Skocz do zawartości
marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Henius91    574

te dwie firmy odpadaja, bo w niskiej cenie dostane tylko stare i male zgrabiarki

Rogeryk    0

Podpowiedzcie za ile możnaby sprzedać Pottingera Euro Top 421 N z roku 2005. Zgrabiała rocznie okolo 150 ha

Henius91    574

pewnie jakies 12-15 tys zl. podoba mi sie ta zgrabiarka, chetnie bym taka kupil, ale za droga jak dla mnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rogeryk    0

Myślałem o 17 tys. Daliśmy wtedy za nia 25... Sprzęt w stanie idealnym wymyta nasmarowana i stoi w garażu. Sprzedajemy bo chcemy kupić jakąś używaną dwukaruzelowa gdyz i ta i tak grabi się 6 cylindrowym ciagnikiem...

david85    1

dlaczego sądzisz że to wynalazek a może coś lepszego byś mi doradził w cenie tak do 4000 zł i żeby za daleko od Gdańska nie było max 200-250 km bo dalej nie mam czasu jeździć

Henius91    574

dziwnie wyglada ta maszyna, nie wiadomo jaka firma. skladana jest chyba do gory ale recznie. jesli jest skladana do gory to bierz bo te skladane do tylu maja najczesciej sprzegla klowe i po zlym zlozeniu cala maszyna sie rozpi... wiem cos o tym. te skladane do gory maja przeguby wiec nie ma problemu. jesli nie boisz sie o reczne skladanie to bierz bo raczej w cenie 4 tys zl nic nadzwyczajnego nie kupisz. ja bede kupowal maszyny do siana to bede bral tylko skladane hydraulicznie i pewnie cos takiego jak ta Krone albo moze cos z Claasa Volto.

bialy2005    193

Rozejrzyj sie za jakims DF ja mam DF 2,64 6 wirników 6,4m super maszyna użytkuje ja 3 lata i naprawde dobra mszyna. Robota idzie szybko i dobrze przerzuca. JA dałem 6tys . Wysle ze 4 wirnikowa koło 4 kupisz.

david85    1

z deutza w tej cenie coś takiego znalazłem ww.allegro.pl/item880035510_przetrzasarka_do_siana_deutz_fahr_4_gwiazdowa.html trochę zniszczona już a tamta z mojego poprzedniego linku to nie jest czasem fella bo widziałem podobne na alegro i według mnie to chyba najładniejsza w tej cenie

Adrianos    30

jaką zgrabiarkę polecacie na ponad 100ha jeden wirnik czy jednak na dwa?? jakie są ceny?? i jaka różnica w cenie między tą na jeden wirnik a na dwa?? chodzi o nowy sprzęt, najlepiej pottingera ale nie koniecznie, zależy od ceny

WAL    1

@Adrianos, na 100HA ja bym polecał zgrabiarkę 2 karuzelową http://www.poettinger.co.at/pl/produkte_schwadkreisel_modell.asp?PID=160

Osobiście posiadam taka i praca nią to przyjemność, nie trzeba się "bawić" tak jak z jedno karuzelową. Tylko sobie latasz w tą i z powrotem :lol: taką zgarbiarką zaoszczędzamy dużo czasu a zarazem paliwa, także gdy mamy łąki na klinach i innych dziwnych kształtów :D zgarbiarka ta ułatwia pracę, nie trzeba obiawiać się jakiegoś odgrabiania od rowów itp. poprzeczniaki szybciutko obrabiasz.

Oczywiście cena takiej będzie dużo wyższa ale wynagrodzone zostanie to podczas pracy :). Polecam pottingera z multitastem, ale co do firmy to każdy już ma jakieś swoje upodobania. Moge dodać jeszcze z naszym pottingerem nic się nie działo zero awarii a mamy go coś koło 6 lat (oczywiście tam jakaś wymiana palcy itp.) ale tak poza tym to super. po prostu wjeżdżasz w pole i ograbiasz nie patrzysz na nic :)

Henius91    574

a co jezeli na lace jest duzo trawy?? przeciez ta zgrabiarka zrobi bardzo duzy wal...

bialy2005    193

ni bój sie bedzie oki :lol: JA mam felle 415 srednica wirnika 3,5m + pokos zawsze ograbiam raz do około czyli 2 przejazdy do jednego wałka i nie ma problemów z prasowaniem. jedynie jedego roku jak nie dało sie kosic na czas i strasznie wyrosłą trawa to miałem belke koło belki i musiałem prasowac na polowych albo 1 i czasem na sprzegle przytrzymac. ja tez bym teraz kupił raczej ciagana 2 wirnikowa choc jak kupowałem to bałem sie ze ciezko nia bedzie manewrowac na waskich łakach.

WAL    1

Wałek będzie OK. A manewrować będzie nią łatwo podobnie jak z prasą

Henius91    574

moim zdaniem nie jest to dobry pomysl. bo jezeli zgrabiasz z pokosu to pod walkiem zostanie nieruszony pokos i prasa tego nie zbierze...

Adrianos    30

no niby tak ale te polskie są dobre?? tzn materiały i wykonanie podobne?? czy 100 lat do tyłu bo to też ważne, nie ma co kupywać bubla

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się