mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7214

Strata, strata i brak zbytu. To po hvj kontraktują ile tylko kto chce? Kolega dla jaj dzwonił do koordynatora 30ha jako nowy plantator chciałby zakontraktować "nie ma problemu" 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
28 minut temu, pedro2 napisał:

Strata, strata i brak zbytu. To po hvj kontraktują ile tylko kto chce? Kolega dla jaj dzwonił do koordynatora 30ha jako nowy plantator chciałby zakontraktować "nie ma problemu" 

Podejrzewam ,ze maja jakies wieloletnie kontrakty z ktorych musza sie wywiazac..  a skoro 50% plantatorow im odejdzie bo UMIEJĄ LICZYĆ to zaklad szuka nowych .. proste.. tak czy siak duży przetrwa a maly dyma za free. 

 Kilka mln starty.. no duzo ,ale jak na taki zaklad niekoniecznie.  Wiadomo robi sie dla zyskow ale oni sobie odbiją my juz nie.  U  nich cena sprzedazy produktow moze sie zmieniac  100 razy rocznie- u nas stala  . I za chwile 4 mln odrobia w miesiac .. 

 

A wiadomo cos jaka prognoza ceny na przyszly rok w Trzemesznie? 

Edytowano przez Lubago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

No te 4 mln to nie jakaś gigantyczna strata. Wieloletnie kontrakty ok... Ale w takiej firmie raczej nikt bezmyślnie takich rzeczy nie podpisuje, oni swoje zarobią, na nas sobie odbijają. Szkoda, ale jak za darmo robić to już lepiej grochem obsiać. Jeszcze tylko brakuje aby oziminy wypadły i jestem w czarnej doopie 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12
Dnia 11.12.2021 o 20:52, lukszat napisał:

no to podziękować im za taką cenę i nie sadzić ziemniaków

To właśnie w tym roku zrobię .W tamtym roku im się udało przeciągnęli z umowami do marca  nie znając ceny gdzie każdy miał sadzeniak i owalili cenę jak by każdy wiedział to by im tyle nie posadzono ale oszukać się można raz...

23 godziny temu, pedro2 napisał:

No te 4 mln to nie jakaś gigantyczna strata. Wieloletnie kontrakty ok... Ale w takiej firmie raczej nikt bezmyślnie takich rzeczy nie podpisuje, oni swoje zarobią, na nas sobie odbijają. Szkoda, ale jak za darmo robić to już lepiej grochem obsiać. Jeszcze tylko brakuje aby oziminy wypadły i jestem w czarnej doopie 

Może zależy komuś z zarządu rozwalić zakład i sprzedać w obce ręce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Dzwonili z Łomży i się pytali jakie plany na przyszły sezon i że cena 1,50zł. Powiedziałem że przy tych kosztach uprawy nic nie kontraktuje. Podziękowała i do widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
3 godziny temu, rob334 napisał:

Dzwonili z Łomży i się pytali jakie plany na przyszły sezon i że cena 1,50zł. Powiedziałem że przy tych kosztach uprawy nic nie kontraktuje. Podziękowała i do widzenia

Nie jestes sam..😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

To kto dzwoni, koordynatorzy? Bardzo dobrze 👍 popieram. Spokojnie będą dzwonić jeszcze jak zobaczą co narobili. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

do mnie koordynator nie raczył zadzwonić przysłał sms żeby do 19.12 oddzwonić do nich i zadeklarować powierzchnie  i ile sadzeniaka 😄😃

sadzonki zostawiłem tylko na 3ha ale przy takim podejściu PEEPEES  sadzeniaka przez zimę sprzeda się na pasze

nie zamierzam nigdzie oddzwaniać zastanawia mnie jeszcze kiedy zadzwonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Trzemeszno do końca kampanii będzie prawdopodobnie max 21% dopłaty czyli nie dojedziemy do tych 25! Nadzwyzki też piszą na 25-26 grudnia, hmmm nieciekawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

PIS szuka wszędzie pieniędzy a jest nowa Pani Dyrektor to musi się wykazać teraz


Odstawiam na znajomego nadwyżki bo mu brakuje do wywiązania się z umowy to zrobili mu 28 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Tak tylko niech nie szaleje ta Pani, bo właśnie słychać, że niezbyt lubiana i zaraz może być bezrobotna... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

I do mnie sms przyszedł podać jaka powierzchnia i tonaż. 1,5zł od 18% w górę. Chyba ich po$rało. O premii ani słowa więc domniemam, że zabiorą. W d*pie mam nie dzwonię niech się dzieje co chce

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Na podlaskich mozaikach glebowych( od IV b do VI) nie widzę bardzo alternatywy dla ziemniaka.

Rozmawiałem z przedstawicielem Pepees, premie będą, problem jest w cenie sadzeniaka, hodowle życzą sobie 2000 za tonę, a najciekawsze jest to ,ze najwyższej ceny domagają się firmy państwowe( pisowskie). Co na to Pan minister Kowalczyk?

Pepees nie zgadza się na dyktat cenowy i nie podpisało umowy... ciekawe jak zachowa się państwowe Trzemeszno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Też nie widzę, ale za friko robił nie będę. Coś tam posadzimy, ale minimum aby tylko sadzeniaka bylo... Spróbuję z qq, resztę grochem obsieje chyba. 

O sadzeniakach już wcześniej mi mówił, że nie będzie przymusu jak wcześniej i ponad 2 tys netto. Skoro pepees się nie zgadza na cenę sadzeniaka to my tak samo możemy zaprotestować cenę za skrobię. A po drugie za bardzo nie mają wyjścia bo z tego co wiem to kontrakty na sadzeniak mają już dawno podpisane 🤔


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

To przy tych cenach jeszcze macie zamiar inwestować w kwalifikat? 🙆


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj