Skocz do zawartości
mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    35

na razie robią takie wstępne umowy gdzie trzeba podać mniej więcej ile ha i ile ton do kontraktacji. Przy podpisywaniu umów będzie wszystko jasne choć np PPZ Trzemeszno mówi o podobnych warunkach z tamtego roku.

Vitasem    17

u mnie w Pepeesie też prezesik obiecywał na spotkaniach z plantatorami ceny z ubiegłego sezonu czyli 1,15-1,3 zł za jednostkę ,ale nie wiem czy za to kupi bo u nas świetnie wyszła kukurydza na ziarno i ziemniak skrobiowy daje w tej chwili mniejszy dochód, a roboty przy nim trochę jest

Wiadomość z agroFakt.pl

staz007    0

znacie może jakiegoś producenta skrzyniopalet do ziemniaków który produkuje na eksport???

Robmarkar    0

Witam,

pozwólcie że się podlączę:). Wiecie może drodzy koledzy gdzie najbliżej Kutna, woj. łódzkie jest jakaś firma skupująca ziemniaki skrobiowe?

Vitasem    17

i jak tam chłopaki umowy podpisane na ten sezon,u mnie Łomża płaci 1,2 zł lub 1,3 zł za jednostkę w zależności od zawartości skrobi ,dopłata do transportu niestety jak co roku tylko ustna,ogólnie kontraktacja chyba im słabo wyszła ,bo ogłaszają się cały czas w lokalnych gazetach ,czego do tej pory nie robili.

A jak tam sytuacja w innych zakładach?

absolwent21    0

Luboń płaci 1,10zł za jednostkę, ale trwają jeszcze negocjace żeby nie można było aneksować umów z niższą ceną i umowa jeszcze nie podpisana.

jack83    14

trzemeszno bez wiekszych zmian.1zł za kilo skrobii +dopłaty do sadzeniaków środków i transportu

absolwent21    0

A wie może ktoś jak wyglądają warunki skupu w Bronisławiu?? Czy są dopłaty do transportu i jak jest z odbiorem??

kaziu87    0

ziemniaki trzemeszno srrobia 1.10 sadzeniaki 300zl srodki chemiczne 400 zl plus transport na starym poziomie members jestes niedoinformowany

kaziu87    0

dziekuje za adres strony jest tam podana zawartosc suchej masy czy to znaczy ze w suchej masie jes tylko skrobia i nic wiecej

denzel    12

jak wygląda kontraktacja w zakładzie przetwórstwa ziemniaczanego w Iławie jestem zainteresowany kontraktacją. czy są wypłacalni, dopłacają do transportu? jakie odmiany średnio późne polecacie.

kissmy...    57

Co do chemi - to 3x python consento 2x infinito - ramman nie zadziałał wiec była poprawka, a wcześniej do zakrycia rzędów 2 razy kontaktowe - na koniec raz alitma i później drugi raz z reglone .

2x aplikowałeś infinito z rammanem i ta mieszanka nie zadziałała, czy też sam ramman nie działał?

czy spotlight zdaje egzamin w ziemniakach przemysłowych?

kaziu87    0

odmiana pasja mialem w ubieglym sezonie wydala okolo 45ton z ha o sredniej zawartosci skrobi 19 procent w tym sezonie bede sadzil ponownie w kopcu przelezala bardzo dobrze

szarywilk    62

ramman osobno - próba zmiany substancji czynnej - ale niestety nie zadziałał - poza tym coraz większym problemem jest altenaria - a nie jak kiedyś zaraza, i trzeba niestety kombinować inaczej, zobaczymy jak będzie w tym roku - na próbę będzie amistar na alternarioze.

kissmy...    57

ramman osobno - próba zmiany substancji czynnej - ale niestety nie zadziałał - poza tym coraz większym problemem jest altenaria - a nie jak kiedyś zaraza, i trzeba niestety kombinować inaczej, zobaczymy jak będzie w tym roku - na próbę będzie amistar na alternarioze.

amistar będziesz aplikował przy sadzeniu? wskazywałeś, iż mankozeb ma wysoką skuteczność w zwalczaniu alternariozy, więc może warto zaprawiać bulwy mankozebem? czy można dodać go do prestige?

szarywilk    62

nie amistar na liście ma działanie na alternarie - przy zaprawianiu raczej oprysku doglebowego wokół bulwy na rizoktonie parcha itp . a w tym zaprawiane klasycznie prestige i oprysk na alternarie.

Edytowano przez szarywilk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez zetor844195
      Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.
      Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 
      Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 
      Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 
      Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.
    • Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.