marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MKrajes    132

W tej cenie powinieneś coś ze starszych lely znaleźć. Nie widziałem by jakaś przewracarka rozbijała lepiej. I tak każdy będzie chwalił to co ma więc ile marek tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

witam

brat chce zakupić sobie tani przetrząsacz karuzelowy, coś typu http://otomoto.pl/przetrzasacz-karuzelowy-z233-A235147.html lub http://otomoto.pl/klimza-przetrzasacz-karuzelowy-z-591-A204179.html

mamy jeszcze przetrząsaczko-zgrabiarkę 7-gwiazdową, to ma byc uzupełnienie do roztrząśnięcia 1 raz po cięciu, chodziłoby to z c-330m, bo do c-360 nie ma raczej sensu tego zapinać

proszę o opinie czy warto coś takiego kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

decyzja należy do mojego młodszego brata, on jest rolnikiem, ja tylko doradzam, w związku z tym zadałem pytanie

też sądzę że to trochę za małe, fakt, nie mamy dużo łąk, czy mógłbyś napisać coś więcej czemu się tego pozbyłeś, jakie są wady tego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Nawet nie chodzi o to że za małe tylko ten sprzęt lubi się na pasku ślizgać. Przy większej trawie nie daje rady rozrzucić pokosów i ślizga się na pasku a wtedy tworzy jeden wałek z tego. Aby tego uniknąć trzeba wolniej jeździć (w moim przypadku T-25 jeździł na najwolniejszym biegu podczas pierwszego pokosu). Decyzja należy do Twojego brata, jednak nie spotkałem się w okolicy z pozytywną opinią tego sprzętu.

Nie ma nigdzie tego w okolicy żeby pożyczyć i zobaczyć jak to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja mam taki wynalazek. Ja dałem za to 800zł w 97. do tej pory trzęsie. Wymieniłem w nim tylko 1 łożysko. Dla mnie to już jest dużo za małe ale co zrobić. Brat to bierze 1800obr/min i jakoś to trzęsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

czy wystarczy to na 3ha łąki??? czy będzie za długo się schodzić??? brat praktycznie sam na gospodarce jeszcze, trochę mu ojciec pomaga, więc ważna też jest wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Kiedyś używałem taką "zabawkę". W dużej trawie zamiast rozrzucać zgrabiało jeden duży wał, pasek się ślizgał, rama pękała. Polecam kupić coś używanego z zachodu np. Claasa lub Fella, nie ma pasków, nic się nie ślizga, rozrzuca każdy nawet największy pokos aż ciągnik czasem jęczy ale na łące nie ma miejsca gdzie trawa nie byłaby poruszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

dziękuję panowie za opinie, w związku z faktem że więcej opini jest na "nie", odpuszczam sobie ten temat, bratu juz przekazałem wasze opinie, i też stwierdził że skoro tak to dalej będzie męczył siano siódemką gwiazdową

pozdrawiam, wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Na 3 ha to ona ci spokojnie wystarczy u mnie robi około 30-35 rocznie i służy dalej. I ona u mnie lekko nie ma jak brat siądzie bo on tylko gaz w podłoge.

Jak u cb będzie duża trawa to brat zejdzie o 1 bieg niżej i zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Witam

zastanawiam się nad zakupem przetrzasarki - myślalem o takiej Kuhn GF6401T

przykładowy link z fotą:

http://www.agriaffai...hn-gf6401t.html ;

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/przetrzasacz-siana/2889134/kuhn-gf6401t.html

Ma być ciągana za c-360 i pracować na około 20 ha łąk (część na 3 skosy). ma dodatkową oś do transportu opuszczaną/podnoszoną hydraulicznie, coś podobnego widziałem chyba też u deutz-fahr 'a. Biorąc pod uwage wielkość maszyny i wagę - oraz fakt że ma być ciągna za c-360 - to ta dodatkowa oś do transportu powinna być zaletą.

Co myślicie o takim sprzęcie?

Edytowano przez kgal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

Tylko czy masz dobra pompe, zeby hydraulika złoza ci ramiona? Ja mam 4 wirnikowy przetrzasacz i załozona nowa pompe w swojej c360, dopiero po tym skladala jak nalezy, bo na poczatku to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Jak w 60 pompa zdrowa to by uniosła tylko przód by miał problemy z grawitacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

Hej, mam do speców :) kilka pytań mam zamiar kupić przetrząsarkę 4-6 gwiazdową i chciałbym się dowiedzieć na co patrzeć przy zakupie. Mam zawsze takiego pecha,że jak kupie to muszę najpierw władować trochę kasy żeby było ok , ale dzieki temu będzie chodzić łądnych pare lat. Ale poco ładować na wstępie kasę włąśnie z tą proźbą zwracam się do Was abyście mi poradzili na co mam uważać przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Jak będziesz brał używaną to nie może mieć luzów na gwiazdach to najważniejsza rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Ja kupiłem używaną SIP V04 potrzebuje do niej 12 ramion i 12 palców moze ma ktos sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj