mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

bariBan    1

Dziś poszedł transport do Łomży... 20% zanieczyszczeń... tragedia. Fakt było trochę zgniłych ale bez przesady.  (leżały miesiąc na placu bo koordynator nie chciał dać terminu) ostatnio jak nie było zgniłych A wręcz czyste to miałem 12% zaniecz. U nas wszyscy mają takie wysokie zaniecz.  U was też tak?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja jak woziłem do Łomży to miałem do 4%, wczoraj w Trzemesznie też 4%, ogólnie do tej pory 2,7-4,0%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Mój ostatni transport do Łomży , potrącenie 7,3%... a ziemniaki były na max 4 %

 

6AFE58E8-E487-4204-981A-9BB245C4F315.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

W tym roku to cuda wychodzą  w Łomży.  Ziemniaki sypane na samochód  przez tasmociag z odsiewaczem - 11% zanieczyszczeń skrobia 16,2. Na drugi dzień  z tego samego pola ta sama odmiana ladowane turem z placu 18,6 skrobia 5,2 zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U mnie poniedziałkowe 18,9% eurostarch, czysciutkie i 7% brud. Dzisiaj z rana Bzura delikatnie podmarzła na pryzmie, paćka z wierzchu 19,4%sk i 4% brud, a była kopana po deszczu i delikatnie oblepione. 

Właśnie odjechał kolejny transport. Kierowca mówił, że cyrki się dzieją z tej samej gromady ta sama odmiana i wyniki skrajnie różne, wczoraj rudawe wiózł chłopakowi pierwszy transport 20,5% skr, drugi 15,2%. To jest k**wa chore. Kolega wczoraj dzwoni z pretensją co za sadzeniak mu sprzedałem bo 16,2% wyszła Bzura, gdzie u mnie miała chyba najmniej 19,2. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Sami doprowadzą do zamknięcia tego biznesu ,przyszły sezon może być dramatyczny dla Pepeesu... brak surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ja już sam nie wiem co o tym myśleć... Czy myślą gdzieś ze wschodu ciągnąć kartofla? Ale raczej to nie opłacalne przy takich kosztach transportu. Jak już to czystą skrobię, nie wiem. Ale po tym sezonie raczej będą w ciemnej doopie przy tych cenach zbóż, rzepaku i qq nikt zdrowo myślący nie będzie sadził po 1,2zł i przy tak absurdalnych wynikach na zakładzie... Nie wierzę, że przy tej wszechobecnej drożyźnie skrobia i produkty ziemniaczane u nich nie podrożały.

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

U kolegi jakiś czas temu była babka i brała próbę na bakterioze bo w gospodarstwie skąd pochodziły sadzeniaki wykryto to ch***rstwo. I owa kobitka mowi że jeździ po calej okolicy i z kim nie porozmawia to mówią że rezygnują a Ci którzy nawet zostaną to mocno ograniczają. Mój przewoźnik który sam uprawiał te ziemniaki dobrze ponad 20 lat mówi że sam nie sadzi i że w naszej okolicy Ci którym odwozil też mówi że nie sadzą. Stwierdził że w takim wypadku kończy tylko ten sezon i koń z naczepą idzie na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ja sadzeniaka mam na 5-6ha, na razie w baksach w garażu także jak mnie na koniec wku... to i to pojedzie. Ale myślę zostawić, po takiej cenie to więcej pożytku bydłu oddać na wiosnę. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
Dnia 2.11.2021 o 10:57, wyrebski1 napisał:

Panowie ile Trzemeszno dopłaca od dzisiaj?

1,50 zł za 1kg skrobii. Jakieś 15.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

zanieczyszczenie to też zależy jak weźmie próbę. Jak pobierze mi przy burcie to zanieczyszczenie jest małe bo jak ładuje turem to najwiecej zanieczyszczenia jest na środku patelni. Zawoziłem koledze do trzemeszna transport i ziemniaki lezealy z miesiac i troche juz z nich leciało na oko mowie 12% będzie a wyszlo 5,8% bo przy samej burcie wzięli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
Dnia 3.11.2021 o 12:57, aarrcczz napisał:

To trzemeszno cały sezon tak płaci i obojętnie czy skr 15% czy 24%

A jakie prognozy ceny na trzemesznoo na przyszly rok  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Zakład "B.E.S.T." ZPZ Przewłoka ogłasza się na igrit o kontraktacji na 2022r cena 1,45 netto plus jakieś inne dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

A skrobię oferują po 3,15 zł netto , a we wrześniu była coś ok. 2,4 zł.

Ładnie na  nas zarobią zakłady ziemniaczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
1 godzinę temu, rob334 napisał:

Zakład "B.E.S.T." ZPZ Przewłoka ogłasza się na igrit o kontraktacji na 2022r cena 1,45 netto plus jakieś inne dopłaty.

Sprzedaję do nich. W tym roku 1,15zł. Wklej  link do ogłoszenia bo jestem ciekawy co to za dopłaty 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1

Co z tego że Trzemeszno ma najwyższą cenę za skrobię zwróćcie uwagę ile  zabiera zanieczyszczeń to skrobia wyjdzie po 1,2zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

wszędzie zabierają na zanieczyszczenie. Trzemeszno płaci najlepiej w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie to samo, byłem już 10 razy w Trzemesznie i nigdy nie przekroczyłem jeszcze 4%, także nie widzę jakiś zmian w stosunku do ubiegłych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Potrzebuję jedno auto ziemniaków do zakładu w Łomży może ktoś chętny na mnie wstawić płatne wg cennika + 10 + 38,5 netto do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj