyny za dopłątą coś pomogą, druga sprawa to ciągle luzujące się grządziele, przez co zrywa się zabezpieczenie i wybijają otwory. Wątpię, żeby ten sprzęt wytrzymał obciążenia jakim chcesz go poddawać. Do takich głębokości i powierzchni z polskich maszyn wybrałbym coś o konstrukcji jak Mandam TOP. Jeżeli chciałbyś jednak coś z wyższej półki to Horsch Terrano.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

witam, mój szwagier ma niewielki areał ale chce kupic agregat podorywkowy <tani w miarę> tylko tu jest problem bo ja mam lekie ziemie i nie umiem mu doradzić zbytnio...

a więc ma coś około 20 hektarów, ma Massey Ferguson 3125 (125 km 6 cylindrów), chce do niego 3 metrowy agregat najlepiej 3 rzędy łap no i oczywiście talerze i wał.

Tylko że ma bardzo cieżkie ziemie (GLINA).

Co radzicie biorąc pod uwagę że nie ma na to dużo kasy więc myślałem o polskich firmach co o tym myslicie???

A i czy ten MF sobie poradzi z takim agregatem na takiej ziemi???

Pilne prosze o szybką odpowiedz.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na gliny 3m będzie za dużo do tego ciągnika chyba, że będzie wolno jeździł ale to będzie h*j nie robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj