gelo400

Kosiarki SaMasz

Polecane posty

bialy2005    582

Ja mam 2,1 z hydraulika i nie jeżdżę z nią rozłożoną tylko złożona i z boku i 7341 nigdy nie podrywa ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Mam na oku dyskówkę 2,2 m samasz ale widzę negatywne opinie to chyba zrezygnuję, czy ktoś może z użytkowników wypowiedzieć się na ten temat? Do tej pory kosiłem czeską bebnówką dobra maszyna od 1993 roku tylko łożysko wymieniłem praktycznie i trzymacze noży. Traw mam 6 ha + kilka ha zielonek pola mam na gruntach ornych czasem kamień może się znaleźć choć po siewie są skrupulatnie zbierane. Proszę o opinię


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja użytkuję dyskówke Samaszu 2,2 ze spulchniaczem i nie narzekam, ani na jakość pracy, ani na awaryjność, wykosiłem jakieś 100ha, komplet nożyków wystarcza na jakieś 20ha. Jedynie powłoka lakiernicza mogła by być lepsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

aha, moja będzie tylko garażowana więc z farbą nie będzie problemu, bOgdan a jaki masz model dokładnie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Moja to KDT 220S i wazy 825 kg ;) A ciągam ja MF 5435. Ta którą pokazałeś spokojnie poradzi sobie 3P, w mojej dużo mocy zabiera spulchniacz, no i masa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Hmmm tak czytam sobie o tych samaszach zaglebiam sie w temacie i potrzebuje w takim razie opinii o kosiarce z serii KDL 240- 280

- cena atrakcyjna

- niby listwa comer czyli wychodzi ze taka jak w felli sm

- jakosc dosyc dobra

- niby niskie zapotrzebowanie mocy

Wiec prosze o opinie najlepiej praktykow ile wykoszono taka kosiarka czy nie pozostawia grzywy na srodku i oczywiscie awaryjnosc czyli wszystkie spostrzezenia :)

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Mam okazję kupić bębnową Samasz2.1 z rozbijakiem [2005r- 5000zł].Pracowałaby z MTZ1025.3,do koszenia 20ha rocznie.Pola nierówne,z kretowiskami i niewielkimi oczkami wody,gdy jest mokry rok.Czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

Znajomy ma SaMasz 2.1m z spulchniaczem śmiga z nią zetor 7341 turbo

wiec twój MTZ nie powinien mieć problemów


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam okazję kupić bębnową Samasz2.1 z rozbijakiem [2005r- 5000zł].Pracowałaby z MTZ1025.3,do koszenia 20ha rocznie.Pola nierówne,z kretowiskami i niewielkimi oczkami wody,gdy jest mokry rok.Czy to dobry wybór?

mam wirax nie samasz ale też 2,1m i zauważyłem że o wiele lepiej radzi sobie na porytym przez dziki kretowiska też nie problem chociaż nożyki lubią się "zaklejać" w trzymakach podmokłe i jak woda stoi też dobrze, w sumie o wiele lepiej kosi się się mokre łąki tą kosiarką niż 1,65m za to 1,65m lepiej sprawdza się w małej trawie na gruntowych łąkach, myślę że się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam w tamtym roku kupiłem kosiarkę dyskową samaszu i po pierwszym myciu od blachy która zwęża pokos i jeszcze w paru miejscach odlazła farba czy takie coś można zgłosić na gwarancje czy dac se spokój i pomalowac to farbą podkładową antykorozyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie odpowiem Ci na Twoje pytanie ale mam pytanie co do kosiarki dyskowej samaszu ponieważ planujemy zakup takiej maszyny a mianowicie jak oceniasz ten sprzęt pod względem jakości pracy i jakości wykonania oraz czy polecasz tą maszynę?

Z góry dzięki za odpowiedź :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Właśnie mamy podobny problem ... maszyna jeszcze nie używana a już zardzewiała dzwoniliśmy do sprzedawcy miał się odezwać , wysłaliśmy teraz pismo z reklamacją i czekamy . Chociaż by wysłali ze dwie puszki farby . A jak to wygląda z gwarancją czy farba jej podlega czy to będzie tylko dobra wola sprzedającego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeszcze zbytnio wiele nie mogę o niej powiedzieć bo to pierwszy sezon ale w tym pierwszym sezonie nie było żadnych problemów z nią i jakością cięcia nawet na nie zabardzo ostrch nożykach dobze kosi co nie można było powiedzieć tego o bębnowej kosiarce tylko boisę kretowisk i wody bo jak wejdzie w kretowisko to naokoło zostaje nie docięta trawa a jak złapie gdzieś wody to potrafi nieżle ciągnik przydusić a jakość wykonania może to nie jest zagraniczny sprzęt ale i kasa jeszcze wmiarę przyziemna jak ktoś będzie szanował nie szalał z tym sprzętem to powinno wytrzymac i gdyby nie ta jakość pomalowania to byłaby dobra maszyna. a co do reklamacji te łuszczącej się farby to ja będę zgłaszał to do producenta a nie do sprzedawcy.w tamtym roku też kupiłem agregat podorywkowy mandam i na glinie spręzyny się wciskały to zadzwoniłem do producenta i przysłali dpdatkowe spręzyny i puszkę farby zeby je pomalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Witam, mam roczną kosiarka samasz i jak do tej pory sprawuje się świetnie, według mię o wiele lepsza od rotacyjnej. Co do farby jak kupowałem kosiarkę to dostałem takie opakowanie z instrukcją obsługi, katalogiem części i sprej z farbą. Coś mi się wydaje że diler zachował farbkę dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przez dilera reklamacji nie warto zgłaszać, będzie to trwało miesiącami. Trzeba wejść na stronę Samaszu i dzwonić bezpośrednio do serwisu. Reklamacje każą zgłosić mailem, realizują bardzo szybko i bez problemu. Wymiana ślizgów zgłaszana przez sprzedawcę ponad miesiąc, bo zapomniał, natomiast przez bezpośrednie zgłoszenie 4 dni i części były na miejscu. Z mechanikami z serwisu, jak przyjadą, także można się dogadać ;) .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisałem emaila do samaszu zobacze co z tego wyniknie

Napisali żeby przysłac zdjęcia z tymi uszkodzeniami

Edytowano przez gintek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawania    19

panowie miał ktoś może taki problem że przy składaniu samasza 2,1 nie można go dobrze zabezpieczyć bo ograniczniki nie pozwalają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

witam mam pytanie .... mam zetora 7245 musze pilnie kupic kosiarke dyskowa tz na dniach ... pytanie do osob bardziej doswiadczonych jaka szerokosc czy samasz 2.5 m da rade> a moze wieksza 2.7 ??? bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jak masz w miarę równe łąki to bierz 2,60 m z samasza a jak ci pozwalaja fundusze to potinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek14059    3

ale chodzi o to czy 7245 da rade to uciagnac ... nie mialem nigdy stycznosci z kosiarkami powyzej 1.85 moze ktos na tym forum uzytkuje 7245 z jakas kosiarka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

ja mam zamiar kupić kosiarkę samasz mam zetora 6245 i niewiem jaką kosiarkę do niego kupić koszę 40ha jednego pokosu czyli gdzieś 80ha rocznie i łąki troche nierówne i jeszcz jaką polecacie dyskową czy bembnową i jak sobie radzi dyskowa na dziurach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj