mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7205

Chyba tylko raz było 20,5, a tak okolice 19-19,5. Najniższa 18,7. Zanieczyszczenia dużo strasznie 5,4% nawet.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Zanieczyszczenie zawsze mialem do 5%. W tym roku raz bylo 3.4 pozostale okolo 5 a ostatni  kurs ponad 8%. Z tych rozliczen wynika ze ponad 8 t samych  kamieni i ziemi zawiozłem. Ogolnie to nie bylem na zakładzie ze trzy lata ale na tej przyczepie przed punktem poboru prób co wywalaja  na nia ziemniaki po probie, widac ze sa wymyte pod cisnieniem prawie obrane ze skóry to i zanieczyszczenie wyjdzie wysokie. Ogolnie  nie wnikam już  przyszły  sezon odpuszczam narazie nie mam pola na ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

Kuzyniak do Trzemeszna odpuszca na przyszly rok przemysłowke i kilku z jego okolicy też ..a to jak wyliczył lącznie ok. 90 ha 😵, więc nie mało. Mówi ,ze poczeka rok i zobaczy co bedzie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

I bardzo dobrze. Ja całkiem nie zrezygnuje, z 5ha może posadzę. Dzisiaj zasiałem ostatnie 2ha pszenżyta po ziemniakach, na Podlasiu już raczej ostatni dzwonek. A na jarki szkoda zachodu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Dwa transporty poszły zuzanny skrobia 19.4-20.4%. Teraz mam jeszcze dwa do oddania amado zobaczymy co pokaże. W zeszłym roku amado miało skrobię 20.3-21.4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

U mnie transport się popsuł przedwczoraj, wszyscy inni zajęci, dopiero na niedzielę znalazłem. A towaru przybywa na placu, ciasno i deszcz na weekend. Będzie poligon


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
10 godzin temu, pedro2 napisał:

U mnie transport się popsuł przedwczoraj, wszyscy inni zajęci, dopiero na niedzielę znalazłem. A towaru przybywa na placu, ciasno i deszcz na weekend. Będzie poligon

Pytanko .. czy od wody spada skrobia?  Czy taki kilku minutowy deszcz na pryzme ziemniakow moze obnizyc skrobie czy nie ma to znaczenia? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
Dnia 12.10.2021 o 22:54, pedro2 napisał:

Jak tam panowie wyniki? U mnie ostatnie 3 transporty okolice 21%, jeden nawet 21,5% z resztą u każdego z wioski... czyżby Łomża chciała załagodzić sytuację... oczywiście kartofel ten sam z tych samych działek 

Z kąd  u was taka skrobia w tym roku. Kolega wozi zziemniaki prawie codziennie do Łomży z całej  okolicy to mówi ze skrobia w tym roku tragedia - od 14% do 18,6 . Normalnie dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie wiem, ale nie tylko u mnie wzrosło w ostatnim czasie, wczoraj był kuzyn z sąsiedniej wsi bo pepees wysłał do niego moje dwie faktury (brawo pracownicy🤦) i też mówił, że podskoczyła. 

3 godziny temu, Lubago napisał:

Pytanko .. czy od wody spada skrobia?  Czy taki kilku minutowy deszcz na pryzme ziemniakow moze obnizyc skrobie czy nie ma to znaczenia? 🤔

Z moich obserwacji nie. Kiedyś non stop biegało się z folią przykrywaj odkrywaj, od dwóch lat nie zwracamy większej uwagi...  jedna pryzma okryta, druga nie, wlało 20mm w nocy i żadnej różnicy. Na polu pryzma leży goła, na placu staram się przykrywać bo lepiej potem się ładuje. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
1 godzinę temu, feryś158 napisał:

17.2

Normalnie szał ja jak zdawałem to co transport to mniejsza skrobia.Co rok to samo jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

wiadomo czy za rok będą podwyzki ? ja osobiście wygaszam produkcje która była dosyć spora bo średnio 40 ha co roku . Aż serce boli jak na fakturze widzisz około 25gr za kg ziemniaka w łomży  . Po podliczneniu kosztów wole zasiać pszenicą i wyjdę na tym lepiej niż ziemniak który sypie zawsze w okolicy 40 t u mnie . Jak nie będą dawali  2 zł netto za 1 kg skrobi to nawet bym nie podpisywal umowy na waszym miejscu . Saletra 3 tyś paliwo dziś tankowałem na stacji O 6,25  zł .  Wylecialo  tez sporo insektcydów w tym roku i  mankozeb więc nie ma co . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
Robkos75 napisał:

1 godzinę temu, feryś158 napisał:

17.2

Normalnie szał ja jak zdawałem to co transport to mniejsza skrobia.Co rok to samo jest.

 

Dwa pierwsze transporty 19.4 i 20.6% skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

U mnie skrobia od 19,6 do 21,4% szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie miałem takich wyników jak w tym roku ale może to za sprawą zmiany nawożenia. Ale za to mam zanieczyszczenia w tym roku w ch*j bo od 8 do 12% Gdzie zawsze kręciło się od 4 do 7max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
3 minuty temu, bariBan napisał:

U mnie skrobia od 19,6 do 21,4% szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie miałem takich wyników jak w tym roku ale może to za sprawą zmiany nawożenia. Ale za to mam zanieczyszczenia w tym roku w ch*j bo od 8 do 12% Gdzie zawsze kręciło się od 4 do 7max

To jak nawoziles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
8 godzin temu, Lubago napisał:

To jak nawoziles?

Zrezygnowałem z wieloskladników i mocznika(tak było do tej pory). Sól dałem w całości na jesieni pod orke. Wczesną wiosną kizeryt, w ppdsiewacz na sadzarce polidap a przed obredlaniem tuż przed wschodami saletrzak. I z azotem nie przesadzałem tzn na odmiany wcześniejsze typu jubilat poszło około 100kg a na późniejsze około 120kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Koledzy, a Bronisław wypłacalny w tym roku? Tydzień temu pierwszy transport, ale rozkopywalem pola to mix poszedł i skrobia 17,6 , wszystko puszczone przez bunkier i 3,5 procent zanieczyszczeń. 900 kg jak oni to liczą to nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

U mnie 5% nie schodzi w Łomży, a czysciutkie, z suchego kopane aż żółte... Wczoraj i dziś 2 transporty, skrobia wróciła do normy 🤕 19,4 i 19,8


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj