marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

janek82    3

a uzytkuje ktoś zgrabiarkę z jar -metu proszę o opinie czy lepiej wybrać sipme czy samasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

U nas w wiosce gościu ma zgrabiarke z Jarmetu. Zapytam go przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22
Napisano (edytowany)

a jaką polecacie przegrabiarkę na 20ha do ursusa c-330M ? Myślę nad zagraniczną używaną tak do ok 4-5 tyś zł i jak sprawdzają się przetrząsacze w dużej trawie bo w tym roku życica u mnie miała ok 70-80cm więc czy w takiej trawie nie będzie się robił wałek tak jak po tzw. pająku którego posiadam lecz go nie używam bo się nie sprawdza chyba, że do przetrząsania perzu :D

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalwwl    0
Napisano (edytowany)

Witajcie, tutaj polecaliście Fellę TH460D a czym się różni od TH 520 ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź, która lepsza itp, bo ojciec szuka podwieszanej , może ktoś sprzedaje?

 

Panowie, no weźcie pomóżcie :) co kupić do 4 - 5 tyś zł!! ?

Edytowano przez Rafalwwl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli mówisz o pająku to bodajże HC5314 albo HC5840.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

a co myslicie o tych przegrabiarkach :?

http://tablica.pl/of...html#5ff9b585ed

lub

http://tablica.pl/of...html#c341b6d112

na 20ha do c-330M jak się sprawdzają w wysokiej trawie?

 

Wiesz jakaś stara ta przetsząsarka może warto ciut dołożyć i wziąść młodszą. Jak coś to patrz na te przekładnie nad kołami bo jak są małe tryby to się lubią rwać w dużej trawie a kupić je ciężko i drogo nawet 700 zł za trybik oczywiście orginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Witam zakupiłem przetrząsarkę KUNH GF 5000 H mam pytanie do kogoś kto ma podobny sprzęt jak się wymienia olej w tej kwadratowej skrzynce centralnej gdzie wchodzi wałek wom ,bo tam nie ma korka spustowego ani wlewowego ,a może tam jest tylko smar z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Potrzebuje przetrzasacza do 30ha, na poczatku myslalem o jakiejs niemieckiej uzywanej za okolo 10tys. ale teraz mysle ze lepiej by bylo doplacic do jakiejs nowej polskiej? Nowe to zawsze nowe, mysle ze powinno byc mniej napraw a i dostep do czesci bedzie na pewno lepszy. Mysle nad Pronarem 530, martwia mnie tylko glosy o sypiacych sie lozyskach na kolach? To prawda? Samasz mysle ze powinien byc troche drozszy? Rozni sie czyms konkretnie od wspomnianego Pronara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek1    0

Witam kupiłem właśnie zgrabiarkę deutz fahr swatmaster 3821 Mam pytanie czy ktoś użytkuje może taki sprzęt? I jak on się sprawuje? Z góry dziękuje za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

obie wydają się interesujące,osobiście obejrzałbym obie,wybrał tą która jest w lepszym stanie/mniej wypracowana/mniejsze luzy itp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie mam do was pytanie - jak sprawują się te przetrząsacze (karuzelowe o szerokości około 5m) na nierównościach???? Chodzi mi o to czy bruzdy, nie równo uprawione łąki (ugory) da rade tym robić bez większych szkód dla maszyny??

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

dołączam się do pytania powyżej i dodaje swoje.

Chciałbym do mf235 kupić przetrząsarkę 4 karuzelową.

jaką kupić szerokość żeby nie przygniatać pokosów po kosiarce 2.4m? chodzi o to że łąki czasami są podmokłe i jak koło ciągnika wgniecie trawę w ziemie to już tam zostanie 

Z moich obliczeń wynika, że 5.2m była by idealna żeby zabrać trzy pokosy, ale z racji tego, że nie mam za wiele łąk i traktor też nie za duży wolał bym jakąś mniejszą.

sprawdziła by się jazda 4metrową tak że jeden pokos między koła i po bokach zabierał bym po pół pokosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

z tego co ja czytałem to z przetrząsaczką ok.5m da sobie radę nawet C-330, więc MF da radę bez problemu

moim zdaniem jeśli masz nawet nie dużo łąk, to warto wziąć szerszą przetrząsaczkę, oszczędzisz czas i paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

tak tylko taka jakby mi pasowała 5 metrowa kosztuje koło 6 tyś, a 4 metrową i za 2 się kupi bo na ten towar nie ma już zbytu (wszyscy właśnie 5 metrowe wybierają)

moim zdaniem 4 metrowa lepiej spisze sie na nierównościach a te mam straszne bo dziki co rok pół łąk zaorują

mniejsze elementy robocze to też mniejsze obciążenia i być może większa trwałość użądzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

nie wiem skąd jesteś kolego, ale tańsze, starsze modele w moich okolicach o szerokości roboczej 4,8-5,2metra widziałem już od 2600zł, wiadomo że młodsze, bardziej zadbane modele, składane hydraulicznie są w okolicach 6-7tys.zł

a i jeszcze jedno, teraz na zimę cena przetrząsaczy spada, już widziałem ogłoszenia 4metrowych przetrząsaczy poniżej 2tys.zł

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ranter2    2

Witam, poszukuje opinii na temat przetrząsaczy firmy Pronar. Czy potrafi ktoś powiedzieć coś na ich temat? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Panowie mam zgrabiarke Fella TS 330 DN, która chodzi z ursusem C-360.  Jaką prędkością pracujecie takim lub podobnym sprzetem i jakie duze obroty macie.

 

Jestem średnio z niej zadowolony, bo nie dokladnie grabi i dodatkowo nie zbyt szybko bo jezdze na 3 szosowej i trzymam 1400 obrotów silnik.

 

A swoją poprzednią 7- gwiazdową grabiłem  na 4 szosowej przy obrotach 1100-1200 i bylo szybko i dokładniej.

 

Zmienilem tylko ze wzgledu na mozliwosc podnoszenia maszyny do góry i o wiele lepsze uformowanie walka pod prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A to nie wiedziałeś wcześniej że maszyna z WOM potrzebuje troche więcej obrotów na silniku? A dobrze ustawiłeś te maszyne? Mam 335DN , trzymam 1400-1600 obr na silniku w c360-3P i elegancko pograbione. Trzymasz przód maszyny na podnośniku? bo z początku rozkręcałem łącznik w traktorze, maszyne dźwigałęm na kołach i..... raz że ładnie nie grabiła, a w wierzy maszyny wyrąbałęm taką tulejke która przy skrętach obraca sie po bieżni ( w zasadzie to ona nie ma mozliwości skrętu jak sie rozkręci łacznik w traktorze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

siemka

chce kupic przewracarke 6 lub 4 gwiazdowa

zarowno z 1 jak i 2 traktorki dadza sobie spokojnie rade

tylko mam pytanie na co zwrocic przy zakupie uzywanej gdzie luzy jak sprawdzac najlepiej  jakbyscie dobrze wytlumaczyli lub po prostu zdjecie strzalka do elementu i wytlumaczenie :D

bardzo dziekuje

chce kupic np cos takiego  http://olx.pl/oferta/przewracarka-zgrabiarka-deutz-krone-samasz-sipma-kunh-claas-CID757-ID83OOR.html#5590a7de4e

poduczcie mnie troszke zeby  jak najmniej kasy wydac a kupic dobry sprzęt

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Posiada ktoś Fella TH520D ? jak się sprawuje? Pchać sie w taką przewracarke czy może w cenie 5-7tys znajdzie sie coś pewniejszego składanego hydraulicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj