marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rogeryk    0

Podpowiedzcie za ile możnaby sprzedać Pottingera Euro Top 421 N z roku 2005. Zgrabiała rocznie okolo 150 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Myślałem o 17 tys. Daliśmy wtedy za nia 25... Sprzęt w stanie idealnym wymyta nasmarowana i stoi w garażu. Sprzedajemy bo chcemy kupić jakąś używaną dwukaruzelowa gdyz i ta i tak grabi się 6 cylindrowym ciagnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

dlaczego sądzisz że to wynalazek a może coś lepszego byś mi doradził w cenie tak do 4000 zł i żeby za daleko od Gdańska nie było max 200-250 km bo dalej nie mam czasu jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

dziwnie wyglada ta maszyna, nie wiadomo jaka firma. skladana jest chyba do gory ale recznie. jesli jest skladana do gory to bierz bo te skladane do tylu maja najczesciej sprzegla klowe i po zlym zlozeniu cala maszyna sie rozpi... wiem cos o tym. te skladane do gory maja przeguby wiec nie ma problemu. jesli nie boisz sie o reczne skladanie to bierz bo raczej w cenie 4 tys zl nic nadzwyczajnego nie kupisz. ja bede kupowal maszyny do siana to bede bral tylko skladane hydraulicznie i pewnie cos takiego jak ta Krone albo moze cos z Claasa Volto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Rozejrzyj sie za jakims DF ja mam DF 2,64 6 wirników 6,4m super maszyna użytkuje ja 3 lata i naprawde dobra mszyna. Robota idzie szybko i dobrze przerzuca. JA dałem 6tys . Wysle ze 4 wirnikowa koło 4 kupisz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

z deutza w tej cenie coś takiego znalazłem ww.allegro.pl/item880035510_przetrzasarka_do_siana_deutz_fahr_4_gwiazdowa.html trochę zniszczona już a tamta z mojego poprzedniego linku to nie jest czasem fella bo widziałem podobne na alegro i według mnie to chyba najładniejsza w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

jaką zgrabiarkę polecacie na ponad 100ha jeden wirnik czy jednak na dwa?? jakie są ceny?? i jaka różnica w cenie między tą na jeden wirnik a na dwa?? chodzi o nowy sprzęt, najlepiej pottingera ale nie koniecznie, zależy od ceny


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

@Adrianos, na 100HA ja bym polecał zgrabiarkę 2 karuzelową http://www.poettinger.co.at/pl/produkte_schwadkreisel_modell.asp?PID=160

Osobiście posiadam taka i praca nią to przyjemność, nie trzeba się "bawić" tak jak z jedno karuzelową. Tylko sobie latasz w tą i z powrotem :lol: taką zgarbiarką zaoszczędzamy dużo czasu a zarazem paliwa, także gdy mamy łąki na klinach i innych dziwnych kształtów :D zgarbiarka ta ułatwia pracę, nie trzeba obiawiać się jakiegoś odgrabiania od rowów itp. poprzeczniaki szybciutko obrabiasz.

Oczywiście cena takiej będzie dużo wyższa ale wynagrodzone zostanie to podczas pracy :). Polecam pottingera z multitastem, ale co do firmy to każdy już ma jakieś swoje upodobania. Moge dodać jeszcze z naszym pottingerem nic się nie działo zero awarii a mamy go coś koło 6 lat (oczywiście tam jakaś wymiana palcy itp.) ale tak poza tym to super. po prostu wjeżdżasz w pole i ograbiasz nie patrzysz na nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ni bój sie bedzie oki :lol: JA mam felle 415 srednica wirnika 3,5m + pokos zawsze ograbiam raz do około czyli 2 przejazdy do jednego wałka i nie ma problemów z prasowaniem. jedynie jedego roku jak nie dało sie kosic na czas i strasznie wyrosłą trawa to miałem belke koło belki i musiałem prasowac na polowych albo 1 i czasem na sprzegle przytrzymac. ja tez bym teraz kupił raczej ciagana 2 wirnikowa choc jak kupowałem to bałem sie ze ciezko nia bedzie manewrowac na waskich łakach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Wałek będzie OK. A manewrować będzie nią łatwo podobnie jak z prasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Bez sensu to latanie na pusto z prasa tez nie jest dobre. Po mojemu lepiej wolniej spokojniej w grubszym pokosie niz latac jak szalony z prasa.

 

jak juz to taka zeby było 2 możliwosci http://www.krone.de/de/ldm/pi/html/ks_810_001.html


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a duża jest różnica w cenie między jednym wirnikiem a dwoma??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

napewno konkretna mysle ze 2-3 razy droższa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no i problem.... bo już i tak fundusze przekroczyliśmy:(


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no niby tak ale te polskie są dobre?? tzn materiały i wykonanie podobne?? czy 100 lat do tyłu bo to też ważne, nie ma co kupywać bubla


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj