marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jakie są najlepsze zgrabiarki i przetrząsacze na małe gospodarstwa?

Edytowano przez Pixel
Literówki

. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja mam male gospodarstwo i posiadam zgrabiarke 7 gwiazdowa chyba famarolu i przetrzasacz karuzelowy Jarmetu 2.7 m i w zupelnosci mi wystarczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zgrabiarkę gwiazdę 4 i przetrząsacz konny... chcaiłbym kupić jakąs małą przetsząsarkę. Ile dałeś za tą z jarmetu??


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

niedawo dokladnie tydzientemu tzn uzywany ale jak nowka ...to 730zl.dalem....a nowa z metalowymi kolkami to 1050zl chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niedawno przetrząsacz, właśnie dwukaruzelowy ale chcieli za niego 2500zł!!! tylko nie pamiętam jakiej to firmy, bo jakas mało znana...


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja ossobiscie mam 7 gwiazdowa i karuzelowa (od tamtego roku) na dwie "karuzele" dalem za nia 1000zl (nowa) ale "poza markowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

polecam ci przewracarkę pasową (jeśli wiesz jak ona wygląda), można nią rozrzucać pokosy zgrabiać w wałki,i odgrabiać od brzegów pola. na nieduże gospodarstwa-idealna. sam mam taką i czasami jak są grube pokosy to zgrabiam nią do prasy belującej mam tęż popularnego "pająka" na 7 gwiazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem już w akcji przetrzasarkę pasową, ale ona chyba kosztuje wiecej niz zwykła. Takie pasowe przetrzasarki produkuje Akpil...


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja na 4 ha łąk mam 5- gwiazdówkę i przetrząsarkę Jar-Metu ( 820 zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oglądałem przetrząsarkę tą z jarmetu i jest wporzo, chyba ją kupię i to teraz puki jeszcze nie ma siano kosów, bo póżniej może być droższa


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

masz racje kupuj teraz bo ceny ida do Goryyy.aha radzilbym Ci kupic na kolach gumowych niz na metalowych ....lepiej sie sprawdzaja w pracy,.A tak z Ciekawosci po ile u Ciebei chodza one bo u mnie po 1050zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gumowych kołach to są po 1000zl, też słyszałem ze na gumowych kołach idą lepiej i pozatym lepiej wyglądają :huh: W zasadzie sprawdzałem tylko w jednym miejscu, bo mam do niego jakieś 500m :PB)


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hej czy wy mówicie o sprzecie z JAR-MET ?? jesli tak to nie kupujcie tego...chyba ze juz naprawde macie mało tych uzydków zielonych...sasiad miał ta 2karozelowa po 4 grabki na karuzeli i jak lepsza trawa była i wałki grube to nie dawała sobie rady na dwa musiał jezdzic po jedym wałku a pozatym w pierwszym roku popękały wszystkie grabki...i urwało sie mocowanie od kółka


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2ha łąki kosze 3 pokosy to daje 6 ha. To w zanian jarmetu co proponujecie??? W tym roku chce coś kupić, ale tak aby w miarę starczyła na pare lat


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam z jarmetu i jak masz te 6 ha / rok zrobić to ona się szybko nie rozleci w mijej pękłą rama , kólka się łamały , jak jest mokra trawa to się pasek ślizga a zwłaszcza jak są grube pokosy festilolium nie dawało rady nią zrobić nawet na 4 w 330

 

obecnie mam przewracarke FELLA TH 460 4 gwiazdy ciągana na kołach chodzi z 330 i jest nie porównanie z jarmetem każdemu pokosowi da rade zabiera mi 3 pokosy po 165cm kosiarce kupiłem ją za 1500 zł razem z rolandem 44S i zgrabiarką DF wszysko od jednego Hitlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad ma dwukaruzelwy, nie wiadomo jakiej firmy i jakoś nie nazeka ze żle rozrzuca pokosy


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a co mislicie o jakimś Claas Liner na pola o powierzchniach 1-3ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo kasy to czemu nie :huh: tylko wogóle jej nie wykorzystasz. U mnie klamka zapadła kupuje z Jarmetu, w poniedziałek ide do dilera i zamawiam :(


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mozna kupic uzywana a o wykorzystanie to wiesz zawsze odrebna dyskusja :huh: najlepiej zebrac szybko i napewno taki wałek to nie warkocz po pająku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej jest kupić coś nowego niż używanego. W cenie używanego claas-a kupisz nową maszynę i nie będziesz musiał bawić się w ciągłe naprawianie


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

co np. masz namysli zeby było tak wydajne i karuzelowy system grabienia?:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bawić się to można w piaskownicy...ja kupiłem 6 lat temu przetrząsacz karuzelowy FELLA TH 40 (stary jak świat moze meć wiecej jak 20 lat) odrazu wymieniłem jedno koło zębate i 2 łozyska.do te pory nic.C-330 na 4 biegu robie ok 2,5-3 ha w 1h.do do jakości przetrząsania do zwykła na poaski sie chowa.chyba że komus nie zależy na jakości....


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

@pioter masz racje. jak ktoś obrabia do 10 ha łąk to mały sprzęt wystarczy(jeśli ktoś się tym lubi bawić) ja w zeszłym roku kupiłem używany PZ Fanex 730 (6 karuzeli, 7.30 szerokość robocza, jedyny minus to rozkładanie i składanie ręczne...) lata mi z tym 912 lub 12145:) zależy co jest wolne. wydajność 4-6ha/godz (zależy od pola) spalanie niewielkie (jeśli policzymy l/ha) teraz już się nie jeździ z 360 i małym 2 karuzelowym roztrząsaczem cały dzień... czasami sie dziwie jak szybko robota potrafi uciekać :huh: :(


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale wy mówicie o roztrząsaczach a ja mysle o zgrabiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj