mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

7530Filip    2

Moja odpowiedz na działania Ppz Trzemeszno to kontraktacja 1/3 areału bo sadzeniaki i nie mam zamiaru ani minuty stracić na jakieś strajki dosyć się naczekałem w kolejkach z ziemniakami. To co urwali z premii za 2021 poszło na podwyżkę ceny podstawowej w 2022.

Edytowano przez 7530Filip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
15 godzin temu, Zefir napisał:

w takiej cenie lepiej nie sadzić , ja po pewnej sytuacji z marchewką bez umowy już nawet 1 ha warzy nie posieje .

Marchew specyficzna, czasami z umowy nie chcą wziąć. W tym roku cena nawet ładna ma być. Na pomidora też mają zwiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

do mnie jeszczenic nie przyszło, ale wszyscy mają dostać to nie ma co się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babawpyrach    2

Jak na razie tylko na e mail jest dopisana do dochodu jednak do dziś nawet nie było telefonu żeby pisać faktury korekty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgierd    3

@Babawpyrach dobre i to, bo ja nawet na email nic nie mam. Sasiedzi dostali jakies rozliczenia. Nazwiska z konca i srodka  alfabetu, moje z poczatku wiec ciekawe, ze jestem pominiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7530Filip    2

Gdybym zarządzał ppz Trzemeszno to bym olał podwyżkę na ten sezon chyba ,że ludzie zaczną wyrzucać sadzeniaki lub podpisywać kontrakty z innymi firmami , a dopiero za rok cenę porządnie zwiększyć dodatkowo zarabiając na sprzedaży sadzeniaków :D myślę , że taki trend myślenia przyświeca ludzią rządzącym ppztem - są bardzo wyliczeni . Dla mnie to będzie ostatni rok uprawy skrobi nie chce się czuć jak śmieć pomiatany po kątach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babawpyrach    2

Dziś otrzymaliśmy informacje, że można się umawiać na podpisanie umowy w PPZ Trzemeszno . Odpisałam, że obecne warunki umowy zmuszają mnie do rezygnacji z jaj podpisania i czekam za zmianą warunków 

Edytowano przez Babawpyrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgierd    3

Przeslali to rozliczenie. I tak jak myslalem do kwoty za skrobie dodali doplate za srodki plus kwote uzupelniajaca ( premie) podzielili przez kg skrobii i dumnie podsumowali, ze dostalem 1.67 zl za kg skrobii. Kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babawpyrach    2

Stowarzyszenie Producentow Ziemniaka przy PPZ Trzemeszno w zwiazku propozycja ceny na 2022 roku w wysokosci 1,45 za kilogram skrobi ktora 
to cena uniemozliwia oplacalnosc produkcji ziemniaka , prowadzi twarde rozmowy z zarzadem krochmalni oraz rozwaza podjecie zbiorowej akcji protestacyjnej.
Prosimy wszystkich plantatorow o solidarne i odpowiedzialne podejscie do problemu !!! 
Poszły petycje do pani prezes do ministra Sasina czekamy za odpowiedzią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Ja też odmawiam kontraktacji, chętnie wezmę udział u akcji protestacyjnej. Pismo do ministerstwa to strzał w 10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

W zeszłym sezonie mieli chyba najlepszą cenę? Coś mi świta 1,45zl... Jechać z łajzami 👍


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Łomża  juz podpisuje na ten rok umowy, zaproszenie przyszło  na jutro. Zawsze u nas podpisywali na końcu a w tym roku na samym poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Dzwoniła z Łomży nowa pani koordynator i się pytała czy znam nowe stawki na ten rok i czy coś planuje kontraktować. Moja odpowiedź że nadal mi się nie kalkuluję i się zastanawiam. Jak się namyśle to żeby dzwonić. Poprzednimi latami jak było to by już mówiła że będą zaraz konczyć kontraktację i żeby podejmować decyzje. Ja ich mam teraz w nosie po tym sezonie. A z Trzemeszna jak będą dzwonić to też powiem że z moich kalkulacji wynika że nie ma interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babawpyrach    2
14 minut temu, aarrcczz napisał:

Mało zachęcające

Screenshot_20220215-150022_Adobe Acrobat.jpg

Ciekawe z czego dopłacą po kampanii jak podpiszą z 70% zaplanowanej produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Brawo niech nikt nie podpisuje umowy z ppz Trzemeszno na takich warunkach, wg mnie to powinni przy takich warunkach mieć 0 % zakontraktowanych ziemniaków chyba że ktoś lubi robić za darmo...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kontaktowałem się z Trzemesznem w innej sprawie, ale padło pytanie o kontraktację to odpowiedziałem, że na tą chwilę się wstrzymuje ze względu na cenę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Trzemeszno ogłasza się na igrit.pl

cena 1,45 plus dodatki, tak z ciekowosci ile wynosiła podstawa w minionym sezonie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
15 minut temu, jan88 napisał:

Bronisław też sie ogłasza  cena 1,70 

Tylko Bronisław daje taką cenę chyba od 19% skrobi. A znając ten zakład(zakładając sprzyjający rok dla ziemniaków)przy odstawie opierdolą na 16-17% skrobię, duże zanieczyszczenia i wyjdzie mniej niż w Trzemesznie, albo zapłacą w lipcu jak w poprzednim sezonie. Odradzam wszystkim współpracę z tym zakładem .Nie wspomnę już o jakże wysokiej kulturze osobistej pani Krysi. Ta kobieta to jedno wielkie nie porozumienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj