mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

misiek_ad    17
Dnia 3.10.2021 o 22:08, pedro2 napisał:

Fajnie, że ktoś umie się zorganizować. Bardzo dobrze 👍 ja jutro zadzwonię do koordynatora co w końcu postanowili z gwarancją ceny na piśmie bo SMS nikogo nie zadowala. Nie wiadomo czy sadzeniaka sypać

Tylko, że przy cenie te 1,50 w przyszłym roku i tak nie zadowoli Cię.. wzrost cen nawozów i ochrony wszystko zje i jeszcze dołożysz ze swojej kasy w przyszłym roku. Ta cena jest dobra w tym roku tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

W krótkim czasie paliwo poszlo o 30 % w górę, nawozy o 100 % .. myślę ,ze jak tak będzie za rok (a bedzie pewnie gorzej)  to cena 2 zl to bedzie i tak do du*y !! Żałosny kraj panowie..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Z naszego regionu też idzie pismo do Trzemeszno o zwiększenie ceny do 2zł minimum jeśli ceny przestaną rosnąć wszystkiego jak nie to więcej.Jak nie to nie zostawiamy sadzeniaków na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Nikt im za 1,3 zł nie posadzi ziemniaków. Maja czas do 19 października. Jak 2 zł nie będzie to jakiś protest trzeba zrobić i nie kontraktować na przyszły rok. Tylko wszyscy muszą się zjednoczyć i pokazać im że rolnik to nie gorszy sort. Ich przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nas plantatorów!!

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
2 godziny temu, aarrcczz napisał:

Nikt im za 1,3 zł nie posadzi ziemniaków. Maja czas do 19 października. Jak 2 zł nie będzie to jakiś protest trzeba zrobić i nie kontraktować na przyszły rok. Tylko wszyscy muszą się zjednoczyć i pokazać im że rolnik to nie gorszy sort. Ich przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nas plantatorów!!

1.3 zl 🤣😂  my rolnicy to nie caritas ze bedziemy charytatywnie dorabiać zaklad !  Roboty w H*J przy tym ziemniaku. Ja najwyzej zamiast 20/30 ha skrobiówki co rok to posieje kuku i rece w kieszeń 😐 trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Skoro ceny skrobi dobre to myślę , że bardziej trafiło by do rządzących zakładem w Trzemesznie wstrzymanie na powiedzmy tydzień odstaw wtedy byśmy pokazali nasze wspólne zorganizowanie , które i tak uważam za świetne i jestem tym trochę zaskoczony nawet. Myślę , że o wiele więcej podpisów było by gdyby więcej czasu mieć na zebranie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Masz umowę i musisz odstawiać za tyle ile podpisałeś. Najlepszym kubłem zimnej wody dla nich będzie to, jak ludzie nie zechcą podpisywać kontraktów za tyle ile oni proponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Jak dział rozliczeń surowcowych dostaje podpisaną fakturę to pieniądze są od razu wysyłane. Przeważnie na drugi lub trzeci dzień są na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Czy ktoś będzie miał nadwyżkę ziemniaka?, chętnie odstąpię limit do Łomży, płatne gotówką.

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To gdzie żeście się załapali skoro tyle wolnego do zbycia?  koordynator co drugi dzień dzwoni od poniedziałku czy nie mam nakopane bo ma braki. Gonię dziada, oddaję na swoje terminy. Znakiem tego brakuje towaru, ludzie wypychają gdzie się da... i dobrze łajzom.

Wydajność nie gorsza jak w 2017r, pięknie sypią, dzisiaj zaczęliśmy kolejną słabą działkę. Nie wiem co, ale w tym roku im podpasowało... Albatros na 4kl ponad 50t daje, Anna nie daje rady przerobić.

Dopóki na polu, micha się cieszy, wracam do domu, wyciągam faktury ze skrzynki i płakać się chce ze złości 🤕


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

też mam miejsce na łomże, jestem na ryczałcie i dopłate do transportu 34zl. Jakby ktoś chętny to pisać rob334@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

To Łomża płaci za jednostkę 1.2zł? Nie sądzę dla Łomży ale mógłbym na kogoś sprzedać trochę ziemniaka żeby porównać skrobię z moim zakładem. Kończę kopać pierwszą działkę 3ha odmiany to 2/3 albatros i 1/3 Kuba plon z całości 130 ton. Skrobia teraz podskoczyła bo zaczęły już schnąć i na albatrosie ostatnio 19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

Łomża od 18 % skrobi płaci 1,2 poniżej 18% cena skrobi niższa od 1,15 (przy skrobi 17,9 )do  1,05( przy skrobi 15%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
10 godzin temu, malorolny121 napisał:

Ja też mam wolne miejsce w łomży na 20 składy po 25 ton.

Nie będziesz kopał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Poczatek lipca przeszedł grad. Rzepak zostal na polu bo nic nie zostalo, ziemniaki tez jakby scinaczem je potraktowal wiec plon mizerny w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Koordynator na bieżąco sam  monitoruje pola . Jak zglosilem ze nie odstawiam w sierpniu bo nie ma co,  to mówiła  ze byla i sama widziala co sie stalo na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

I zmniejszyli Ci kontraktacji coś? Ja pisałem o zmniejszenie do nich bo dołki pozalewało i plon mniejszy i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak tam panowie wyniki? U mnie ostatnie 3 transporty okolice 21%, jeden nawet 21,5% z resztą u każdego z wioski... czyżby Łomża chciała załagodzić sytuację... oczywiście kartofel ten sam z tych samych działek 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj