mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

aarrcczz    10
20 godzin temu, GRBracia napisał:

Ja mam kontrakt w Stawie i Trzemesznie 

I w roku 2021 Staw u mnie wygrał pod względem skrobi zanieczyszczeń jak i braku kolejek co w trzemesznie było porażka czekać po 5-6 godzin 

do stawu odstawiłem 650ton do 4 grudnia ( czas ważenia próby i wyładunku 30min  bez kolejek bo kazdy miał ustawiona godzinę przywozu ) 

do trzemeszna 250 ton do 30 grudnia

(   Tu nie trzeba mowić bo kazdy chyba wystał sie w tym roku w kolejce w dodatku w taki mróz ze na wyładunku bez kilofa nie dawali rady ) 

Wiec rok 2022 stawiam na Staw i tam zwiększam na 1000t 

a Trzemeszno zostawiam Tak jak bylo 

 

opłacalność ziemniaków przy tej cenie 1.45kg  jest oplacalna 

kiedy plon przekracza 30t/ha i skrobia min 18%  

 

 

 

 

Przy takich wydajnościach nie ma żadnej opłacalności nawozy+ sadzeniak i zabieg herbicydowy i jesteśmy na 0. A gdzie koszty fungicydow, paliwa, dowóz do PPZ. A ile czasu spędzonego na polu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
2 godziny temu, aarrcczz napisał:

Przy takich wydajnościach nie ma żadnej opłacalności nawozy+ sadzeniak i zabieg herbicydowy i jesteśmy na 0. A gdzie koszty fungicydow, paliwa, dowóz do PPZ. A ile czasu spędzonego na polu... 

Na dzień dzisiejszy koszt uprawy 1ha ziemniaków skrobiowych wynosi 11tys brutto. Zakładając w miarę sprzyjający rok i tylko 4krotne nawadnianie. Wliczone wszystkie koszty amortyzacja maszyn, bez kosztu własnej pracy. Technologia nastawiona na ok 45ton. Zakładając średnia cenę 335zł za tonę i że na czysto plon wyniesie 40 ton mamy ok 2.5k plus ewentualne premie. Licząc nakład pracy jaki wymagają ziemniaki, to faktycznie lepiej zboże zasiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRBracia    2

Ja nawozu daje max 300kg /ha npk

głównym nawożeniem

jest pomiot kurzy w ilości 12t/ha 

sadzeniaki swoje + świeży kwalifikant

zabieg herbicydowy musisz wykonac na kazda uprawe czy to ziemniak czy zboza  U mnie wystarcza jeden zabieg odrazu po formowaniu redlin 

zabieg fungicydowi w zaleznosci na jakich klasach ziemi sa ziemniaki max 4 razy

na stonke 2 razy 

paliwo - no najwiecej idzie przy kopaniu na 25 ha spaliłem 1500l przy kombajnie grimme jednorzędowy

Sa dopłaty do transportu  w ppz 

i co trzeba brac pod uwage to 1200zl/ha dopłat unijnych do ziemniaków skrobiowych + 800zl/ha podstawowej dopłaty 

a czas spędzony na polu podsumuje takim

zdaniem 

„Szczęśliwi czasu nie liczą” 

 

    

  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553

jakieś nawadnianie stosujesz ? jaki plon uzyskujesz ?

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babawpyrach    2

Kalkukacja kosztów bez orki włókowania czy bronowania ponieważ tez zabiegi są wykonywane do każdej uprawy . Cenę nawozów ze stycznia 2022 ceny środków ochrony z ubiegłego roku . Przy uprawie pszenicy  przy wydajności 7 ton o cenie 1100 zostaje 2700 nie liczę dopłat podstawowych bo te są do każdej uprawy W ziemniakach siedzę od 30 lat i kiedyś dochód w ziemniaku przemysłowym był 1,5 raza wyższy jak w pszenicy a nie jak teraz 1 do 1 I ziemniak przewyższa pszenice tylko dlatego że jest dopłata dodatkowa. 

A8C21649-D069-4E2D-958E-69726014EA73.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

W tym roku powinna znacząco  wzrosnąć dopłata skrobiowa , ze względu na zmniejszoną powierzchnie kontraktacji ziemniaków skrobiowych.

Jeżeli chodzi o koszty to każdy ma inne   i inaczej liczy.

Za rok wchodzą ekoschematy i prawidłowy płodozmian będzie premiowany...

Edytowano przez Vitasem
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkoo76    0
Dnia 21.02.2022 o 13:40, GRBracia napisał:

 

Zna ktoś cenę ostateczna w Trzemesznie na 20222r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Na ten rok co podałeś to może być koniec świata... 🤣 A tak na serio 1,60, w piątek mają jeszcze być rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Łomża robi umowy, kolega podpisał. Koordynator dzwonił, że już nie ma szans na podwyżkę żeby się decydować. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553
49 minut temu, pedro2 napisał:

Łomża robi umowy, kolega podpisał. Koordynator dzwonił, że już nie ma szans na podwyżkę żeby się decydować. 

coś słabo się tam rolnicy organizują gdyby nie miel żadnej umowy to na pewno by dołożyli a tak to nie ma takiej potrzeby , mam nadzieję że w Trzemesznie będzie inaczej i nikt za te marne 1,6 nie podpisze z nimi umowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
GRBracia napisał:

1.71 brutto

Netto


feryś158 napisał:

GRBracia napisał: 1.71 brutto Ta cena to w Trzemesznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

w takim tempie po niedzieli dobijemy do 2zł a za tydzień do 2,2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A w październiku 2,2 będzie tyle warte co 1,2 w październiku ubiegłego roku.

  • Like 2

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@flackmistrzkontynuujesz współpracę z Solan Investment?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11
11 godzin temu, przemol87 napisał:

@flackmistrzkontynuujesz współpracę z Solan Investment?

Nie, szkoda szarpania się z nimi. Pytając mnie rozumiem że znasz nowe warunki umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Też rezygnuje

Rozmawiałem 10dni temu,warunki gorsze niż na przemysłowym i brak woli wypłaty zaległych pieniędzy

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7530Filip    2

I co plantatorzy ppz Trzemeszno? Aktualna propozycja was zadawala? Czy ktoś jeszcze walczy o wyzszą cenę ? Czy może odpusciliscie ? Tak nisko swoje zdrowie , czas poświęcony i czasem wysiłek rodziny wyceniacie ? Ja mam ostatni rok sadzeniaków nie kupuje i nie będę marnował 5-8 godzin z każdą odstawą to wyraz braku szacunku dla plantatorów !! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj