Skocz do zawartości
marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lopo    0

Miałem już niemiecką przetrząsarkę (wspaniała maszyna) i podpinałem ją pod c-330 na łąki o znacznym pochyleniu i mnie z nią poganiało, dlatego sprzedałem i kupiłem lekką przetrząsarko-zgrabiarkę ale mam jeszcze niedosyty i szukam czegoś lekkiego i taniego na 1,5 ha łąk :(

dcnt    9

Mam podobna i sugerowalbym jednak cos zachodniego na 4 gwiazdki, ta napedzana paskiem nie pracuje zbyt dokladnie.

amnowak43    1
Mam podobna i sugerowalbym jednak cos zachodniego na 4 gwiazdki, ta napedzana paskiem nie pracuje zbyt dokladnie.

Ta z paskiem przy lepszym sianie środek pozostawia nie ruszony.

Wiadomość z agroFakt.pl

radson    5

My w tym roku kupiliśmy przetrząsacz 4 gwiazdowy Fahr zawieszany i teraz to robota idzie szybko

zetor7745    3

Witam. Mam pytanie które dręczy mego ojca:

Jakiej firmy kupic Roztrząsacz do siana ?? Mam do wyboru trzy marki: Krone, Potinger i Claas cena tych firm wacha sie w okolicach 30 tyś brutto do kazdego dealera z nich mam ok 40km.

Która firma robi lepszy sprzęt??

katator    115

no ładnie. dałeś do wyboru trzy najlepsze firmy produkujące sprzęt do trawy <_< <_<. ciężki wybór. ja bym brał krone ale tylko dlatego, że mam zamiar kupić prasę zwijającą tej firmy. którą byś nie wybrał i tak będzie super sprzęt.

pozdrawiam

andrzejko    0

poleciłbym pottingera.mam zgrabiarkę tej firmy. a przewracarka o szerokości 5,2m kosztuje tylko 22 tys.

piootr    3

Potrzebuje jakiejś informacji na temat zgrabiarek zaczepianych na przedni TUZ coś w stylu Mesko Z 275 tylko na przód a z tyłu prasa ?????

Chodzi mi o jakiś typ /producenta

bialy2005    193

mam identyczna felle 415 DN i jest oki. tylko jadałem 4 tys :) na tandemie przy 3 skosie zgubiłem całe jedno ramie i niemoge go znalesc chyba gdzies do rowu poszło i nie mogłem go znalesc ;) Ciekawe ile bedzie mnie to kosztowało :D??

pioter    44

huhu orginał napewno nie mało ;) ja chciałem do swojej załozyć nowe tuleje na ramionach bo maiały luz i od tego pękają ramoiona (!) .koleś za zamienniki zaśpiewał 200zł na 1szt. czyli razy 10 :D zrobiłem to troche inaczej i za 50zł.przez dwa sezony nic się nie działo i raczej będzie dobrze.

@Luke16 jeżeli już zdecydowałeś sie na gwiazdową to szukaj jak w najlepszym stanie i w dobrej cenie- firma raczej ma mniejsze znaczenie...

semos    11

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zgrabiarki karuzelowej (jedno gwiazdowej) do siana ??? Co jest najbardziej newralgiczne w takich zgrabiarkach????? Proszę o rady!!

pioter    44

@semos na pewno nie kieruj sie marką tylko stanem technicznym bo części raczej do wszystkich firm będą kosmicznie drogie :(

sprawdź przekładnię główną-czy nie ma za dużych luzów,

poszczególne ramiona-luzy na tulejkach

stan krzywki i rolki i mniej wyjeżdżona tym lepiej :(

@pablo16 ja bym takiej nie kupił, lepiej poszukać dwóch zachodnich, do przewracania 4-wirniki do grabienia 1-wirnik

Pablo16    13

Dzięki za odpowiedzi. Myślałem że może na 16 ha traw to i taka by wytrzymała. Ale tak w ogóle myślimy bardziej o przetrząsaczo- zgrabiarce byłaby to bardziej uniwersalna maszyna.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Mam pytanko co myślicie na temat tej przetrząsaczo-zgrabiareczki? Może ma ktoś taką?

http://www.pomarol.com.pl/maszyny.htm#Z518

Ta kosiarka nadaje się tylko do równych łąk, uważam, że można ją wykluczyć.... ja polecam używaną maszynkę w dobrym stanie z takich marek jak Pootinger, Kuhn.....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez New1
      Jaka byście polecili Zgrabiarkę 6 gwiazdową i jakiej firmy... Ja mysle nad Krone ,Kverneland,Niemayer ,Stoll .. kosiarke mam 1,85cm a zgrabiarkę 4,5 metra co wybrac do tego... :lol:
    • Przez BartoszGregor
      Poszukuje prasy krone 125 wersje czerwona budżet do 20 tys. Województwo Zachodniopomorskie lub sąsiednie.
    • Przez PaweAftarczuk
      Witam

Dziś pękło zabezpieczenie na wałku i się wypiął z ciągnika a że pracownik jechał z górki nie zdążył się zatrzymać... No i złamał się WOM w przekładni prasy... Ma ktoś jakieś pomocne rozwiązanie, schemat przekładni lub też wymieniał już coś takiego w Prasie ? Sprawa dość pilna, będę wdzięczny za karzdą wskazówkę(oprócz tych głupich)