mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

przemol87    186

to można powiedzieć, że jeszcze dobrze nie poznałes zakładu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
1 godzinę temu, rob334 napisał:

czyli przyjmują 24h na dobę?

Tak I wyznaczają godziny przywozu na nocnej zmianie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
25 minut temu, rob334 napisał:

To pierwsze słyszę o takich rzeczach

Od dziś wprowadzili ten system 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
48 minut temu, Michałsta napisał:

To chyba tylko przez mrozy tak będzie. Wiadomo coś kiedy kończą i jak płacą za nadwyżki?

31 grudnia kończą prawdopodobnie nadwyżek mieli nie brać wcale a jak wezmą to bez dodatku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

podobno do soboty skup i chcą zakończyć. Tak to mieli mało towaru a teraz nadwyżek nie chcą brać. Nakupowali jadalnego dziadostwa gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Przyszły jakieś ochłapy z Łomży właśnie. 6 tys, ale faktury nie ma


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

Do mnie też wysłali jakieś ochłapy. Faktury też brak. Koordynator wydzwania co kilka dni z zapytaniem o kontraktacje bo argumentuje to tym że sadzeniaka już brać bo potem "tych dobrych odmian nie będzie ". Nazamawiali wiosną  sadzeniaka który teraz muszą kupić i to sprzedać nam z dwukrotnym przebiciem.  Jednak dobrze wiedzą że w tym roku wiele osób rezygnuje i boją się ze zostaną z tym towarem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Słyszałem właśnie  że w rejonach gdzie bardzo dużo os rezygnuje nie muszą brać sadzeniaka a tam gdzie nikt nie rezygnuje lub mało kto to wręcz wpychają teraz  , To prawda czy bzdury opowiadają w wiosce u mnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
21 godzin temu, Zefir napisał:

Słyszałem właśnie  że w rejonach gdzie bardzo dużo os rezygnuje nie muszą brać sadzeniaka a tam gdzie nikt nie rezygnuje lub mało kto to wręcz wpychają teraz  , To prawda czy bzdury opowiadają w wiosce u mnie ? 

U mnie w okolicy rezygnują na potęge łącznie ze mną. A Ci co zostają zmniejszają areał licząc chyba na lepsze czasy. Kolega który ma coś tam jeszcze posadzić mówił koordynatorowi że jak ma wgl sadzic to sadzeniaka i tak nie bierze. A gościu mówi że no zobaczy zobaczy bo wypadało by coś wziąść żeby miał łatwiej rozpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

TAK szczerze sadze ziemniaki skrobiowe 10 lat a raczej sadziłem 200 ton przemysłowego za te 10 lat oszukiwania zaniżania ceny obsmarowywania chłopa traktowanie go jak chołote która i tak zasadzi powinienem do sądu wystawic ich na uregulowanie za moja prace cieżka w wysokosci tych lat 200 tys złotych! to co robia te firmy to jest szereg wykroczen i paragrafów i chołota co tam pracuje .Ziemniaków nie sadze już skrobiowych bo ich smieszne dodatki jak kkkkk.....a    200 złotych z tytułu wywiązania sie z umowy .

Przynajmniej ja przez te szereg lat byłem uczciwy wobec firmy która ani razu nie była uczciwa wobec mnie .Mamy 2022 rok i najlepiej kupic pyrki za 15 groszy sorry w zeszłym mi powiedział ze odsort kupi uwaga za 9,5 gorsza  i jescze za transport zapłace normalnie nazwijcie toooo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554

czy ma ktoś na sprzedanie anne z koszem podnoszonym hydraulicznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

ustalili już coś w Trzemesznie wzwiązki z premią i nowymi kontraktami?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Są tylko telefony czy się kontraktuje i ile ha. Co do ceny usłyszałem, że ma być więcej, ale ile i odnośnie premii faktycznie nikt nic nie wie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Wiedzą co trzeba zrobić żeby zapewnić sobie surowiec.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsta    3

Kontrakty zrobią bo przejmą producentów z Bronisławia i inny firm bo płacą najwięcej . Nie zmienia to faktu że dla nas producentów zysk z ziemniaków będzie równy z pszenica,rzepskim itd. a koszty wiadomo jakie są. Są też osoby nie do końca znające się na uprawie ziemniaków odrzucane przez firmę w innych latach a teraz ich wezmą z pocałowaniem w rękę. Przy okazji firma da w komesate sadzeniaki i ten rok załatwiony. Ciekaw jestem tylko zysku tych obszarowców???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Zysk? Zysk to jest dochód kolego, a nie przychód. Przy 1,5 za jednostkę i aktualnych cenach to na koszty może zarobisz jak bozia wody da i nie będzie jakiejś nawałnicy...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
22 minuty temu, pedro2 napisał:

Zysk to jest dochód

Zysk a dochód to dwie różne rzeczy,nie bez powodu mają inne nazwy😊

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

To chyba u Ciebie 😋 

Przychód jest to łączna wartość sprzedaży dóbr, towarów i usług netto (czyli bez VAT) w danym okresie rozliczeniowym. Po odjęciu od przychodu kosztów jego uzyskania otrzymujemy dochód. ... Dochód jest to czysty zysk, który uzyskuje się po odjęciu kosztów.

  • Like 1
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554
22 godziny temu, michalsta napisał:

Kontrakty zrobią bo przejmą producentów z Bronisławia i inny firm bo płacą najwięcej . Nie zmienia to faktu że dla nas producentów zysk z ziemniaków będzie równy z pszenica,rzepskim itd. a koszty wiadomo jakie są. Są też osoby nie do końca znające się na uprawie ziemniaków odrzucane przez firmę w innych latach a teraz ich wezmą z pocałowaniem w rękę. Przy okazji firma da w komesate sadzeniaki i ten rok załatwiony. Ciekaw jestem tylko zysku tych obszarowców???

Myślę że Ci co byli odrzucani przez Trzemeszno mogą stracić zapał uprawy ziemniaków patrząc na dzisiejsze realia (wg mnie tacy rolnicy zasieją kukurydzę ) co nie zmienia faktu że jak pozbierają tych co uciekną z Bronisława i innych zakładów to i tak zakontraktuje tyle ile będą chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj