marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipoo    14

a przetrząsacze stoll ?? co o nich powiecie? dokładniej typ 660??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

żeby sprawdzić te luzy to mam pokręcić jedną z gwiazd raz w lewo raz w prawo, czy jest na to jakiś inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kupiłem przetrząsacz karuzelowy Fahr i mam pytanie do czego służy druga pozycja ustawienia koła jezdnego( s dwie pozycje ustawienia koła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Prawdopodobnie do odgrabienia np od miedzy. (Sorka nie zobaczyłem postu up)

Edytowano przez Huberto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zalety: jakość pracy (grabi i przewraca naprawdę dobrze)

wady: wydajność (tylko 3 m szerokości roboczej, praktycznie brak możliwości dograbiania wałków do siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W okolicy nikt nie ma takiego urządzenia więc się nie orientuje w ogóle , jak się toto przestawia do grabienia a jak do przewracania ?

Nie da się nijak wykombinować grubszych wałków?

c330 chyba da radę ? tylko na 4 czy na 5 ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przewracanie-zgrabianie: przestawiamy wszystkie zęby, przestawiamy kółka kopiujące, rozkręcamy śrubę rzymską, przestawiamy ograniczniki.

W oryginalnym Khunie da się grubsze wałki robić w Mesku praktycznie nie.

Daje spokojnie radę na 5 biegu.

Ja ogólnie tego sprzętu nie polecam :P tym bardziej że teraz grabię karuzelą i wiem co zyskałem a co straciłem :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Mariusz, lepiej zainwestuj w oddzielny sprzęt do przewracania i zgrabiania bo to co podałeś w linku jest u nas we wsi. Z tego co się orientuję to w tym roku będzie na sprzedaż. W porównaniu do zachodniej przewracarki karuzelowej to ta z allegro jedynie przesuwa trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam teraz taki wynalazek- karuzela z Jarmetu na pasek- i to też tylko przesuwa trawę a konkretniej to z dwóch pokosów robi jeden niby wałek, zamiast roztrząsać ;[ .

Szukam karuzeli na 4 gwiazdy a przy okazji coś takiego z linku trafiłem i chciałem opinie poznać


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowrider5    1

witam kupiłem zgrabiarkę dwu karuzelową nemeyer rs 710, dałem za nią 14 tyś, ma ktoś może doświadczenia z pracy tą zgrabiarko (wady, zalety ) z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Siemka

Kupiłem przetrząsarkę DEUDZ_FAHR , więc moje pytanie brzmi jak oceniacie taki sprzęt, czy mają jakieś wady? Szerokość robocza 5,20 zawieszana .

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@daniiel u mnie w przedrząsarce nad kołami są takie bolce na sprężynach którymi blokuję sie koła żeby właśnie co? Mają tak jak by przestawianie na boki ale nie wiem czemu ma to służyć , u mnie koła są ustawione na prosto i nie wiem czy te bolce muszą być odbezpieczone? Chodzi o to że one się nie skręcają tylko są ustawione na wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Witam.

Mam zamiar kupić na dniach zgrabiarkę karuzelową 4,0-4,5 m na tandemie. Zastanawiam się czy lepiej kupić taką za 8-9 tys i mieć nadzieję, że będzie wszystko dobrze czy kupić za 4-5 tys zjeżdżoną i zrobić remont.

Nic o nich nie wiem ale z tego co widzę na zdjęciach jedyne co może się popsuć to łożysko w kole lub przekładni, łożysko rolkowe przy ramieniu albo sama przekładnia (koła zębate). Na allegro koła zębate kosztują 1000-2000, łożyska rolkowe ok 500 zł za komplet.

Remont kapitalny nie powinien przekroczyć 3 tys. Zgadza się czy coś pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ciekawe jak wygląda sama prowadnica do rolek ramion zgrabiarki to chyba drogie jest i kłopotliwa wymiana.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rezydent    0

witam,mam zamiar kupić fabrycznie nową przetrząsarke karuzelową i zastanawiam się nad jarmet-em.Kosztuje 13300zl ,szerokosc 5,2m i bedzie pracowac na ok 25ha. Rozważam też z samaszu P4 530 za 20tys. Możliwe,ze jakosc materialu jarmetu jest gorsza,ale czy te 7tys roznicy bede musial wlozyc w ewentualne naprawy przetrzasarki z jarmetu? Co o tym sadzicie i czy ktos mial stycznosc z przetrzasarka z jarmetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po moich doświadczeniach z innym sprzętem Jarmetu, nigdy więcej nie zdecyduje się na zakup ich sprzętu :P Niestety jakość kosztuje, albo kupisz coś z wyższej półki czyli coś pokroju Lely, Fella, średniej Samasz, Unia, albo pseudo sprzęt pokroju Jarmetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dokładnie-ja swego czasu szukałem zgrabiarki karuzelowej i nawet oglądałem sprzęt Promar Złotki (czy jakoś tak) za parę miesięcy byłem na tym samym placu a ta zgrabiarka dalej tam stała-sęk w tym ze była już cała pordzewiała... potrzebowała całych trzech miesięcy aby doprowadzić się do takiego stanu :D -myślę że i podzespoły mechaniczne były w niej podobnej klasy co i powłoka lakiernicza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rezydent    0

chyba odpuszcze sobie dalsze głowienie się i wybiore samasz,mam ich kosiarkę i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj