mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7204

W weekend moje mają jechać, ponad 3 transporty,  60t mam na znajomych do oddania, a reszta na siebie jako nadwyżka. Koordynator mówił, że nadwyżka idzie w normalnej cenie. Ktoś oddawał i może potwierdzić? Bo nie wiem czy szukać umowy czy puścić...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

też koordynator mówił że nadwyżka w normalnej cenie i z dopłatami, a kampania ma trwać do końca listopada

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

ile kilometrów masz pedro2 do Łomży? Jakie odmiany Ci zostały? Bo zostało mi dwa samochody odwieść a mam średnią skrobie 18.9 i został mi tylko kuras. Bym kupił jeden samochód z lepszą skrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

To moje zbytnio Ci nie podbiją. Sorry, ale jestem nerwowo wykończony przez te ziemnory nie chce mi się bawić... oddać, odetchnąć i zapomnieć. Miałem zostawiać dwa transporty na sam koniec na najwyższe dopłaty, ale pal licho...

W 2017 zdawałem na ludzi z polecenia koordynatora po połowie listopada,  miały być wszystkie dopłaty do terminowości moje i dopłata do transportu na pół. Koniec końców były problemy żeby wyrwać kasę, ludzie gdzieś z mazowsza. Od tamtej pory obiecałem sobie nigdy więcej 😉 na swoich z wioski oddaję i jeszcze odpalą grosza wdzięczni za to, że wykonanie umowy 100% i premie dostaną


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Ogólnie  w tym roku to cały  wschód  Polski  to skrobia bardzo marna. Takie zmartwienie mają  nawet koordynatorzy . Na przyszly tydzien , 15,16,17,18,19,  mam wolne terminy odstawy. Jak ktos chetny zapraszam. Kasa z wagi.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

Panowie pytanko.. jaki sposob najlepszy na oddzielenie ziemniakow od mokrych grud ziemi itd. ..taki sortownik bębnowy do ziemniakow z drobniejszymi sitami czy stół z walkami spiralnymi ? A moze jeszcze co innego..

20211112_185308.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
9 godzin temu, pala92 napisał:

Myslisz o zaladunku z pryzm czy pod jakim kątem? Zalezy do czego

No powiedzmy. Mam troche na pryzmach, troche na placu. Kopie jeszcze koncowke i duzo bryl leci..mokra ziemia. Lepiej nie bedzie wiec kombinuje jak to oczyscic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Kiedys miałem chęć na przeróbke stacjonarnej doczyszczarki do buraków bo ona by to zrobila super. A tak to najlepiej na spiralnych wałkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Coś cisza w temacie. Każdy liczy kasę za ziemniaki 😀

U mnie już wszystko wywiezione. Średni plon 45t, średnia skrobia 17%. Odmiany: albatros, kuba, rudawa, eurostarch, kuras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

u mnie zostały cztery samochody do wywiezienia i się będzie podliczać sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

za***ista 👍 tylko sadzić i dzierżawy dobierać 😵 

Moje jutro jadą, końcówkę zawieźć przyczepą i zapomnieć.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754

I tak za rok zasadzisz jak pisałeś😁

Tylko mocno nie plać za dzierżawy bo więcej ludzi zasadzi ten dochodowy interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Przecież mówiłem, coś tam posadzę na pewno. Ale co, ile i na co to zobaczymy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
13 godzin temu, Daro20 napisał:

Coś cisza w temacie. Każdy liczy kasę za ziemniaki 😀

U mnie już wszystko wywiezione. Średni plon 45t, średnia skrobia 17%. Odmiany: albatros, kuba, rudawa, eurostarch, kuras.

Która odmiana najlepiej ci wychodzi , u mnie albatros .Sądzę jego na 25 cm bo mało ich się pod krzakiem jest.Jaka klasa ziemi pod ziemniaki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Klasa w przewadze 4b. Na albatrosie najwyższa skrobia 18,5-19. Średni plon zaniżyła trochę rudawa ale tragedii jeszcze nie było. Plon też zaniżyły dostawy z września bo kopane były w 100% zielone krzaki i na nich niestety skrobia tylko 15-16.

W tym roku ściana wschodnia ze skrobią słabo.

@XTRO Chcesz sadzić ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie ziemniaki przeważnie na klasie V, plon od 32 do 45t/ha. Ten najwyższy plon zdecydowanie to Amarant, skrobi tutaj nie znam. Albatros ok 37 ton, skrobia 18-19, Rudawa ok 40 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
10 minut temu, aarrcczz napisał:

Trzemeszno do świąt Bożego Narodzenia 

1.51

Dzieki, a wiadomo czy teraz bedzie szla cena do gory jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
1 godzinę temu, aarrcczz napisał:

Pewnie jeszcze wzrośnie ale ile to nie wiadomo. Więcej niz 1.6 bym się nie spodziewał

https://www.agrofakt.pl/ceny-ziemniakow-skrobiowych-za-niskie-mrirw-podejmie-interwencje/

A czytałeś do końca jaka była odpowiedź że niska cena ziemniaków bo przez pandemię.Jak nawozy poszły i reszta do góry to też wina pandemii, zawsze mają  wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj