Zaloguj się, aby obserwować  
rafal19

Rolnictwo

Polecane posty

samczyk1991    83

Ja to podobnie, miałem nawet cheć iść i do szkoły rolniczej, rodzice odradzali cały czas ," że teraz to się nie opłaca robić na gospodarce, jak nie masz dużego areału i inwentarza" , poszłem na technika mechanika, bo lubie się przy tym "grzebać", a teraz żałuje, niestety ojciec jest młody 40 pare lat i szybko gospodary mi nie przepisze, jak skończę szkołę zrobię sobie kurs na rolnika , a jak będzie dalej to czas pokaże.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc :

kocham ryk silnika taktora

uwielbiam pracować przy inwentarzu

lubię prace w polu

czyste powietrze

nielimitowany czas pracy

Poprostu kocham Rolnictwo!


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A są jeszcze kursy na rolnika? Bo cos mi sie obiło o uszy że nie bardzo. Też bym sie tym zainteresował jakie koszta itd. Sorka za ofta:)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ciągłe stykanie się z przyrodą i zwierzętami nie to co w mieście smród bród ubóstwo a na Wsi mam ciągle świeże powietrze i mam spokoj i ciesze.A robić to lubie robić dla mnie bezczynne siedzenie jest jak by karą wole coś zrobić

 

Edytowanie posta po moderatorze! Leci %

Edytowano przez krolikNH

Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

W rolnictwie najpiękniejsza jest przyroda Gdy jeżdzę w nocy ciągnikiem uprawiając pole i zaciągne się świeżym powietrzem, to poprostu czuje że żyje ;D i chłopaki nie martwcie się ze mnie tez sie w szkole śmieją, ale ja mam ich gdzieś. Od dziecka chcialem byc rolnikiem, i tak pozostało do dziś Kocham te robote nie wyobrażam sobie że ógłbym robic cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

-nielimitowany czas pracy

-lubie prace na ciągniku

-kocham zwierzaki

-wychowałem sie na wsi

-od kilku pokoleń moja rodzina zajmuje sie rolnictewm i ja tez chce

:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer102    0

Dziadkowie mi opowiadali,że jeszcze dobrze nie umiałem chodzić a już pomagałem grabić siano. Później nauczyłem się doić krowy itp. Jednym słowem zawsze interesowałem się rolnictwem i zawsze będę:)Po prostu to kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

ja zaraziłem się rolnictwem od dzieciństwa na początku pamiętam jeździłem biegami polowymi później przyszły prace polowe, pozatym lubie przyrode sam wyznaczam sobie czas pracy, nie wyobrażam siebie za biurkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Mam 15 lat, mieszkam w mieście jakieś 5 lat. Gdy byłem mały mieszkałem na wsi, ale nie na gospodarstwie. Od jakieś czasu połowe wakacji spędzam na gospodarstwie u wujka, i zastanawaim się czy nie zostać rolnikiem. W mieście w szkole wszyscy wiedzą że mam zamiłowanie do rolnictwa ale mi nie dokuczają ;) a jeśli coś, to gadam im tak: Z czego jest chleb co Ci mamusia na siadanko robi?? chyba ze zboża nie!! :) Jakby nie było rolników to byś nie miał co na sniadanko wpier....ć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

U mnie tak samo jak u większości was, od małego mnie ciagło na ciągnik... mało kiedy tata czy brat pojechał sam na pole ;) jak tylko widziałem ze ciagnik chodzi to już w środku siedziałem :) teraz lubię się czasem przejechać na pola zobaczyć pochodzić po dotykać... :D Rolnictwo mam we krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja nie wstydze się być rolnikiem!!!! Dla mnie bycie rolnikiem jest zaszczytem!!, bo rolnik jest jak szef wielkiej firmy musi wszystkim zarządzać w swojej gospodarce i w nią inwestować co wiąrze sie niekiedy z wielkim ryzykiem. Podoba mi się ta praca. Ale najbardziej z niej lubie maszyny ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja uwielbiam rolnictwo,szczególnie technikę rolniczą.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja nie wiem skąd mi się to wzięło... ;) ani nie mam gospodarstwa ani nikt z rodziny nie pracuje w rolnictwie u nas to niektórzy twierdzą że to nawet wstyd ale ja się ani nie przejmuję ani tym bardziej nie wstydzę! po prostu dąże do celu bo to jest moja pasja! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin330    10
Ja nie wstydze się być rolnikiem!!!! Dla mnie bycie rolnikiem jest zaszczytem!!, bo rolnik jest jak szef wielkiej firmy musi wszystkim zarządzać w swojej gospodarce i w nią inwestować co wiąrze sie niekiedy z wielkim ryzykiem. Podoba mi się ta praca. Ale najbardziej z niej lubie maszyny ;)

 

 

Ja też się tego nie wstydzę mówię otwarcie że chce zostać rolnikiem to nic że na roli jest ciężko ale ja ją właśnie za to lubię. Gospodarka to tak jak firma tylko że tu masz zapewnioną pracę i nikt cię z niej nie wyrzuci jednak praca rolnika wiąże się także z ryzykiem bo nie zawsze idzie wszystko po naszej myśli :D


Sprzedam pług 2 skibowy stan bdb pisać na pw lub na gg 8458573

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283
ja to od malego wmuwilem sobie ze bede rolnikiem ale najgorzej znosze to w szkole jak sie ze mnie nasmiewaja !!!!

 

Naprawdę nie ma się co przejmować jakimiś ciulami. Olewaj to i tyle. A jak któryś naprawde przesadzi to chyba wiesz co robić. Rolnik ma sporo więcej siły od jakiegoś ujoskoczka z miasta, więc jak szurniesz raz z prostego w szczęke to się następnym razem zastanowią nad sobą. Oczywiście nie mówię żeby od razu sie rzucać do bicia, tylko w nagłych wypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

mnie jedynie wkurza ta moja Małopolska nie ma ani szkół rolniczych(chodzę do I technikum mechatronicznego z konieczności nie z wyboru ;) no a później dopiero trzeba iść na studia do Krakowa) ludzie mają głupie poglądy na temat rolnictwa i jeszcze nie ma pól żeby rozwinąć duże gospodarstwo mające kilkaset hektarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

hee... od małego nie można mnie było oderwać od kierownicy w ciągniku ;) i tak mi zostało.

Mając własne gospodarstwo jestem szefem sam dla siebie i nie robie dla nikogo.

 

A pozatym nie od dziś wiadomo że najpiękniejsze dziewczyny są na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
mnie jedynie wkurza ta moja Małopolska nie ma ani szkół rolniczych(chodzę do I technikum mechatronicznego z konieczności nie z wyboru angry.gif no a później dopiero trzeba iść na studia do Krakowa) ludzie mają głupie poglądy na temat rolnictwa i jeszcze nie ma pól żeby rozwinąć duże gospodarstwo mające kilkaset hektarów...

 

doskonale Cie rozumiem ale ja ide do technikum rolniczego oddalonego o ok 30km a z polami to troche problem bo u mnie sa same male kawalki i trzeba by bylo wykupic i polaczyc zeby bylo pare hektarow w jednym kawalku a i tak wiekszosc odlogi to trzeba by bylo tez troche porzadek zrobic eh Ci ludzie...

 

a w rolnictwie to ja najbardziej lubie zniwa i duzo roboty wogule lubie jak sie cos dzieje oczywiscie z udzialem ciagnikow tak samo lubie jechac do lasu po klocki jeden wyciaga drugi laduje i czas leci no a kocham jazde ciagnikiem to jest to .. :);)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A mnie w rolnictwie rajcuje zapach obornika przewalanego nwymi widłami :);):) A tak na poważnie to od dziecka pomagałem w gospodarstwie, do kierownicy w ciągniku to od maleńkości sobie po łące wolno jeździłem, dzięk podjeżdżaniu z przyczepą C-330 jak pracownicy zbierali słome lub siano w kostkach nauczyłem się precyzji, jak jechać, aby snopka nie najechać :) Możecie się śmiać, ale dziś to oprócz mego taty to nikt lepiej odemnie ciągnikiem jeździć nie umie. Ogólnie to fajnie jest tak pobujać się przez wieś ciągnikiem z jakąś nową maszyną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

U mnie jest tak samo jak u większości kolegów ja odkąd pamiętam to uwielbiałem jeździć ciągnikiem...Może to być dla was bardzo śmieszne ale ja pamiętam jak pierwszy raz jechałem moją 30 z przyczepą i snopkami na polowym biegu(nie umiałem nawet dobrze sprzęgła włączyć) w dodatku za pierwsza razom bym jeszcze się zakopał na piaszczystym terenie,ale nie wiecie jakie to satysfakcja dla takiego 5-cio latka...

Po 5tym roku życia z tatą jeździłem kiedy tylko była okazja gdy to była orka sianie czy też bronowanie itp.

Aktualnie to wszystko w gospodarce na roli robię ja(z powodu gdyż tato rolnikiem jest tylko po pracy :D ).Jeszcze rok temu miałem wielki problem iż cała klasa chłopaków (jest nas 14)przezywali mnie z powodu iż bardzo interesuję się gospodarstwem(trwało to od października do chyba aż do lutego).Nie było dnia,w którym by mnie nie przezywali i robili mi różne chamskie zagrania np.w postaci dokuczliwych przezwisk pisanych na krzesłach markerem.Było to okropne,aż do momentu kiedy moja siostra (bliźniaczka) widząc to wszystko powiedziała wychowawczyni.I stopniowo przestali mi dokuczać lecz człowiek uczy się na błędach i już na pewno do nich z takim zaufaniem nie pójdę-opowiedziałem to aby Ci którzy mają takie nie przyjemne sytuację w szkole albo gdzieś indziej nie załamywali się,większość nas też miała takie problemy związane z pasją do rolnictwa.

Pozdrawiam Paweł


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Moja przygoda z rolnictwem zaczęła się gdy miałem 5 lat. Sam nie mam gospodarstwa.Posadzili mnie wtedy na c-330 przy snopkach.Później zacząłem pomagać znajomemu przy słomie w wakacje. Teraz już umiem wszystko robić oprócz siewu,oprysków,sadzenia ziemniaków. W szkole też naśmiewali się ze mnie rolnik itp. Ja jeśli będę mógł być rolnikiem to zostanę nim.


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj