Skocz do zawartości
mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    43

Panowie wie ktoś jak z cena ziemniaka frytkowego lub przemysłowego?

np Solan 43gr+dodatki

Frito Lay podobno 55gr

A jak Lorenz? McCain?Stolon?

kissmy...    57

to jest cena spot czy z kontraktów? oni skupują ziemniaka z rynku czy też wyłącznie od swoich plantatorów?

Wiadomość z agroFakt.pl

kissmy...    57

jednokomorową. Do pracy ciągłej najlepsza jest ślimakowa. Obieram satina i miranda. Jelly kupuję bo też się nadaje.

zmieniłeś już obieraczkę czy pracujesz nadal na spomaszu?

yarpen12    0

Ja odstawiałem do Trzemeszna, cena za jednostkę 1,10zł. Skrobia 21,4% a plon dość dobry około 40 ton. Odmiana Dawid ziemniaki małe ale jest ich bardzo dużo. B)

Vitasem    17

Ja odstawiałem do Trzemeszna, cena za jednostkę 1,10zł. Skrobia 21,4% a plon dość dobry około 40 ton. Odmiana Dawid ziemniaki małe ale jest ich bardzo dużo. B)

to Trzemeszno kiepsko płaci w Pepeesie przy tej skrobi płacą 1,3zł za jednostkę plus dopłata za transport,Też kopie Davida na razie na sadzeniak ,ale u nas w tym roku ziemniaki są słabe plon około 30 ton z ha i praktycznie sam sadzeniak, od połowy lipca nie popadało tak konkretnie

jack83    14

kolega nie napisał że w trzemesznie mamy srodki ochrony za pół ceny z płatnościa po odstawie i dopłate do sadzeniaków i transportu.no i u was lepiej kropia na zanieczyszczeniach podobno.

Vitasem    17

kolega nie napisał że w trzemesznie mamy srodki ochrony za pół ceny z płatnościa po odstawie i dopłate do sadzeniaków i transportu.no i u was lepiej kropia na zanieczyszczeniach podobno.

a w Pepeesie cena na tą chwilę to 1,56 zł za jednostkę,w umowie miałem 1,30 zł ,wczoraj dzwonie do swojej koordynator, a ona mówi ,że cenę podnieśli o 20%, ,na razie ta cena jest do 16 września, ale ze skupem cienko to pewnie zostanie na dłużej.Jeżeli chodzi o potrącenia to już historia Prezes mafię rozbił na próbobiorni

prezes11    0

Vitasem bedziesz sprzedawal sadzeniaka Davida ? Jestem z twoich stron, Pepees ma jakas minimalna ilosc ton lub ha od jakiej podpisuja umowe ? Jesli to nie tajemnica ile dorzucaja Ci do transportu?

Vitasem    17

sadzeniakiem na handel się nie zajmuje,sortujemy tylko pod własne potrzeby,jeżeli chodzi o dopłatę do transportu to przy odległości 140 km w tym roku jest 27,60 zł to tony netto,

denzel    12

a jaka cena za jednostkie w Iławie i jak z dopłatami do śor i z potraceniami za zanieczyszczenia

Peters    20

Trzemeszno w styczniu ma jeszcze dopłacać do skrobi i za ziemniaki które są nadwyżką też mają dopłacać. A od listopada mają być już droższe :)

szarywilk    62

odpowiem przewrotnie - jadalne są bardziej dochodowe - ale na przemysłowych ciężej stracić .............

Edytowano przez szarywilk

pawelol111    713

Fakt, na przemysłowych najwyżej nie zarobisz a przy jadalnym nadźwigasz się jak osioł i możesz do interesu dołożyć. Październik 2011 - żółty po 150zł tona, biały 300zł tona, październik 2012 - żółty 270zł tona, biały 350-400zł tona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez maral125
      Witam! Chciałbym nawiazać współprace z Zakładami ziemniaczanymi w Pile. Powiedzcie jak to u nich wygłada z odstawą i jaką cene oferuja za ziemniaki.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez zetor844195
      Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.
      Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 
      Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 
      Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 
      Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.