mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

flackmistrz    11
Dnia 27.01.2022 o 19:37, wyrebski1 napisał:

Jak nie ma umowy to na pewno nie dostaje, przecież umowa musi być przy składaniu wniosku obszarowego.

Dokładnie tak

Dnia 27.01.2022 o 18:51, Daro20 napisał:

Pierwszy rok tak robisz czy wcześniej już tak próbowałeś? Co z dopłatami do skrobi jak nie masz umowy?

Już tak robiłem wcześniej

23 godziny temu, lukszat napisał:

wszystko zależy jaki rok będzie bo w 2020 był problem żeby sprzedać nadwyżkę a jak wzięli to za marne pieniądze 

Myślę, że przy obecnych kosztach produkcji duzo ludzi zrezygnuje z nasadzeń (Sam zmniejszam o polowe kosztem jadalnego). Sami zobaczcie co się dzieje z zakładami jak stawki idą ostro w górę. Jak Polak nie wyprodukuje tanio to trzeba kupić z zachodu a tam tanio nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

z tym się zgadzam że dużo ludzi zrezygnuje ze skrobiówki tylko czy cena na wolnym rynku będzie lepsza niż w kontrakcie i pokryje jeszcze ewentualny brak dopłaty to mam wątpliwości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Do tego ziemniaki bez umowy zakłady wezmą pod koniec kampani czyli na pewno nie wcześniej niż w połowie listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Wszystko zalezy od sytuacji jak bedzie sraczka ze slabe plony od poczatku kampanii to niepowiedziane ze pozniej wezma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Jak tam Łomża coś się odzywa? Bo u nas na razie cisza obustronna, biorą nas na przeczekanie 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Trzemeszno też cisza z ceną. Nieoficjalnie ma być najwyższa w Polsce. Premia ma też być dla tych co się z umowy wywiązali (min 95% umowy oraz 10% odebranej wycierki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak w temacie z burakami KSC daje 1 € wiecej niz P&L😀 Ja szczerze to dzisiaj nie wiem ile posadze wszystko zalezy od ceny. Nie problem domówić x jednostek kuku ale raczej chce sadzić tylko za kase adekwatną do roboty.

@aarrcczz ale byłby cyrk z tą opcją z wycierą u nas większość nieodebrała🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Plantatorzy podpisują umowę w PPZ Trzemeszno co roku z obowiązkiem zabrania wycierki a teraz p. prezes jest dosyć szczegółowa i będzie analizować kto ile wycierki odebrał. Skoro była naczelnik US rządzi PPZ to ma swoje nawyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
pedro2 napisał:

Jak tam Łomża coś się odzywa? Bo u nas na razie cisza obustronna, biorą nas na przeczekanie 😉

Wczoraj dostałem e-mail z pepeesu żeby podać ile ha jakie odmiany będę sadzic i ile będę chciał kwalifikatu od nich i jaka odmiana i śor. Cena polskich sadzonek 1700-1900zl A niemieckie 1300-1400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178
Dnia 27.01.2022 o 17:33, flackmistrz napisał:

Ja tam sadze skrobiówke i nie kontraktuje, myślę że będzie jak w 2017r. Cena z wolnego rynku była lepsza niż moja w kontrakcie...

Ja obralem odwrotny sposób.  Kontraktuje wszystkie ziemniaki jako skrobiowe zeby do wszystkich działek  na których  mam ziemniaka byla doplata skrobiowa.  Zawsze to kilkanascie hektarów  wiecej dopłat. 

Z ta ceną  polskiego ziemniaka to ich porypało. 1900 to place za ziemniaka w kl. E

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

W doopie mam ich sadzeniaka. W tym roku już tak łatwo nie dam sobie siana wkręcić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

PPZ Trzemeszno nic jeszcze nie ustaliło, podobno nowe zapisy umowy robią. 

Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego w Pile ZETPEZET sp. z o.o ul. Młodych 30 informują, że od 01.02.2022 r. rozpoczynają zawieranie umów kontraktacyjnych na sezon 2022. Oferujemy korzystne warunki kontraktacji. Kontraktując ziemniaki Spółka gwarantuje: wysokiej jakości kwalifikowane sadzeniaki skrobiowe, nawozy i środki ochrony roślin. Za zakupione środki do produkcji rozliczenie jesienią dostarczonymi ziemniakami.
Średnia cena za tonę dostarczonych ziemniaków przy założeniu 35 ton z ha i 19 % skrobiowości wynosić będzie ok. 370 zł z dopłatą z ARiMR.

 


Kto podaje cenę z dopłatami skrobiowymi (może jeszcze obszarowymi) ? Żeby atrakcyjnie wyglądała? I naciągnąć? Śmiechu warte. Jakby nic nie napisali z dopłatą ARiMR to by ta cena przy 19% skr wyszła pod 2 zł za jednostkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Nie można dać się naciągnąć, trzeba twardo walczyć o swoje stanowisko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Tak właśnie liczą z dopłatą. Kiedyś byłem świadkiem jak u mnie na zakładzie prezes wyliczał że kilogram ziemniaków wychodzi ponad 30gr.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Pany szykować się na strajk pod bramą w Trzemesznie. Wczoraj było spotkanie i nic nie ustalili. Pani Prezes tylko się śmieje z naszej propozycji ceny 2,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
1 godzinę temu, rob334 napisał:

Pany szykować się na strajk pod bramą w Trzemesznie. Wczoraj było spotkanie i nic nie ustalili. Pani Prezes tylko się śmieje z naszej propozycji ceny 2,10

Ciekawie się zaczyna robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, rob334 napisał:

Pany szykować się na strajk pod bramą w Trzemesznie. Wczoraj było spotkanie i nic nie ustalili. Pani Prezes tylko się śmieje z naszej propozycji ceny 2,10

A po co Ci strajk? Rzeczywistość pokaze za ile mozna robić. U nas kazdy w zawieszeniu czeka co uprawiać, a sporo osòb zostawiło jakieś 70% areału. Kuku zawsze kupisz a buraka nawet w marcu zakontraktujesz więc na miękko. Mnie sie podobały ziemniaki jak sie hajs zgadzał ale teraz za 1.6  czy tam 1.7 zl to szkoda szarpania sie z tym. Jak za 1.6zl to wole wykipować w las połowe tych sadzeniaków a wsadzić troche zeby zostać w bizesie.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsta    3
Napisano (edytowany)

Uważam że nie szkoda czasu bo stracisz dzień a jak będzie na strajku kilka osób to szkoda sobie głowę tą branżą zawracać. Posadzimy jadalne będzie nadprodukcja i po zysku. Kukurydza to też wielka niewiadoma. Nie można liczyć że ktoś zrobi coś za Ciebie a Ty zyskasz. ZROB TO SAM !

Edytowano przez michalsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj