marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    581

ja bym sie rozejrzał za 2 karuzelowa na taki areał :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a co to ma jedno z drugim ze równa czy nie równa łaka :( jednakowo zgrabi jednokaruzelowa jak i 2 karuzelowa tylko szybciej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

mam takie wrazenie ze jak maszyna ma szerokosc co najmniej 6 metrow to na nierownosciach nie zgrabi tak dokladnie jak waska. tak jak np. z hederami w kombajnach, ze na niektorych terenach przy 6 metrowym hederze jedna strona ryje w ziemi a druga obcina tylko klosy i u nas nawet poziomowanie nic tu nie da (sprawdzone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale zgrabiarka 6m będzie miał 2 wirniki po 3m Za jednym przejazdem masz efekt jak po 2


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 25 ha. ja bym nie kupował zgrabiarki 2 karuzelowej taka maszyna to wydatek około 50 tys. Lepiej kupić zachodnią 1 karuzelową i też spokojnie wystarczy, a cena mniejsza o połowę. Jak się grabi dużym ciągnikiem to też sprawnie idzie. Czasami grabię NH to prędkość spokojnie ponad 15 km/h rozwijam, to i wydajność też zadowalająca. Jedno karuzelową łatwiej też nawrócić na małej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

u mnie najwieksza laka to 4 ha wiec taka 3,8-4 m mi wystarczy w zupelnosci. szukam cos uzywanego, tak zeby kosztowalo w granicach 8 do 10 tys maksymalnie. wiem ze Swadro 38 za tyle nie dostane ale moze Swadro 395 albo Claas Liner 380.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Witam. Jaką nową przetrząsaczo-zgrabiarkę byście polecili na 10ha łąk do mniej więcej 10 tys zł? A jeżeli nie kupię do tej kwoty to jaką przetrząsarkę lub jaką zgrabiarkę do tej kwoty da rade ogarnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Famarol V/10 gwiazdowa 6,6 m 5200 zł

 

ma ktoś foto lub link jak to wygląda ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Witam.

Mam 8 ha lucerny. Czy zgrabiarka karuzelowa nadaje się do lucerny? Czy nie będzie kruszyła liści i nie wrzucała drobnych kamieni na pokoś (zbieram prasą z rotorem)?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Witam. Mam 8 ha łąk, i kupił bym jakiś możliwy przedsząsacz.Tak żeby do MF 255 pasowała, no i nie drogi jakiś. Miałeł kupić pająka 2xjak na moje łaki, ale to już przeżytek troche...Może ktoś coś doradzi???

Edytowano przez dareks710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

Cześć. Mój wujek chce kupić zgrabiarkę i przetrząsacz w jednym. Kasa to tak do 4 tyś. Łąk ma ok. 15ha. Czy którejś z tych by mogło być Pasowa Karuzelowa? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Napewno jest ktoś kto ma przetrząsacz pottinger hit540. Mam pytanieJak sie ten sprzęt sprawuje? Czy przez brak amortzatorów bocznych nia żuca na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Zgrabiarka ma, większe przetrząsacze też. Diler mówi że nie są dostępne ale w folderze znalazłem jako opcje. Czy ktos z użytkowników hit540n może to potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Chce kupic uzywana deutz farh kh40 stare to ale sasiad ma i sie sprawdza w nieduzym gospodarstwie. Moje pytanie czy ktos ma taka i jak z czesciami zamiennymi? Z gory dziekuje za odpowiedzi.(pytam bo dla sasiada sie nie psuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Koledzy czy ktoś może dorabiał ramiona do Claasa Linera 390S .Orginalne kosztują kupę kasy. Czy wogóle da sie to zrobić bo wydaje mi się że do tego potrzebna jest jakaś prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rdkrpn    0

Panowie wymieniał ktoś z was wałek napędowy w Felli 415DN. Bo nie wiem za co się zabrać na początek.

Ja w swojej Felli ramiona dorabiałem z rury grubościennej, wspawywało się mocowanie i wierciłem otwory aby przykręcić palce. Jeżeli chodzi o Ciebie to jeżeli ramię ułamało się na początku to mógłbyś spróbować wstawić coś w środek i pospawać. A jeżeli nie to dorobić dalszą część ramienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez w 415 spawałem ze 3 ramiona w srodek wstawiałem jakis pret i obspawywałem i było oki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji na temat zgrabiarki karuzelowej JAR-MET 3,5m. Jak tam maszyna sprawuję się w pracy? Jakość wykonania? Czystość grabienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1780    0

witam

mam zamiar kupić przetrząsarke karuzelową 4 ewentualnie 6 gwiazdową tak do 5-5,5 tys używaną,dotej pory używałem karuzelówke z dwiema gwiazdami ale latając z nią c-360 rocznie ok 50ha to nie ekonomiczne zwłaszcza że ciągnik jej nawet nie czuje

Jakią firme polecacie? ciągniki to 2x c-360,zetor 5211, mtz 82

czy claas was 540 to coś dobrego a jeśli nie to co polecacie?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

2 lata temu kupiłem sobie tego claasa super zadowolony z niej nie jaestem ale dla mnie wystarcza czasami jak jest bardzo duża trawa to lubi duże kłeby robić i trzeba je rozwalać widłami xD u mnie chodzi z ursusem 3512 bez żadnych problemów a

i miałem w tym roku kosztowną awarię w niej pekł mi tryb na jednym wałku który kosztuje 1200 zl :o ale znalzłem "majstra" co ma mi go dorobić za 300 zł i tak robi 3 miesiące już i stoi od sierpnia rozebrana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj