mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7205

Kontrakt się kończy, na placu 60t, a do zdania 46t i 2 ha do kopania. Plon kosmiczny średnia grubo ponad 50t z 11ha. Czyli nie będę stratny jak liczyłem 2,5 tys/ha tylko ponad 3 tys. Lekkim h*jem ponad 35 tys nie moje 🤕 

Miałem sypać do garaży na jadalnego nadwyżkę, ale nie mam zdrowia pakować  w 15stki, ludzi też nie ma. Ma ktoś może namiary na odbiorców luzem na patelnie? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
Dnia 28.09.2021 o 22:41, brodziak81 napisał:

O tej cenie coś koordynator mowił ze prezes obiecał  1.42 a może 1.5.  Ja na obecną  chwile sadzeniaka nie zostawiam. Kopie i wyworze.Wykopalem skawe kwalifikowane z Łomży  to tyfus taki ze same drobne i pognite wydajność  max 20t. 

U mnie też skawa od nich max 35ton, i to na 3-4klasie nawadniana .Porażka, w zeszłym roku glada ,eurostarch średnia 53tony wyszła. Fakt że u nas po sadzeniu i formowaniu spadło 80litrów wody jednorazowo. Ogólnie maj z gwałtownymi opadami. Czy to mogło mieć wpływ że plon taki słaby? Zbita ziemia, brak tlenu? W dołach wygniła większość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
4 godziny temu, mati3664 napisał:

U mnie też skawa od nich max 35ton, i to na 3-4klasie nawadniana .Porażka, w zeszłym roku glada ,eurostarch średnia 53tony wyszła. Fakt że u nas po sadzeniu i formowaniu spadło 80litrów wody jednorazowo. Ogólnie maj z gwałtownymi opadami. Czy to mogło mieć wpływ że plon taki słaby? Zbita ziemia, brak tlenu? W dołach wygniła większość. 

Jak nawozisz ziemniaka?

6 godzin temu, Vitasem napisał:

A zakład na przyszły sezon 1.3 chce zaproponować.

Ale jeszcze się zastanawiają

Przy tych cenach 1.3 ?? To sie nazywa bezczelność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Coraz bardziej skłaniam się zasiać qq, ale koszty też nie małe, a po górach przypali to nic nie będzie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Mam u siebie i skrobiowke i kukurydzę. Powiem tak- pierwszy raz w tym roku się zastanawiam czy nie zmniejszyć ziemniaków na rzecz kukurydzy. Na pewno muszą zaproponować lepszą cenę za skrobię na drugi rok. Ziemniaków kukurydza nie pobije, ale ile mniej roboty no i jest jeszcze dopłata skroniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Oj w tym roku pobije i to dosc zauwazalnie. Ale nie kazdy rok jest taki jak ten gdzie kuku i super sypie i cena jest fajna. Ale gdybym mogl cofnac czas do wiosny to ziemniakow bym rozrywkowo tylko 10ha wsadzil reszta kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

W tym roku przy cenie z Łomży pewnie pobije. Ile roboty przede wszystkim... Posiał bym z 7ha mam dwie działeczki blisko domu, ale nie tylko o koszty się rozchodzi... U nas za bardzo nie skupują bo rejon mleczny jak już ktoś sieje na ziarno to dla siebie... Nie wiem czy agrocentrum najbliższe bierze mokrą... Transport gonić 50km przy tych cenach to też do d*py


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
5 godzin temu, Lubago napisał:

Jak nawozisz ziemniaka?

Przy tych cenach 1.3 ?? To sie nazywa bezczelność..

Zależnie od działki ale akurat ta fosfor bardzo wysoki potas średni górna granica magnez wysoki pH 6.5 

Dałem na jesień 150kg soli ,wczesną wiosną 250kg ultra 8 przed sadzeniem 150kg mocznika i w momencie zwarcia międzyrzedzi 150kg saletry. Dałem jeszcze elplon sprint 100-120kg przed wschodami ziemniaka. W zeszłym roku 150kg soli i 350kg ultra 8 azot praktycznie tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
1 godzinę temu, malorolny121 napisał:

Rejon mleczny i nie biorą  do kiszenia w rekawie. Coś  mi nie chce się  wierzyć. 

Muszę się zorientować, ale zbyt wiele nie słyszałem kto skupuje. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Koniec z ziemniakami do Łomży cena to kpina za transport ziemniaka  4 500 zł gdzie kilka lat wcześniej się było ok 8 000 zł za auto a koszty to nie porównywalne  .Przy dzisiejszych kosztach to 2 zł za jednostkę to postawa chyba ze ktoś za darmo chce robić aby się nie nudzić kukurydza zboże rzepak w tym roku lepiej wychodzą niż ziemniaki a roboty dużo mniej. Znajomy woził Skawę 18 % gdzie powinna mieć ok 23 % a o zanieczyszczeniach to nie wspomnę .Zakład się nie wysili z ceną na przyszły rok towaru jest dużo to po co płacić więcej , jak by im zależało na plantatorach to by cenę z zeszłego roku utrzymali wiedzą ze koszty bardzo poszły do góry.

Edytowano przez marcin1606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Nie pisz jak nie wiesz dokładnie bo na umowie cena była od 1,05 do 1,20 w zależności od skrobi a dołożyli tylko 10 zł do tony czyli 1 grosz do kg.

 

Skrobia 16% - 168zł +10 zł do tony

Skrobia 17 % 187zł + 10 zł do tony

Skrobia 18 % 216zł+10 zł do tony

Skrobia 19% 228zł+10 zł do tony

Skrobia 20% 240zł + 10 zł do tony

Skrobia 21% 252zł+10zł do tony

Skrobia 22%264+ 10 zł do tony

 

 

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Zaraz pójdę do "biura" to wam wrzucę cennik. 

Wszystko pięknie, qq płaci, plony kozak, teraz każdy qq zwiększa i nowi dochodzą. Na drugi rok qq po 400 i susza 7-8t i jesteś w doopie. Na lekkich ziemiach i górach gdzie lubi przypalić dwa tygodnie bez deszczu w lipcu i o plonie qq zapomnij, ziemniaka przypali, za dwa tygodnie popada, puszcza czubek zielony i  niezły plon jeszcze zbuduje w sierpniu. Pszenżyto ostatnie dwa lata pięknie dało, w tym roku mizernie wyglądają oziminy. Nikt z nas niczego nie przewidzi. Jednakowoż przy tych cenach środków produkcji i zawirowaniach na rynku co byś nie zasiał to ruletka na wysokim poziomie

Cennik. Podnieśli 10zł do TONY ziemniaków. Nie do skrobii. Śmiech

IMG_20211021_231026.jpg

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

pedro2 nie chciałbyś na mnie wstawić tych nadwyżek? jestem na ryczałcie i mam dopłaty do transportu 34zł. Kasa zaraz po rozładunku na bramie tyle ile na fakturze. Jak coś pisz rob334@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
2 godziny temu, rob334 napisał:

pedro2 nie chciałbyś na mnie wstawić tych nadwyżek? jestem na ryczałcie i mam dopłaty do transportu 34zł. Kasa zaraz po rozładunku na bramie tyle ile na fakturze. Jak coś pisz rob334@interia.pl

Jak Ci ten kuras wczoraj wyszedł w Łomży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

Czytam czytam i uwierzyć nie mogę. Te 40-50 t to macie przy nawadnianiu? Bo u mnie tragedia z plonem, zresztą ze skrobią też w tym roku. Ziemniaki wschodzily koncem maja bo niestety zimno było. Juz chu... Mnie szczela nawet nie liczę opłacalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Dnia 22.10.2021 o 10:46, rob334 napisał:

pedro2 nie chciałbyś na mnie wstawić tych nadwyżek? jestem na ryczałcie i mam dopłaty do transportu 34zł. Kasa zaraz po rozładunku na bramie tyle ile na fakturze. Jak coś pisz rob334@interia.pl

gdzie dostawa? jaka  cena za skrobie? 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

przemol na mnie też możesz wstawić cena zależna od skrobi jak cos to pisz priv do mnie to sie dogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj