mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

rob334    68

dostawa Łomża, cennik kolega pedro wstawił plus do tego cennika 44zl dopłaty i plus vat 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
6 godzin temu, Michu13 napisał:

Czytam czytam i uwierzyć nie mogę. Te 40-50 t to macie przy nawadnianiu? Bo u mnie tragedia z plonem, zresztą ze skrobią też w tym roku. Ziemniaki wschodzily koncem maja bo niestety zimno było. Juz chu... Mnie szczela nawet nie liczę opłacalności.

Plon do zrobienia i bez nawadniania. Podstawą to ilość i rozkład opadów, oczywiście nie na 5czy 6klasie bo tam to musiałby być naprawdę mokry rok. I przede wszystkim ochrona, nie wiem jak koledzy robią, ale u nas zazwyczaj 6-7zabiegów fungicydowych w skrobiówce.jak policzysz koszty to te 40ton to żadna rewelacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Łomża odpada bo koszt transportu duży, ewentualnia Trzemeszno lub Staw


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

jak daleko masz do Łomży ?

33 minuty temu, przemol87 napisał:

Łomża odpada bo koszt transportu duży, ewentualnia Trzemeszno lub Staw

jak daleko masz do Łomży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

napisz do mnie jak możesz to pogadamy, bo nie mogę ci wysłać wiadomości na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
7 godzin temu, mati3664 napisał:

Plon do zrobienia i bez nawadniania. Podstawą to ilość i rozkład opadów, oczywiście nie na 5czy 6klasie bo tam to musiałby być naprawdę mokry rok. I przede wszystkim ochrona, nie wiem jak koledzy robią, ale u nas zazwyczaj 6-7zabiegów fungicydowych w skrobiówce.jak policzysz koszty to te 40ton to żadna rewelacja. 

Nie prawda. Bzura i eurostarch na żywej 5i6 kl po 50t nakopałem. Teraz zjechaliśmy już w dołek na 4kl Anna nie daje rady przerobić, 60tka dwójka terenowa, totolotek przyspieszony i na stole trzeba 3 ludzi bo jeden na drugim, kamieni nie widać. I w tym roku tylko 5 zabiegów, presji nie było, można by jeszcze ograniczyć, ale człowiek przewrażliwiony.

6 godzin temu, Daro20 napisał:

@pedro2 która odmiana lepiej wypadła u Ciebie pod względem plonu i skrobi? Bzura czy rudawa?

Rudawy miałem niecałe pół hektara z jednego baksa to nie wiem. Obok Bzura lepszy plon na 4kl, ale Rudawa chyba więcej azotu lubi bo było trochę drobnych. 

Eurostarch zaskoczył na lekkich glebach też robi plon. 

Pepees zawalony na full, odmawiają niektóre terminowe dostawy, tylko jeden skład poszedł w tygodniu... w sobotę dolało deszczu, na placu ok 100t i sypiemy na płytę gnojową. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
46 minut temu, pedro2 napisał:

Nie prawda. Bzura i eurostarch na żywej 5i6 kl po 50t nakopałem. Teraz zjechaliśmy już w dołek na 4kl Anna nie daje rady przerobić, 60tka dwójka terenowa, totolotek przyspieszony i na stole trzeba 3 ludzi bo jeden na drugim, kamieni nie widać. I w tym roku tylko 5 zabiegów, presji nie było, można by jeszcze ograniczyć, ale człowiek przewrażliwiony.

Rudawy miałem niecałe pół hektara z jednego baksa to nie wiem. Obok Bzura lepszy plon na 4kl, ale Rudawa chyba więcej azotu lubi bo było trochę drobnych. 

Eurostarch zaskoczył na lekkich glebach też robi plon. 

Pepees zawalony na full, odmawiają niektóre terminowe dostawy, tylko jeden skład poszedł w tygodniu... w sobotę dolało deszczu, na placu ok 100t i sypiemy na płytę gnojową. 

Kolego skąd jesteś? U nas kuj POM okolice Kruszwicy Inowrocławia 5i 6klasa to taka ziemia że zyta 3tony ciężko wyciągnąć jak dwa tygodnie nie pada to wypala wszystko, a pH i nawożenie książkowe. W tym roku maj 230litrów czerwiec 12 lipiec 20i zrób na 5,6klasie 30ton ziemniaka bez nawadniania. Nie realne. Ja tu koledze mówię na swoim przykładzie, ziemia opady presją chorób itp. U nas na dołkach nie ma nic, bo po takich ulewach w maju ziemniaki wygniły ,zero systemu korzeniowego bo wilgoci na początku full a później susza, także trzeba brać pod uwagę lokalne warunki atmosferyczne, po opadach rzędu 20-50litrów, lub podlewaniu nie zrób mocnego zabiegu fungicydowego to leżysz. Gorąco sucho nie zrób zabiegu na alternarioze ,u nas dużo cebuli to mamy trochę doświadczenia w uprawie warzyw.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
8 godzin temu, pedro2 napisał:

 

Rudawy miałem niecałe pół hektara z jednego baksa to nie wiem. Obok Bzura lepszy plon na 4kl, ale Rudawa chyba więcej azotu lubi bo było trochę drobnych. 

Sądziłem 3 lata rudawę i rezygnuję z niej i szukam co tu wziąć za nią. Plon w tym roku minimalnie niższy od innych odmian ale tragedii nie ma. Eurostarcha mam pierwszy rok to plon super ale za to skrobia słaba, został mi jeszcze kuras do kopania, też pierwszy rok, ale dziadostwo  mocno trzyma się krzaków. To co wyleci za kombajnem to rękami ciężko oderwać a już "prawie" zakończyły wegetację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
11 godzin temu, mati3664 napisał:

Kolego skąd jesteś? U nas kuj POM okolice Kruszwicy Inowrocławia 5i 6klasa to taka ziemia że zyta 3tony ciężko wyciągnąć jak dwa tygodnie nie pada to wypala wszystko, a pH i nawożenie książkowe. W tym roku maj 230litrów czerwiec 12 lipiec 20i zrób na 5,6klasie 30ton ziemniaka bez nawadniania. Nie realne. Ja tu koledze mówię na swoim przykładzie, ziemia opady presją chorób itp. U nas na dołkach nie ma nic, bo po takich ulewach w maju ziemniaki wygniły ,zero systemu korzeniowego bo wilgoci na początku full a później susza, także trzeba brać pod uwagę lokalne warunki atmosferyczne, po opadach rzędu 20-50litrów, lub podlewaniu nie zrób mocnego zabiegu fungicydowego to leżysz. Gorąco sucho nie zrób zabiegu na alternarioze ,u nas dużo cebuli to mamy trochę doświadczenia w uprawie warzyw.. 

Podlaskie Łomża.

No ja mówię na swoim przykładzie. Da się. My ziemniaki też dluugo uprawiamy i doświadczenie jest. 

3 godziny temu, Daro20 napisał:

Sądziłem 3 lata rudawę i rezygnuję z niej i szukam co tu wziąć za nią.

Rudawe wziąłem z tego względu, że kiedyś ojciec miał i paliła się po 23-24% rok w rok. Teraz nie powiem ci ile która odmiana ma skrobii bo wszystko pali się na tzw jedno kopyto. Nie ma różnicy. 2-3 lata temu różnice były kilku procent i powtarzalne na danej odmianie. Eurogrande 21% Skawa 24,7% wtedy można o czymś dyskutować, a teraz jedna odmiana kopane dwa transporty w ciągu 3-4 dni z jednej działki i różnica 2%.

To tak samo jak strzelanie do tarczy, nie jest miarodajne to, że trafisz raz w 10tke, raz 5tke i kilka razy poza tarczę, ważniejsze jest skupienie strzałów bo ta 10tka to był fart... 

My mamy problem z łętami, porosły wysokie, teraz wszystko leży w poprzek, kroje nie dają rady przeciąć i zapycha się na podsiewaczu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
4 godziny temu, Daro20 napisał:

Sądziłem 3 lata rudawę i rezygnuję z niej i szukam co tu wziąć za nią. Plon w tym roku minimalnie niższy od innych odmian ale tragedii nie ma. Eurostarcha mam pierwszy rok to plon super ale za to skrobia słaba, został mi jeszcze kuras do kopania, też pierwszy rok, ale dziadostwo  mocno trzyma się krzaków. To co wyleci za kombajnem to rękami ciężko oderwać a już "prawie" zakończyły wegetację.

Jaki plon w kurasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
5 godzin temu, Daro20 napisał:

Sądziłem 3 lata rudawę i rezygnuję z niej i szukam co tu wziąć za nią. Plon w tym roku minimalnie niższy od innych odmian ale tragedii nie ma. Eurostarcha mam pierwszy rok to plon super ale za to skrobia słaba, został mi jeszcze kuras do kopania, też pierwszy rok, ale dziadostwo  mocno trzyma się krzaków. To co wyleci za kombajnem to rękami ciężko oderwać a już "prawie" zakończyły wegetację.

Jaką skrobię wyciągnąłeś na rudawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
8 godzin temu, aarrcczz napisał:

Jaki plon w kurasie?

Miałem wysadzone 2bigbagi 2,2t na niecały ha. Nakopałem z tego 47t.

Nareszcie dzisiaj wykopki zakończone🥂😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie jeszcze połowy nie ma, jak do tej pory najlepszy plon dał Amarant i inne chyba go nie pobiją. Czy to prawda, że ta odmiana jest ciężka do przechowania na sadzeniaki? Ktoś miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Podobno jest tragedia z przechowywaniem. Słyszałem sporo opinii. Lekko skórkę zedrzesz i gąbka się po czasie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzięki za opinie, właśnie tak widzę, że są delikatne i skóra schodzi. Poczekam jeszcze, może dojrzeją w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Skawa w tym roku tak ma ok 18%, wszystkie odmiany średnio minus 3% od średniej wieloletniej , niestety taki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Łomża. Ostatni kurs wczoraj skrobia  15.6%.  Chyba taka korekta żeby premii nie dostać za skrobie do pelni kontraktu tez zabraklo przez to 500kg skrobi.  Patelnia fest naładowania na fakturze 6tyś pln śmiech  na sali. Moja noga wiecej tam nie postanie. Sk.....ny złodzieje.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Mam nadzieje ,że będziemy solidarni i nikt nie podpiszę umowy w listopadzie z Pepees.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj