mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

wyrebski1    103

sadzeniaki;

-za klasę CB-810zł/t

-za klasę CA-880zł/t

-za klasę B II 1150zł/t

rabat od ceny za zakupione sadzeniaki; 400 zł/ha

rabat od zakupionych środków ochrony roślin 90% tj. 720 zł/ha

dopłata minimum 10 % do ceny minimalnej

dopłata do transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzss    0

jaka jest cena minimalna w tym Jantar Sp z O.o.??

jak wygląda sprawa kontraktacji??

dopłacaja do transportu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoles    0

Witam serdecznie,

 

Międzynrodowa grupa produkująca chipsy poszukuje rolników do podpisania kontraktów na sezon 2011/2012.

Fabryka znajduje się w województwie opolskim, jednakże przewidujemy transport ziemniaków z dalszych rejonów.

 

Zainteresowanych proszę o pilny kontakt mailowy na opoles@op.pl

Ilości kontraktowe od 200 ton do kilku tysięcy ton

 

Proszę tylko o powżne oferty

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@wyrebski ,te ceny na sadzeniaki to już z tym rabatem 400zł na ha?.Bo coś tanio bo u mnie w PEPEES Łomża maja być ok 1200zł w CB.A cenę na ziemniaki mamy dobrą 260zł za tone przy 19% skrobi i wywiązaniu się z umowy w 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

260zł ale z czy bez dopłat agencyjnych? dotacje do transportu macie?

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

bez dopłat ,dopłaty to działka ARR.Skrobia jest droga to za ziemniaki muszą dobrze płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

nie cena, którą podałem jest bez rabatu, ogólnie na sadzeniaki też jest dopłata i dlatego są w tej chyba dobrej cenie.

Założenia;

kurs Euro 4,0 zł

skrobia 19%

wywiązanie z umowy 90%

cena 248zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

kolego w trzemesznie 248,45 zł/t to ostateczna cena z dopłatą do s.o.r. i sadzeniaków i śr. dopłatą do transportu przy plonie 25t(dzielą te dopłaty przez te 25t) a cena za ziemniaki(19% skrobi) to 159,68zł/t plus 10% co daje 175,65zł/t więc liczymy tą cenę plus dopłaty do s.o.r , sadzeniaków, transportu lub ostatecznie 248,45zł i wtedy nie liczyć dopłat z zakładu bo inaczej będziemy liczyć dwukrotnie te dopłaty z zakładu. Cena z Łomży wydaje mi się atrakcyjna jeśli bo to jest róznica ~2100zł przy 25t/ha przyjmując ,że w Łomży nie ma dopłat zakładowych do s.o.r , sadzeniakó, transportu to i tak ostatecznie wychodzi lepiej chyba ,że są jakieś dopłaty zakładowe to tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

te doplaty w trzemesznie mnie smiesza.lepiej niech godziwie zaplacąa nie dopłata i tak zakręca ze nie wiadomo do konca ile płaca.ale jeśli nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniądze.

sprzedawałem kiedyś do łomży i na 90% na skrobi straciłem w porównaniu z trzemesznem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

Jack no ale jak zakręcą? mogę pomóc jak ostatecznie z tą ceną choć wiadomo ciężko stwierdzić czy wyrobi się te 90% kwoty przyjdą dziki i tyle heh.. to mówisz w łomży na 90% dają mniejszą skrobie? a wiesz jak tam z odbiorem ? i dopłatą do transportu? trochę bym miał do Łomży. Odstawiałeś do Stawu? tam to są dopiero cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

cipekfan69 zgadza się. No kręcą w tym Trzemesznie bo nie mogę się połapać np z tym rabatem od ceny za zakupione sadzeniaki! Ile można od nich zakupić aby dostać ten rabat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

oddawalem tam nadwyzke przez taka jedna babke.na kogos szły a kase dostałem do reki.transport przysłali swoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

no właśnie też się zastanawiam bo w warunkach kontraktacji punkt 4.4 jest podpunkt a i b i tam jest liczone "dopłata do 1ha 400zł(przy maksymalnym wykorzystaniu)" czyli wychodzi ,że możesz ile chcesz kupić sadzeniaków w tych cenach co napisałeś wcześniej tyle ,że i tak max dostaniesz zwrot 400zł/ha ale jest jeszcze podpunkt b i tego nie ogarniam o co biega z tymi 250zł/ha może orientujesz się?

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

ale kreca.ja mam wiekszosc swoja.wezme troche tyle ile tej doplaty.

a ile kosztuje sadzeniak na woolnym rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

czyli jak będę miał np 10 ha i wezmę sobie tylko jedną tonę sadzeniaków to i tak dostanę od nich 10ha x 400 zł =4000 zł?! Coś tu nie tak, nie wiem jak to działa. Właśnie-"średnia szacunkowa dopłata do ceny zakupu sadzeniaków na każdy hektar w kwocie 250 zł/ha" Nie kumam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

Te 250zł/ha to może oni sobie liczą dopłaty ARR do materiału siewnego jak w przypadku zakupu zboża siewnego. Jeśli 1t sadzeniaka to oni to dzielą 1000kg : 10ha = 100kg/ha czyli 40zł/ha a wiec ogółem 400zł tak myślę podkreślam. Bo oni dają te 400zł ale w przypadku jeśli kupisz 1t na hektar czyli maksymalny poziom zwrotu(400zł- a w twoim przypadku wychodzi 100kg na ha ) według mnie ta cena według ich wyliczeń to pic na wodę najlepiej policzyć cene te 175 zł i wtedy koszta i na końcu odciągnąć tą kasę tzn. dopłaty z zakładu z kosztów produkcji. Byle kto tego nie układał ktoś zobaczy ostateczną cenę prawie 25gr/kg wow fajnie ale tam już jest wliczony transport te ich wszystkie dopłaty, no i trzeba kupić 1t/ha sadzeniaków gdyby tak postępować jak w ich wyliczeniu a nie każdy chce kupować nowy materiał. Według mnie jeśli nie ma żadnych kataklizmów , ktoś ma słabsze gleby , zasób siły roboczej i chce w miare pewną gotówke (przydatne w razie kredytu) to warto pomyśleć o "skrobiowych"

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

tyle zysku co w pysku.tylko dopłaty arr nadają tej robocie sens.bez własnej anki i 80% sadzeniaka szkoda zaczynac,lepiej sie spocić w zniwa niz zmoknac lub zmarznac na ance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

interesuje mnie odmiana pasat?miał ktos???

 

interesuje mnie odmiana pasat?miał ktos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Ja miałem ją i trochę mam bardzo była w tamtym roku plenna ale słabo się przezimowała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja w tym roku kupiłem w klasie CA, zobaczymy na widok bardzo ładne i z opisu też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj