mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

rob334    66

no ja wciąż kalkuluje i teraz co się wyprawia na świecie z cenami wszystkiego to jakoś słabo znów te 1,78. Nie wiem czy nie lepiej ze zboża się wyjdzie znowu w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Trochę się zasadzi żeby podtrzymać współpracę ale nie będę szaleć. Pszenicy jarej zasieje się więcej. będzie mniej pracy a zysk może być podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

Przy tych cenach środków  produkcji i rozpedzajacej sie inflacji to zeby nie okazało  sie ze jesienią  te ziemniaki oddaję  sie za darmo i jeszcze trzeba  sporo dołożyć do tego interesu po tych ich cenach. Ja wstrzymalem sie z umową  na ten rok tylko 1,2 ha z 10 jakie co roku kontraktowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Myślę, że jak rozpocznie się kampania to muszą sami z siebie dołożyć, bo inaczej może być ich ostatni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Ja w piątek podpisałem... Też myślę, że jak nie dołożą to już gwóźdź do trumny.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Ciekawe po ile mąkę sprzedają? Z mojego zakładu większość szło na wschód a każdy wie co tam się teraz dzieje.

PS. Chciałem trochę siatki ogrodzeniowej kupić ale jest problem z dostępnością bo większość brała drut z Rosji a teraz nie ma.

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Tak z czystej ciekawości w łomży cena coś do góry po ostatnim szoku na rynku czy koniec na tym 1,7 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

O ironio losu ile się człowiek nawalczył , aby nie sprzedawać prywatnemu ppz Trzemeszno , a teraz oni mają nas za nic 3 pokolenia odstawiały pyrke do nich ile inwestycji ile nauki uprawy. Nie mam serca całkowicie rezygnować pozostanie areał 1/10 tego co w najlepszych czasach. Obstawiam , że w najbliższych sezonach będą jeszcze szukać surowca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696
Dnia 9.03.2022 o 18:00, pedro2 napisał:

Ja w piątek podpisałem... Też myślę, że jak nie dołożą to już gwóźdź do trumny.

A miałeś nie sadzić. Widzisz co warte jest twoje slowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Więcej warte niż twój ból d*py do mnie 🤭 mówiłem, że posadzę minimum i ograniczyłem o 60%. Z qq się wyleczyłem po długich przemyśleniach. Ale z resztą... komu ja się będę tłumaczył 🤭 bywaj 🙋 

Właśnie widziałem na YT chłop nasiał 200kg kizerytu, 400 soli i 700kg superfosfatu pod ziemniaki. Wszystko na raz. Sieje ktoś z was takie ilości? Jak to się ma do zasolenia gleby? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696

Nie mam bólu d*py ale pokazuje jaki jesteś słowny. Nara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Do mnie nawet Rychu nie zadzwonił, nie zapytał  czy kontraktujemy czy nie. Widać  ile mały  dostawca warty dla zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1696

Wysokie mniemanie masz o sobie 😁😁. Niska nikt nie obtarł chyba

@brodziak81 nowości nie napisałeś

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Sadzicie już ziemniaki na wschodzie? Wczoraj ruszyłem ziemię żeby się lepiej ogrzewała to po dołkach mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Deszcz pokrzyżował trochę plany bo już bym dzisiaj ruszył, ale nie ma tragedii, zimno. Po niedzieli się posadzi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Przydałoby się ze 3 dni słońca to coś  zacząłby bo tak to zimno, pada i pochmurnie. Przez cały kwiecień tylko jeden dzień był cieplejszy na regulację w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Był już ktoś po chemię w Trzemesznie? wydają już fungicydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Wie ktoś ile nadęte pajace w Trzemesznie zakontraktowali procentowo planowanej ilości ziemniaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553
Dnia 4.05.2022 o 06:44, rob334 napisał:

Był już ktoś po chemię w Trzemesznie? wydają już fungicydy?

no jeszcze nie przysłali smsa że można odbierać

Dnia 6.05.2022 o 10:29, yooo napisał:

Wie ktoś ile nadęte pajace w Trzemesznie zakontraktowali procentowo planowanej ilości ziemniaka ?

chyba nikt Ci tego nie powie ale napewno mniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11
Dnia 6.05.2022 o 10:29, yooo napisał:

Wie ktoś ile nadęte pajace w Trzemesznie zakontraktowali procentowo planowanej ilości ziemniaka ?

Ja jestem z Łódzkiego w moim okręgu +15km było 10 plantatorów skrobiowki  teraz zostało się tylko 2 którzy też ograniczyli kontrakty. Co tu sie dziwić, proponowana cena nieadekwatna do ponoszonych kosztów...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj