mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

rob334    68

Jadę na sobotę do Łomży ciekawe co u mnie wyjdzie, pomieszany kuras ze skawą. Też nie podpisuje już z nimi żadnej umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja umowę podpisze. Już zapowiedziałem koordynatorowi. Minimum 2zł za jednostkę i nawet jutro. Za 1,5zł jak zajedzie na podwórko to wp***dol i do domu

Obraził się na mnie to teraz nic nie chce przyspieszyć, ponad 120t na placu leży i nie prędko wyjedzie

  • Thanks 1
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ja umowę podpisze. Już zapowiedziałem koordynatorowi. Minimum 2zł za jednostkę i nawet jutro. Za 1,5zł jak zajedzie na podwórko to wp***dol i do domu

Obraził się na mnie to teraz nic nie chce przyspieszyć, ponad 120t na placu leży i nie prędko wyjedzie

Brawo Ty 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ja umowę podpisze. Już zapowiedziałem koordynatorowi. Minimum 2zł za jednostkę i nawet jutro. Za 1,5zł jak zajedzie na podwórko to wp***dol i do domu

Obraził się na mnie to teraz nic nie chce przyspieszyć, ponad 120t na placu leży i nie prędko wyjedzie

pedro minimum 2 zł za jednostkę i jeszcze bez względu na zawartość skrobi a nie jak teraz jest że jak skrobia poniżej 18 to już cena w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie ważne ile zaproponują, (bo jestem pewien, że więcej jak 1,5 nie zaproponują na początek) ważne żebyśmy się postawili i nie podpisywali. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
13 godzin temu, pedro2 napisał:

Ja umowę podpisze. Już zapowiedziałem koordynatorowi. Minimum 2zł za jednostkę i nawet jutro. Za 1,5zł jak zajedzie na podwórko to wp***dol i do domu

Obraził się na mnie to teraz nic nie chce przyspieszyć, ponad 120t na placu leży i nie prędko wyjedzie

Jak będzie dawał 2 to ty będziesz chciał 2.2😂😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

może być i 2,5, żaden szanujący się rolnik  nie powinien pracować za takie pieniądze jak oni teraz oferują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
28 minut temu, jan88 napisał:

może być i 2,5, żaden szanujący się rolnik  nie powinien pracować za takie pieniądze jak oni teraz oferują

No i właśnie dlatego ja nawet za 2,5zł nie sadzę. Co z tego że teraz dadzą taką cenę jak ja w tym roku już dołożyłem do tego interesu. O nakladzie robocizny nie wspominam. A wiadomo co za 2 lata będzie? Może teraz dadzą coś więcej na zachętę A potem odj**ią tak jak w tym roku. U mnie na placu leży  jeszcze z 30-40ton i już miesiąc tak sobie gniją. Koordynator ma to gdzieś nawet nie raczy telefonów odbierać A jak się uda dodzwonić to rozkłada ręce bo niby co chwila mają awarię albo czyszczenie lini

Edytowano przez bariBan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
2 godziny temu, PAN88 napisał:

Jak będzie dawał 2 to ty będziesz chciał 2.2😂😁

No pewnie. Możesz sobie yebać i za 1,2zł. Ja nie zamierzam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Panowie zachować  należy  spokuj. Jak tak wszyscy przestaną  sadzić  ziemniaki to kto weźmie  ode mnie  sadzeniaki które  Łomża  już  zamawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Panowie na pewno 2 zł nie dadzą skoro np Bronisław w tym roku dał mniejszą cenę jak rok temu i sądzicie, że wyskoczą nagle z dwoma złotymi?! No oby!

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

ale Bronisław miał na umowie 1,15 a płaci 1,30 więc i tak jest lepiej jak w Łomży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
4 godziny temu, pedro2 napisał:

No pewnie. Możesz sobie yebać i za 1,2zł. Ja nie zamierzam

Ja nie mam przemysłowego.

Ostatni rok jadalne miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
8 godzin temu, malorolny121 napisał:

Panowie zachować  należy  spokuj. Jak tak wszyscy przestaną  sadzić  ziemniaki to kto weźmie  ode mnie  sadzeniaki które  Łomża  już  zamawia.

Ze chce ci się jeszcze w sadzeniaki bawić .Ja kiedyś sądziłem trochę dla nich ale długo to nie trwało bo ludziom to ciężko dogodzić.A z tą ceną na przemysłowe to  się nie wyrwą z ceną na pewno bo im nie zależy.Znajda się tacy co będą i za marne grosze sądzic  ziemniaki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
20 godzin temu, malorolny121 napisał:

Panowie zachować  należy  spokuj. Jak tak wszyscy przestaną  sadzić  ziemniaki to kto weźmie  ode mnie  sadzeniaki które  Łomża  już  zamawia.

Jakie masz odmiany?

Co powiecie o odmianie euroresa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
Dnia 30.10.2021 o 12:28, malorolny121 napisał:

Panowie zachować  należy  spokuj. Jak tak wszyscy przestaną  sadzić  ziemniaki to kto weźmie  ode mnie  sadzeniaki które  Łomża  już  zamawia.

Sezon zakonczyłem z 40 ha ziemniaka około 66 tyś zł na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów gdzie na takiej samej ziemi miałem 30 ha kukurydzy  i wyszedłem na tym 90 tyś na czysto .  Kombajn do ziemniaków już na olx stoi . Kto po tych cenach oddaje do pepesów to chyba jeleniem jest albo nie umie liczyć .

Edytowano przez Zefir
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
1 godzinę temu, Zefir napisał:

Sezon zakonczyłem z 40 ha ziemniaka około 66 tyś zł na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów gdzie na takiej samej ziemi miałem 30 ha kukurydzy  i wyszedłem na tym 90 tyś na czysto .  Kombajn do ziemniaków już na olx stoi . Kto po tych cenach oddaje do pepesów to chyba jeleniem jest albo nie umie liczyć .

Jaka ziemia?ile u was za kukurydzę płacą? U nas średnio 14ton kukurydza 24wilgotności po 760brutto .fakt ziemniaki w tym roku też słabo, ale taka cena i wydajność kukurydzy co roku nie będzie. Rezygnować całkowicie z ziemniaka myślę że to nie najlepszy pomysł. Może zmień zakład do którego odstawiasz ziemniaki? A co jak w przyszłym roku będą nie korzystne warunki na kuku i powiedzmy plon będzie 10ton a cena 400?nie zostanie z niej praktycznie nic.. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Ziemia III i IV klasa , plon kukurydzy średni po przeważeniu 13,6 t ziemniaki sredni plon 35 t ( na czysto bo wpierdzielali po 8-12 % zanieczyszczenai )  i skrobia 17-18 . Kukurydza wychodzi mi po 695 brutto przy wilg 28-30 %  .  Zmiana zakładu odpada zbyt daleko do innych i mała różnica w cenie  . O plon kuku się nie boje tak samo jak i o cene bo jak sprzeda się sprzęt po ziemniakach to mało co braknie do suszarni . 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
4 godziny temu, Zefir napisał:

Ziemia III i IV klasa , plon kukurydzy średni po przeważeniu 13,6 t ziemniaki sredni plon 35 t ( na czysto bo wpierdzielali po 8-12 % zanieczyszczenai )  i skrobia 17-18 . Kukurydza wychodzi mi po 695 brutto przy wilg 28-30 %  .  Zmiana zakładu odpada zbyt daleko do innych i mała różnica w cenie  . O plon kuku się nie boje tak samo jak i o cene bo jak sprzeda się sprzęt po ziemniakach to mało co braknie do suszarni . 

To jaki nakład robisz na kuku, że ci tylko 3koła zostało z hektara? Tym bardziej że ziemia dobra to zasobność składników też powinna być dobra. U nas wszystkie koszty razem z amortyzacja zamykamy w 3.5k plus ewentualne podlewanie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
17 minut temu, mati3664 napisał:

To jaki nakład robisz na kuku, że ci tylko 3koła zostało z hektara? Tym bardziej że ziemia dobra to zasobność składników też powinna być dobra. U nas wszystkie koszty razem z amortyzacja zamykamy w 3.5k plus ewentualne podlewanie.. 

Po prostu po przeliczeniu  wszystkiego tyle mi wyszło ,  dodam że była kupowana gnojowica oraz wcześniej wapnowane pod kuku czyli pewnie dla tego 

 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
9 godzin temu, Zefir napisał:

Sezon zakonczyłem z 40 ha ziemniaka około 66 tyś zł na czysto po odliczeniu wszystkich kosztów gdzie na takiej samej ziemi miałem 30 ha kukurydzy  i wyszedłem na tym 90 tyś na czysto .  Kombajn do ziemniaków już na olx stoi . Kto po tych cenach oddaje do pepesów to chyba jeleniem jest albo nie umie liczyć .

Ile lat uprawiałeś ziemniaki i jak w poprzednich latach wychodziłeś? 

Na ziemniaku powinno zostać 5tyś+ dopłata skrobiowa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Pojechał niespodziewanie transport eurostarcha 20,3% 4,5% brud.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

Panowie Czy ma ktoś tabele to zbadania zawartości skrobi w ziemniaku?? 

Edytowano przez Lubago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj