marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

at_horses    0

proponuje karuzelówke. można już kupić za 2-4 tys(oczywiście używana) reszta jakoś mnie nie przekonuje... pracowałem lata gwiazdową 7... różnie to grabało, najgorzej jak wiało... całe gwiazdy zapchane sianem. Na górkach też ją składało. od tego sezonu będzie karuzela ale gwiazda też zostaje(czasami nie nadążają z grabaniem przed prasą:huh:) a na dwie zawsze szybciej:)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jezeli chodzi o grabiarke to tylko karuzelowa.miałem pasową,przetrząsaczo-zgrabiarkę z sipmy Z-517, 7-gwiazdowa.teraz mam karuzelową 3,2 m i tamte sie chowają pod wzgledem jakiości czy nawet wydajności...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zgrabiark 4 gwiazdowa i nie narzekam jak na razie :) tylko jak jest bardzo dużo siana to zapycha się pod ramą, ale na moje hektary taka w zupełności starczy :)


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

naprawde warto zainwestować w karuzelówke. ja kupiłem za 1 tys:) naprawde warto. za niewielkie pieniądze naprawde można znaleźć cos fajnego. polecam


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja mam 5-gwiazdkową i przetrząsacz konny :) ,a co do tasmowej to trzeba uwazac przy zgrabywaniu bo przerzuca na druga stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

Taśmowa dobra, nawet bardzo ale dla tych co się im nie śpieszy- mało wydaja. Dobra do T25, moża jeżdzić z tą samą prędkością do tyłu i do przodu, a to przy taśmowej plus


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil462    0

ja nie dawno kupiłem przetrząsarke karuzelową z fella za 2700 zł kest dużo lepsza niż taśmowa.Taśmowajak jedziesz tp zrobisz 1ha a potem 30 min naprawy.Taśmową miałem 2 lata i się rozleciała a przewracała tylko 15ha łak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja dwa lata temu kupiłem używaną przetrząsarke karuzelową deutz-fahr czterogwiazdową to wymieniałem tylko palce co sie pogubiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

przy koszeniu 30 ha rocznie wystarczy zgrabiarka 7 famarolu i karuzela 2 gwiazdowa jarmetu (chodzą przy c 330)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tym polskim badziewiem typu 2-u karuzelowa to sobie można robic jak sie ma mało i słabiutka trawe. Jakbys czyms takim wjechał do mnie na łake to by pasek sie slizgał i z 2 pokosów zrobiłby sie jeden duzy :D Miałem to bardziewie kilka lat ale w tym roku kupiłem D-F gwiazdowa hydraulicznie składna 6.4m i to jest dopiero sprzet . Zgrabiarke 7-ke tez miałem i w tym roku sprzedałem i kupiłem karuzelowa Felle 4,15 m jescze nie pracowałm nia ale w paitek soie okaze co jest warta :D Mam dobre przeczucie ze bedzie oki, napewno lepioej niz gwaizdówka która można sobie jezdzic i jezdzi a ona i tak nie zgrabiała jak duzo trawy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Biały2005- zgadzam się z Tobą w 100proc. My mamy polską pasówkę i po paru sezonach nadaje się na złom. To za delikatna maszyna na dużye areały. Jak się ma max. 5ha łąk to można się bawić, ale na więcej to jest po prostu za delikatna. Narazią nią pracujemy, bo nie ma innego wyjścia, ale jak tylko znajdzie się kasa to trzeba będzie pomyśleć o jakiejś karuzelce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No ja miałem karuzele fabryczna z 1993roku i juz była ostro zajechana rama pekła w 3 miejscach, kilka ramion było wymienionych, ciagle przestawiały sie pazurki, koło pasowe od napinacza , spadajacy jak ciezej pasek, normalnie szrot !!!!!!!. Poszła za 500zł :D a 7-ka za 1000zł


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja myśle jaką szeroką kupić karuzelową zgrabiarke 3,8 4,2 4,6m liczyłem na 4,6m bo w jedną strone i wałek pod rolującą by był ale słyszę że lepiej w dwie strony bo szerszy równy wałek to chyba bym musiał 3,8m bo za dużego wałka nie wciągnie prasa ? co sądzicie firma z której chcę kupić to Krone tylko i wyłącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

powiem ci jak zaczne zgrabiac swoja , jak narazie pogoda nie pozwala bo trawa 4 dni lezy 2 razy przetrzasana, a wyglada jakby dopirero co koszona :D Ciagle popaduje. JA mam felle 4.15m Teoretycznie ma 4,15m ale same ramiona maja 3,40m. tez mysle ze lepiej by byo przejechac 2 razy i zrobic taki podwójny wałek, wtedy nie trzeba bybyło wężykiem leciec z prasa. Ile kosztuje taka nowa zgrabiarka krone, bo za przetrzasacz 4 karuzelowy 4,5m krzyneli mi 16 netto o zgrabiarki sie nie pytałem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

dokładnie taką mam oferte Krone Swadro 3,8m 10 ramion - 17tys zł, Swadro 4,2m 13 ramion - 20tys. zł, Swadro 4,6m 13 ramion - 23tys zł oczywiście +VAT a za ten przetrząsacz mi powiedział dokładnie 15,5tys zł i kosiarke chcę Krone Easy Cut 280CV 2,8m z kondycjonerem centralne zawieszenie za 45tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja grabie z 2 przejazdów wał pod prase tzn jest na nim trawa z 6-7 m i przy tęgiej jest dość gruby i tak sobie myśle że nagrabić z 9-10m to bedzie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja chyba bym sie zdecydował na 3,8m i 2 razy poleciał na jedne wałek, Tylko nie wiem czy wiesz ale ta szerokosc robocza to troche inaczej wychodzi. Moja fella 4,15 m jej szerokosc mierzac same ramiona to 3,3m czyli jakies 80cm dodaja na wysuniecie fartucha. Wiec ta twoja 3,80 to bedzie miała jakies 3 m co by dawało pewnie z 7m po przejechaniu z dwóch stron a to juz może byc konkretny wałek :D. Jescze nie zgrabiałem swoja i nie wiem jak to bedzie wygladało w pracy czy naprawde da sie wykoszystac te 4,15 m :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ja w tym roku zainwestowalem 3.5 tys zł w dwie maszyny do siana:

1 - Zgrabiarka Fella TS 300

2- Przetrzasarka Deutz-Fahr KH400DN

Cóż mogę powiedzieć? Jesli chodzi o zgrabiarke to pająka nie chce za darmo. Jesli chodzi o przetrzasarke to pajaka nie chce nawet gdyby mi ktos do niego dopłacił. Normalnie super sprawa , na łąkach czysto, siano zebrane 2 razy szybciej i nikt nie biega po łąkach z grabiami. Polecam ten typ maszyn wszystkim.

 

 

Jeśli ktos reflektuje foto t prosze o maila.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja w tym roku kupiłem przetrząsacz fahr 4 gwiazdowy. Jestem z niego zadowolony. lepiej trawa po nim jest rozwalona niż po pająku a i nie uszkadza powierzchni łąki. :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zawieszana

Z510 990 zł

Z277 5-kołowa 2545 zł

Z277/1 6-kołowa 2850 zł

Z277/2 7-kołowa 3112 zł

Z277/3 9-kołowa 3740 zł

 

ZGRABIARKI

 

Famarol U/8 gwiazdowa 5,4 m 4800 zł

Famarol V/10 gwiazdowa 6,6 m 5200 zł

 

Może mi ktoś podac link gdzie jest fota którejś z tych zgrabiarek bo jest na stronie producenta tylko zawieszana na 4 gwiazdy, a jak wygląda ta v/10?, czy faktycznie kosztuje 5200>? bo z samaszu jest taka z 5 razy droższa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Samasz-przetrzasarka karuzelowa.panowie czy ktoś z was ma taką przetrząsarkę. chodzi ma o taką co ma 4 gwiazdy. wiecie może ile taka nowa kosztuje? jaka jest wasza opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jesli masz mało ha to możesz sobie kupic u mnie ponad 10 lat takie cos obrabiało w oststnm czasie 10ha ale kiedys było mniej łaki i to byłą super maszynka, ale nie wiem czy nie lepiej bys zrobił kupujac używana jakas 4 gwiazdowa o wiele lepiej równomiernej rozrzuca !!!! Jak bys zobaczyło łake przetrzasana takim wynalazkiem jaki chcesz kupi i starym 4 gwiazdowym z zachodu to bys wiedział co kupic :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj