mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

brodziak81    189

Jak by było  za kg ziemniaków  to już  dawno byśmy w złotych  gumiakach popierdzielali. 

Cena za kg skrobi.

Edytowano przez brodziak81
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

O kurba za kilogram1,7 zł to bym się 5setkami podcierał 😋 

Cena za jednostkę skrobii, czyli za kilogram skrobi. 1t ziemniaków o zawartości 20% skrobi po 1,7zl (1,7x0,2)x1000= 340zł tona. 

1 godzinę temu, XTRO napisał:

1,70 to jest za kg ziemniaków czy jak? Jak to się liczy ? Czy za skrobie się jakoś przelicza ? 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

O to fajnie to wychodzi. Tylko przy tej cenie. 12  tys przychodu z ha to już ładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Na papierze ładnie wszystko wygląda poprzedni sezon  ok 7 tysi przychodu z hektara  to już  tak nie za ciekawie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Trzemeszno jak na razie nic nie wie, kiedy umowy, jaka cena, warunki itp, czy będzie premia za poprzedni rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136
2 godziny temu, XTRO napisał:

O to fajnie to wychodzi. Tylko przy tej cenie. 12  tys przychodu z ha to już ładnie 

Tylko najpierw trzeba osiągnąć te 20% skrobii,co w zeszłym sezonie było nie lada szczęściem w dosłownym tego słowa znaczeniu.

A liczenie przychodu to tak samo jak na etacie podawanie zarobków brutto 🤦 tak jakbyś mierzył małego z kręgosłupem. Jak już obliczysz dochód z hektara to w dalszym ciągu będzie fajnie wyglądać, ale weź pod uwagę co dzisiaj jest warty pieniądz i ile chociażby nawozu kupisz za te pieniądze względem roku wstecz. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    553

jakie ładne ogłoszenie  :) 

trzeba zapytać w jakie cenie te nawozy mają jak tanio to warto kontraktować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12
Dnia 17.01.2022 o 18:37, szzone napisał:

Będzie tak jak z burakami w poprzednim sezonie. Skrobia do 16% i zanieczyszczenia 10+

Czemu Łomża nie da 1,7 od 15 %  bo lepiej  dymać rolników ile się da ten rok pokazał ile jest ta firma warta .

Edytowano przez marcin1606
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Też dzisiaj dzwoniłem. 180 zł do t skrobi za transport powyżej 140 km. Chłopak mówi że chyba jeszcze podniosą. Zobaczymy.


Chodzi o cenę że 1,65 i jeszcze chyba coś dźwigną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Tak mają podnieść na dopłaty do ŚOR , pewnie do 1,7 dojadą , na wczesne dopłata 0,20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Bronisław czyli Łomża dzwoni i niby, podkreślam niby cena 1,5 za kg mimo, że nie złożyłem wstępnej deklaracji do końca listopada. Dwa lata temu taką zapomniałem złożyć to babka mnie wyzwała przed umową i nie chciała jej zrobić. Dzisiaj szukają głupich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

2 zł  nie uginajcie się koszty rosną   cały czas paliwo , nawozy , środki ochrony i tak oni nie stracą skrobię tanio nie sprzedadzą ja już zrezygnowałem, ale widzę jak chcą znaleźć Osłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Ja tam sadze skrobiówke i nie kontraktuje, myślę że będzie jak w 2017r. Cena z wolnego rynku była lepsza niż moja w kontrakcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Pierwszy rok tak robisz czy wcześniej już tak próbowałeś? Co z dopłatami do skrobi jak nie masz umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Jak nie ma umowy to na pewno nie dostaje, przecież umowa musi być przy składaniu wniosku obszarowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
2 godziny temu, flackmistrz napisał:

Ja tam sadze skrobiówke i nie kontraktuje, myślę że będzie jak w 2017r. Cena z wolnego rynku była lepsza niż moja w kontrakcie...

wszystko zależy jaki rok będzie bo w 2020 był problem żeby sprzedać nadwyżkę a jak wzięli to za marne pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj