gelo400

Kosiarki SaMasz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Mam dwie kosiarki ze spulchniaczem, przy odpowiednich warunkach wystarczy jeden przejazd podczas koszenia i trawa sucha. Jest to dodatkowy ciężar i zdecydowane zwiększenie zapotrzebowania mocy, ale warto, szczegulnie jak powierzchnia do koszenia jest spora.

Co do kosiarek to obydwie są z Samasza bębnowa 210 to porażka, choć podobno ją ulepszyli, oraz dyskową 260 z centralnym zawieszeniem. Dyska robi sporo i całkiem dobrze się sprawuje.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktorista    0
Napisano (edytowany)

Dziś był serwis. Zabrali całą listwe tnącą na warsztat do siebie bo na miejscu nie było jak tego rozebrać. Jutro ma być wszystko jasne

 

 

Listwe wysłali do samasza bo tryb sie spiekł. nie wiem jakim cudem bo olej był sprawdzany a przejechane było tylko 150m. sezon w pełni, sprzęt rozebrany...... zobaczymy co dalej

Edytowano przez traktorista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

posiadam kosiarkę dyskową Samasz Białystok , mam problem ponieważ na zamieszczonej fotografi są zaznaczone dwoma czerwonymi kreskami ramiona , dlaczego one są krzywo , nie można ich wyprostować próbowałem wielu sposobów ale nic jak by ktoś wiedział o tym niech napisze będę bardzo

wdzięczny :) piwo postawię za pomoc :D

post-61684-0-61452200-1370116081_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Mam taką samą kosiarkę i też tak mam i jakoś w ogóle mi to nie przeszkadza dobrze jest wykasza nawet na pochyłościach więc po co grzebać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
humeczek    0

A powiedz kolego ta czołowa nie zapycha się spulchniacz jak w tej bębnowej 2,10 , mam akurat też taka i wiem co to znaczy a nie wspomnę o nawijaniu się trawy na wałek od spulchniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal95    0

witam

posiadam kosiarke samasz kdt 260, chodzi o zmiane oleju w listwie dyskowej posiadam ja od 3 lat, i niemoge znalesc korka od spustu oleju,bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A instrukcje obsługi raczyłeś przeczytać? tam jest to napewno napisane i pewnie nawet obrazek narysowali albo zdjęcie jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal95    0

instrukcje przeczytalem uwaznie i w instrukcji jest ten korek ale w kosiarce tego korka niema, i temu pytam bo myslalem ze jakis blad jest w instrukcji

Edytowano przez michal95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

polski sprzęt hehehe. w ciągu roku kupiłem dwie polskie maszynny i instrukcja często jest rozbieżna do tego co stoi na podwórku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

polski sprzęt suuuuuper sprawa kupiłem 3 maszyny i 2 z tego już po kapitalnym remoncie są, poszukaj w najniższym punkcie listwy jak tam niema to itak olej nie zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

Witam posiadam kosiarkę SAMASZ BIAŁYSTOK ( nie znam modelu, ma z jakieś 15-20lat) i chciałbym wymienić łożysko na wałku bo mi się rozwaliło. Tam z przodu na wałku jest blaszka zabezpieczająca łożyska (ZDJĘCIE) to ją zdejme bo jest pierściemn osadczy .

A pytanie jest czy łożysko da się wyjąć bez wyjmowania całego wałka???

post-69373-0-84666900-1371223246_thumb.jpg

post-69373-0-75273500-1371223272_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ta blaszka to osłona kulek łożyska a przed nią powinien być pierścień zabezpieczający i raczej bez demątażu całości się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

I jak teraz zadowolony z cięcia? Ile czasu trwało to całe usunięcie awarii? Wstaw jakieś zdjęcia do galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

Pierścień osadczy i blaszke zabezpieczającą łożysko zdjąłem juz dało by rade przyspawać do obudowy łożyska coś i jakoś je wyciagnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Raczej nie łożyska są utwardzane i spaw nie będzie trzymal,spróbuj przy kole też zdjąć seger i wybij całość do tyłu ,jedno to od koła zejdzie z obudowy a to z przodu z osi jak wyciągniesz całość to od strony koła czymś długim np. rurką wybij to z przodu z obudowy to najlepszy sposób , a jak byś nawet próbował tylko wyjąć przednie łożysko to i tak przy nabijaniu nowego możesz uszkodzić ten seger od strony koła i jeszcze jedno nie próbuj zbijać uderzając w koło bo pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak kolega wyżej mówi. Nic nie przyspawasz a nawet jak Ci się uda coś spawem przykleić to i tak zaraz urwiesz bo trzymać nie będzie. Trzeba od tyłu podejści i przez coś długiego udeżać aż wyskoczy. Próbując inaczej możesz sobie tylko więcej kłopotu narobic niż to warto.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skhmadaje    0

Mam kosiarkę dyskową ALKA XL 2,2 metra jest to chyba ta ciężka HD. Hmm zauważyłem taką różnicę od kosiarki rotacyjnej. Kosiarka dyskowa ma małą bezwładność na dyskach przez co łatwo można ją rozpędzić, ale i łatwiej może ją zatrzymać trawa. A w rotacyjnej rozpędzone bębny trudniej zatrzymać. W tym roku przy wilgotnej pogodzie, trawy (właściwie głównie turzyce i trzciny) porosły mocno, na łąkę można było wiechać dopiero w połowie lipca, kosiarkę zatrzymywało puszczało sprzęgło, ciągnik stawał 97 KM ( CASE JXU 95) zapychała się. Przyjechał nawet serwis i stwierdził, że musi tak być :) Łąkę skosiłem bez większych problemów kosiarką rotacyjną 1,65 przy Ursusie c 330 :). Takie bardziej normalne łaki kosiarka dyskowa pokosiła obroty WOM ustawiłem nawet na ECO 540 i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kendzior    0

Listwa jest osłonięta ślizgami, trzeba zdjąć którys, tylko nie pamiiętam który :) Chyba od przekładni pierwszy, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Witam, zastanawiam się nad zakupem używanej kosiarki bębnowej samsz, 1.85 lub 2.10 do ciagika 80 KM, pytanie czy ktoś uzytkuje ten sprzet, proszę o opinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

do ciągnika 80km szukaj tylko 2,1m a i to jest dość wąska kosiarka, kosiarki 1,85m to jest to samo co znana i kochana na polskiej wsi kosiarka 1,65m te same słupice, te same paski klinowe przeguby itp itd, samasz wprawdził tam delikatne modyfikacje ale ogólnie jest to to samo co i mała kosiarka tylko talerz większy, kosiarki 2,1m są już na masywniejszych podzespołach i za takimi bym się rozglądał, a czy warto to tak jak z każdym używanym sprzętem, jeśli trafia się w dobrym stanie lub za rozsądne pieniądze a do koszenia nie masz bardzo wiele tych hektarków to jest to ciekawa opcja, bo części są tanie i dostępne konstrukcja prosta, może aż za prosta jak na dużą kosiarkę i są pewne wady tego sprzętu, ale na pewno taniej wyjdzie zrobić naprawić to czy tamto w bębnówce niż płacić po 500zł za jeden trybik czy bębenek do dyskowej, są tanie nowe kosiarki wirax 2,1m osobiście nie jest to najlepszy sprzęt, ale na kilkanaście ha zupełnie wystarczy za nowego samasza 2,1m z siłownikiem drogo już cenią, równie dobrze można rozglądać się za dyskówkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

obecnie jest do koszenia ok 10 ha uzytkow zielonych, docelowo może będzie z 15 ha, wydaje mi się ze tak znana marka w Polsce nie robi kosiarek z plasteliny, tak jak niektóre prywatne firmy. widze ze uzywana w dobrym stanie już można kupic za 5-7 tys zl, a tyle chce orzeznaczyc na kosiarke, dyskowa ma swoje plusy, ale za te pieniądze będzie rezklekotana, a części niestety drogie i roznie z dostępem może być. z częściami do samaszu nie powinno być problemu. nowej nie chce bo kosiarka miała by kosic tylko kilka lat, pozniej pomyslalbym o jakiejś niemieckiej nowej dyskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na 10 ha to bardzo mało i 1,65m od biedy by stykneła ;), w takim przypadku to ja bym jednak decydował się na nową 1,85m za niecałe 4 tyś można już na bazarze kupić, masz przynajmniej gwarancję, używanego samasza 1,85m za 5-7 tyś w życiu bym tyle nie dał za tą kosiarkę, no cóż 2,1m jest bardziej problematyczna i gożej kosi od tych małych, zresztą do 1,65m i 1,85m części kupisz na każdym nazarze i w sklepie z częściami rolniczymi do 2,1m raczej na zamóienie, nie wiem jaki masz tam ciągnik ale jeśli jest dość dobra zwrotność i nie jest przesadnie szeroki czy nie ma szerokich strasznie opon i mieścił by się w pokosy po 1,85m to spokojnie absolutnie wystarczy 1,85m nowa bazarowa dobra bo tania, tania bo dobra czy jakoś tak ;), w ogóle no mam porównanie kosiarki 1,65m z bazaru do samaszowskiej u kolegi za 2 razy taką samą cenę, ja trochę więcej koszę ale u kolegi i u mnie w podobnym czasie podobne awarie wystąpiły, powłkoa lakiernicza czy w detalach samasz jest lepiej wykonany, ale nie za 2 razy wyższą cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj