marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaniuka125    0

a jak to jest z ciąganymi przetrząsarkami?Czy te pręty się nie łamią i czy ją się jakoś podnosi na kołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam wszystkich

 

przeczytalem wszystkie posty w tym temacie i moje pytanie jest takie:

 

chciałbym kupic jakąs przetrząsarke.ma współpracowac z c330.mam ok 7 ha łąk(po 3 pokosy).na razie mam takie cos polskie 2 karuzelowe ale to jest lipa na maxa. skłaniam sie ku czemus zagranicznemu tak do 4 tys.(używka, 4 karuzele) ale widze ze zasada dzialania jest podobna do tego co mam.czy jakosc roztrząsania az tak bardzo sie rózni?co byscie polecili w tej cenie?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Te polskie na pasek klinowy to lipa bo palce nie zachodzą na siebie tak jak w innych. Ja kupiłem za 1900 4 karuzelową. Jak bedizesz szukał to bierz 5m szerokości.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Tak się składa że mam identyczny przetrząsacz co @andrzej2110 i do 30 jest on w sam raz jego szerokość robocza to ok 4 m, jeśli 5 m szerokości roboczej to nie wiem czy c330 nie będzie za bardzo podrywało, bo z tą co posiadam czasami potrafi poderwać przód ciągnika, z pracą na łące nie powinno być żadnego problemu nawet jeśli kupisz 5 m, ale na te 7ha wystarczy ci 4m szerokości roboczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie będzie mu podrywać. Przynajmniej tako jak ma ja tylko 5m.

 

zetor10045 zdejmujesz górny zaczep żeby o wałek nie zawadzał??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Tyle że ty masz w 30 tura i może obciążniki z przodu , u mnie nie ma nić :)

Nie zdejmowałem bo osłona od wałka tylko troszkę go dotykała jak zaczep był przekręcony, ale od czasu kiedy mam zgrabiarkę karuzelową to zdejmuję bo zaczep niszczył osłonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja zapinam 3512. z turem po polu to kiepska jazda. Kilka razy tylko ciapka podpinałem. Mi o zaczep zawadza. Musiał bym go zdiac a tam bolce zardzewiały ;/ Tak samo jest z rotacyjną no ale w niej również chodzi 3512.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

dzieki za dotychczasowe odp.czyli wniosek jest taki ze te palce muszą zachodzic nna siebie to wtedy bedzie oki:)a jakies konkretne nazwy tych sprzętów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W wszystkich się zachodzą poza tymi polskimi. W polskiej jest pasek klinowy i to podowiaduje ze nie da się zrobić tak aby na raz nie trafiły 2 ramiona na siebie. W pozostałych jest przekładnia zębata i łapki chodzą jak nożyki w kosiarce. Czyli na przemian. Nie ma możliwości ze się na raz zejdą i uszkodzą maszynę. Wybierając maszynę zwróć uwagę na to aby była to lekka konstrukcja. Dobrze by było aby miała obrotowo wieżyczkę abo koła samo nastawcze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Na pewno trzeba również zwrócić uwagę na to czy nie jest wybita w tych miejscach gdzie się składa, jeśli będzie wybita w tym miejscu mogą zaczepiać ramiona za siebie.

@Andrzej2110 Ja muszę pracować z tym sprzętem wyłącznie c 330 bo szkoda było by jeździć zetorem 7745 z tak wąskim przetrząsaczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No w twoim przypadku to tak. U mnie 3512 spali podobnie co ciapek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Może ktoś chce kupić zgrabiarkę i przewracarkę tą którą posiadam??? info pw.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam, jak myslicie czy Ta przetrząsarka jest warta tyle czy szukac czegos drozszego i porządniejszego??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Mam zgrabiarke zawieszaną 4 gwiazdową. Ale kurcze ona do roztrząsania niezabardzo sie nadaje bo pózniej juz tylko takie kupy robi;/ co byscie poradzili zeby kupic??? ale cos taniego?//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja swoją karuzele kupiłem za 1900 zł. Do tego koszt malowania bo wyglądała jak kupa złomu. Widać było ze stała w pokrzywach kilka lat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam... Przymierzam się do kupna zgrabiarki karuzelowej ma pracować na 30ha. łąk chce na to przeznaczyć jakieś 10-12tys. i chciałbym zasięgnąć porady u was... Jakie macie w swoim gospodarstwie i jak się spisują... I


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

w tych pieniądzach kupisz 2 karuzelowa i taka ci polecam na tym areale to będzie miała co robić :D Lepiej się prasuje bo ustawiasz sobie szeroki pokos. Jakaś felle lub DF ładnego znajdziesz koło 6-7m


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

a ursus 3512 starczy do tego czy coś mocniejszego musi być??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

smiało starczy. Bedzie lepiej chodził niz z wieksza jednokaruzelowa. Bo u mnie z fela 4.15m to przód fruwa w 3512:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

szukam zgrabiarki karuzeli, tak do max 20tyś jak największą najlepiej nową co polecacie najlepiej do ursusa 4512, ewentualnie jak coś dużego było by w tych pieniążkach to JD mógłbym ciągać, proszę o szybką odpowiedz bo dzisaj "wicher" zdechł i nie specjalnie się garnę go naprawiać


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nowa Fella 456 - 4,5m 25tys brutto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Mam pytanie odnośnie zgrabiarki deutz-fahr KS 1.50-jak tam są montowane ramiona, bo chyba nie są wyjmowane?

Druga sprawa to taka czy wałek (siana lub sianokiszonki) po takiej maszynie wychodzi podobnej szerokości jak po gwiazdówce. Pytam, bo mam w prasie wąski podbierak i nie wiem czy to zda egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Wszystko zależy od ustawień maszyny, i od szerokości roboczej jak wiadomo im szersza tym grubszy wałek zgrabi, też mam wąski podbierak i karuzela sprawdza się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Ta KS 1.50 ma chyba 3 metry szerokości. Tylko nie wiem co z tymi ramionami, bo oglądałem ostatnio taką i niektóre ramiona nie trzymały się zbyt mocno w takich tulejkach, chyba ktoś to przerabiał po swojemu...

Zapytam jeszcze jak często łamią się zęby czy nie ma problemu z zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj