Polecane posty

KRISS75    54

Przy agregatach liczy się w znacznej mierze prędkość i to ona przekłada się na efekt pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajoo20    0

Witam

Czy John Deere 6620 se uciągnie agregat 3 metrowy. Myślałem konkretnie o Mandamie. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

jaki gruber polecacie 4m myślałem nad pottingerem synkro ale podajcie też swoje propozycje do ciągnika o mocy 180km


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak tak byś zrobił to tylko popsujesz agregat.

3 rzędowy lepiej miesza, a talerzówka wyrównuję, lepiej za talerzówką dołożyć wałek strunowy, i super agregat wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Agro-Masz APN30 (non-stop). Dzisiaj zrobiłem 20ha scierniska po kukurydzy. Idealnie miesza ziemię z resztkami, no i na plus amoryzowane talerze. Przypięty był do John Deera 6630(135km). Było dość sucho i jelonek pięknie ryczał z nim. Zapraszam do galerii, tam znajduje się ten zestawik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ma ktoś z was agregat scierniskowy Agrofactory 3M na zabezpieczeniach non stop? Potrzebuje opinii na jego temat. Zastanawiam się jeszcze nad Ajaxsem z Ekspom Krośniewice ale różnica w cenie to ok.4 tys. Czy warto doplacic?
Z Ajaxem pracowałem i sprawował się b.dobrze.
Potrzebuje do Renaulta Aresa 620.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expom ma dobrą opinię, wykonanie wydaje się solidne :) Jeśli masz trochę tych ha, to lepiej było by dopłacić moim zdaniem, jeszcze może by ci się udało coś wyrwać :). Planuje zakupić agregat uprawowy z tej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Planuję kupić jakiś używany gruber, zastanawiam się czy szukać na gęsich stopach, czy na wąskich redlicach? Czy talerze i wał z tyłu są konieczne, czy tylko któreś z tych? Czy grubery różnią się prześwitem? Nigdy nie miałem z tym doczynienia, stąd moje pytania :) ma to być agregat 3m do ciągnika ok. 125KM na 4-5 klasę ziemi. Coś ktoś może mi pomóc? Myślałem, żeby jechać ten egzemplarz obejrzeć: http://olx.pl/oferta/gruber-3m-CID757-ID94BsL.html#90348f71c6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Talerze mają za zadanie wyrównać bruzdy po łapach, a wał utrzymuje głębokość roboczą, kruszy większe bryły i zagęszcza glebę. Bez tego wyposażenia nie wyobrażam sobie podorywki.

Ja osobiście mam na szerokich łapach (na 3m przypada 7szt), wtedy ściernisko jest podcięte na całej szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

Witam.Planuje zakupa agregatu i nie wiem cowybrac?Mandam kus 3m czy unia KOS T  na sprężynach.Mandam ma duży prześwit co zmniejsza ryzyko zapychania się resztek a co do kosa mam te obawy bo jest nizśzy ale za to ma dodatkową brone talezową która fajnie miesza resztki.Ciagnik mam Fendt 515 ale 3m chyba wystarczająco prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

do 515 to 3.6 metra no chyba ze pojedziesz na 25 cm, a jak normalnie  miedzy 8 a 15 cm to 3m do takiego kolosa stanowczo za moało. Ja expom ajax 3.0 ciągam Valtrą 6550 po ciężkich zaschniętych ziemiach 10-11 km/h (fakt ma w tym roku ciężko) ale jak było po deszczu to spokojnie na lekkim gazie 12 km/h.

Dzisiaj akurat znalazłem stary test w TA z agregatami i Unia lepiej pracowała jak mandam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tyle ze do ciągnika 150 km 3 metry ścierniskowy  to tez przesada bo ten ciągnik pójdzie na pusto i tylko paliwo pójdzie, wystarczy ciagnik 120 km....

do takiego kolosa to się kupuje juz duzy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Koledzy mają racje do takiego ciągnika 3m to zabawka. Ja mam Ursusa 1614 i ciągam nim 4,7m grubera :D  a mam gliny i daje rade prędkość od 6 do 9km/h (ale pola idealnie równe bez żadnych górek), ale uważam że jednak ojciec trochę przecenił "szóstkę"  :rolleyes:  no ale taka moda była w okolicy i wszyscy chwalili sobie i mówili że do takiego dużego ciągnika to musi być duży sprzęt   <_< . Sąsiad ma 3,8m to tylko fruwa w nim ursus wiec uważam że do płytkiej uprawy pożniwnej to 4m do 150km to w sam raz bo gruber nie idzie tak ciężko jak talerzówka ;)

Edytowano przez Egzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Forumowicze! noszę się z zakupem agregatu podorywkowego, co sądzicie o maszynie Grano-System PTNL, do ciągnika 135 KM 6 cyl. gleby średnio lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Naprawdę nikt się nie wypowie? To może inaczej: lepiej kupić agregat z dwoma rzędami łap czy trzema i czy podcinacze są potrzebne, czy może zwykła redlica Dłutowa i trzy rzędy łap??? bo słyszałem że te ścinacze bardzo szybko się zużywają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrakcyjnyK    0

mam pytanie mam zamiar kupic gruber 3 m na sprezynach i sie zastanawiam jaki kupić mysle nad mandam  agromasz oraz expo krośniewice  po unia bardzo droga. który byscie polecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Koledzy czy Unia KOS 3. bedzie dobry do Case MX120?

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

panowie zamierzam kupić grubera z unii i właśnie się zastanawiam czy kupić wersje z starymi zgarniaczami czy już na nowej bronie talerzowej. Koń to 515c

ale stanowczo stwierdzam że 3 metry to już świat ponieważ gruberem robie też  przed formowaniem redlin i to tak na 30 cm głeboko. więc wiekszy nie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Co ta brona ma za zadanie robić? Bo normalnie to rząd talerzy równających. Jeśli nie nówka to szukaj Smaragda od lemkena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

no w tych nowych gruberach są dwa rzędy talerzy https://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1365962400/med_unia-kos-t-21b_9223_96_178259.jpg. W starej wersji jest 3 razy podwójny talerz i po dwa boczne odcinające https://www.google.pl/search?q=gruber+unia+kos&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiX5ceYubnVAhUHPxQKHT4kCIYQ_AUICigB&biw=1525&bih=709#imgrc=6E-wJAx_Nelg_M:. Musi być nowy bo to na MR. Myślałem o agrisem agromulch silwer ale cena nie ta. Zastanawiam się czy te talerze nie będą się zapychały przy dużej ilości resztek i np podczas niszczenia resztek po brokule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Wozzach
      Hej
      planuję zakup grubera MANDAM model KUS (2 belkowy), szerokość 3,8 metra.
      Zabezpieczenie sprężynowe, rama sztywna bez składania.
      Gruber ma służyć wyłącznie do uprawy ścierniska, czyli nie robimy głęboko - tak na plus minus 15cm.  Ziemie w większości IV-V klasa piachy, jednak ok 20% glinki cięższe.
      Czy ktoś użytkuje taką maszynę w tej szerokości roboczej? Chciałem zapytać jak się sprawuje, i najważniejsze - ile potrzebuje mocy realnie w tej szerokości?
      Ja planuję go ciągać New Hollandem model T7.210, który ma moc 165km. 
      Gruber katalogowo ma 150KM zapotrzebowania mocy, więc wydaje się że będzie OK, ale teraz trochę zwątpiłem, czy nie za mały zapas mocy. 
      Ktoś coś słyszał?
      I jeszcze pytanie o wał: rurowy czy lepiej C-RING tandem?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj