marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Boniek    1

na 7ha to załóż przetrząsacz za kosiarką, są foty w wynalazkach...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale potem musi i tak przewracać przecież .


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Dzięki temu wynalazkowi w obecne sianokosy wcale nie przewracałem, ale fakt że upały akurat były :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Trochę dalej od miedzy zaczynam, a potem można to odciąć normalnie jak od strony i wtedy rzuca na pole. A to wcale tak daleko nie rzuca jak jest dobra trawa. Ja musiałem założyć osłonę na pasek i małe kółko, bo właśnie od strony jak kosiłem to czasami się zawijało <_<


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ja z pół roku temu pierwszy raz to zobaczyłem w internecie i pokazałem to tatowi a on powiedział że to już było z 10 lat temu i na zebraniach o tym mówili ale jak widać praktycznie nikt tego nie bierze. Gdyby to było takim wspaniałym urządzeniem to nikt nie kupowałby nowych przewracarek za 26 tys. mając to za 550zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Jak kogoś stać na przetrząsacz za 26tys to raczej nie kosi małą rotacyjną tylko wydajniejszym sprzętem, często też z kondycjonerem... A ten sprzęcik za 550zł to naprawdę jest lipny, jak oglądałem na allegro. Ci co sobie sami zrobili raczej nie narzekają<_<


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Są takie karuzelówki (przewracarko - przetrząsarka)??? Przymierzam się do kupna i najlepiej żeby przewracało i grabiło. Mam na myśli konkretne modele. Jeżeli ktoś zna to z góry dzięki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Jeżeli chodzi ci o to http://www.roltech.eu/index.php?PHPSESSID=...;artykul=000181 to nie kupiłbym tego. Nie wiem jak to zgrabia ale przewraca okropnie. To tylko przesuwa (przegarnia) a nie przetrząsa. Mój sąsiad to ma i w tym roku razem robiliśmy na sąsiednich łąkach. Ja karuzelową na 4 kołach a on czymś takim i jak skończyłem to przejechałem przez jego łąkę i opuściłem żeby śladów nie robić i różnica była ogromna w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

A ja mam takie pytanie:jak sprawdzają się przetrząsacze karuzelowe na łąkach gdzie występują kretowiska,czy są one wstanie wytrząsnąć ziemie z pokosów.Mam trochę łąk i są miejsca gdzie tych kretowin jest sporo,czasem trzeba przetrząsać wałek przed prasą widełkami bo tyle piachu a polska przetrząsarko-zgrabiarka tylko go nagarnia. Co myślicie o tym sprzęcie:

http://www.allegro.pl/item729771311_przetrzasarka_kuhn.html

http://www.allegro.pl/item724978344_przetr..._farh_4_5m.html

http://www.allegro.pl/item728346045_przetr..._5_metrowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to włąsnie jedna z zalet karuzelówki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja mam karuzele claasa i nie mam problemu z kretowiskami . Wszystką ziemie rozrzuci i nie zdarzyło mi sie żeby palce połamac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

Jak wygląda praca przetrząsaczem karuzelowym na 4 wirniki na nierównej łące, np jadąc przez bruzdę. Czy wirniki są rucheme względem siebie, tak że całość kopiuje teren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

poza 2 wirnikami srodkowymi boczne sa ruchomei kopiuja teren. JA mam 6 DF i naprawde moge z czystym suminiem kazdemu polecic. Mam ja juz 3 sezony i nic nie robiłem poza 5 zebami ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wizualny naj mniej ważny. Pomalować to jest najłatwiejsze. Posprawdzaj jakie są luzy na wirnikach i kołach. Jeśli jest możliwość to niech sprzedawca go włączy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Odswiezam temat...

Wiosna co raz blizej a ja musze kupic zgrabiarke karuzelowa. doradzcie mi cos. ma ona byc w idealnym stanie, na tandemie, szerokosc 3,6 - 4,2m i do 8-9 tys zl. Myslalem nad Krone i Claasem, inne u mnie raczej nie wchodza w gre no chyba ze cos porzadnego doradzicie. mam ok. 20 ha lak. mi osobiscie podobaja sie te http://www.allegro.pl/item883268160_zgrabiarka_claas_380.html http://www.allegro.pl/item877061529_zgrabiarka_karuzelowa_krone_ks_3_85_12_3_85m.html w tej Krone niepokoi mnie to spawanie na wiezyczce. ale takie maszyny mniej wiecej mnie interesuja. http://www.allegro.pl/item883246722_zgrabiarka_krone_swadro_421_4_20m_zobacz.html ta rowniez dobra ale cena troszke wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta za 8 tyś jest dobrą maszyną. Posiada ja mój wójek, bardzo sobie ją chwali pracuje z c-360. Mówił że lekko przód podrywa ale to dlatego że nie ma obciążników. Ogólnie jest to fajna maszynka zrobiona nie byle jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja raczej bym ursusem 902 ta maszyna pracowal, moj wujek tez ma takiego Claasa i tez pracuje z nia ursus 912 i jezdzi na 2 szosowej a jak podczepil 60 to nie mogl biegu dopasowac, tak przynajmniej mi mowil. co do Krone to jednak chyba wolalbym z wlasnie tej firmy maszyne bo w okolicy same takie pracuja i nikt jeszcze nie narzeka a Claasow nikt nie posiada wiec nie wiem. jak mi sie uda sprzedac moje 2 zgrabiarki to moze nawet pokusze sie na Krone Swadro jak ta http://www.allegro.pl/item883246722_zgrabiarka_krone_swadro_421_4_20m_zobacz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam claasa 3,30m z 2005 roku. Kupiłem ją używaną w 2006 roku w Korbankowie to do tej pory poszło kilka palców i mocowanie od kółek puściło. A dokładnie to spaw. Wydaje mi się jak na maszyne claasa z 2005r to bardo duża awaria tym bardziej że awaria powstała w pierwszym sezonie po jej kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no wlasnie, Krone mi sie wydaje lepiej zbudowana, to znaczy "masywniej". tylko nie wiem czy 8 tys zl za 3,8 m zgrabiarke to nie za duzo... jestem w stanie tyle wydac ale jednak chyba cena ciut wysoka. mysle ze najlepszym wyborem bedzie Krone Swadro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj