mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

jan88    554

 

11 godzin temu, Vitasem napisał:

Musisz poinformować zakład, przyjedzie koordynator i spisze protokół.

nawet jak będę chciał zaorać te ziemniaki to się na to zgodzą ? bo przy cenie 160 za tonę nie opłaca się ich kopać... a saletra 2300...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Tu bym dyskutował , jeżeli masz własny  kombajn to raczej warto wykopać i przynajmniej odzyskać poniesione nakłady.

Pod tegoroczna produkcje za saletrę nie płaciłeś 2300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
48 minut temu, Vitasem napisał:

Tu bym dyskutował , jeżeli masz własny  kombajn to raczej warto wykopać i przynajmniej odzyskać poniesione nakłady.

Pod tegoroczna produkcje za saletrę nie płaciłeś 2300.

To to racja. Jak już jest coś na polu to lepiej to wykopać i wyjść na " zero" niż zaorać i być w plecy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0
1 godzinę temu, aarrcczz napisał:

Tak, tez widziałem, mają dać 2 zł/1kg skrobii inaczej koniec

a czy ktos z widzacych podpisal sie pod tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Rozumiem, ze Ty rowniez ? To calkiem zrozumiale przy tych cenach nawozow i za chwile śor, ze cena musi ulec zmianie...zobaczymy co zadecyduja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554
Dnia 1.10.2021 o 21:38, Vitasem napisał:

Tu bym dyskutował , jeżeli masz własny  kombajn to raczej warto wykopać i przynajmniej odzyskać poniesione nakłady.

Pod tegoroczna produkcje za saletrę nie płaciłeś 2300.

warto to odstawić je do trzemeszna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

 Dziś spędziłem pół niedzieli jeżdżąc po plantatorach i szczerze mówiąc 2/3 podpisało się od razu a reszty niby nie było w chacie 😜 ludzie jak my razem się nie dogadamy to zrobią z nami co chcą...

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Fajnie, że ktoś umie się zorganizować. Bardzo dobrze 👍 ja jutro zadzwonię do koordynatora co w końcu postanowili z gwarancją ceny na piśmie bo SMS nikogo nie zadowala. Nie wiadomo czy sadzeniaka sypać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
15 godzin temu, olgierdowyy napisał:

a czy ktos z widzacych podpisal sie pod tym ?

Myślę , że korzystający z alfabetu braila nawet by to podpisali tak kuje w oczy niesprawiedliwość

 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Byli z sanepidu, akurat byłem na polu. Chcą ode mnie dokładną odległość od miejsca zamieszkania do działek z ziemniakami, karty zdrowia ludzi, którzy pracują przy ziemniaku, badania laboratoryjne ziemniaków na zawartość szkodliwych substancji zlecone przeze mnie, zdrowotność ziemniaków, wyniki badania wody z gospodarstwa. 

Miał ktoś coś takiego? Kuźwa zaczyna się, piorin bierze co roku próby na wiosnę z piwnicy,badaja, wszystko spisują i opryski i odmiany, a tu kolejni nadgorliwi. 

Gdzie te badania mogę zrobić?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14

Zaczyna się kolejny meksyk.byc rolnikiem to jakaś kara czy coś innego .Do czego tak naprawdę to potrzebne.Okolo 20 złotych wychodzą ziemniaki i zrobisz biznes na tym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
7 godzin temu, pedro2 napisał:

Gdzie te badania mogę zrobić?

A kto za to za to zapłaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Byli z sanepidu, akurat byłem na polu. Chcą ode mnie dokładną odległość od miejsca zamieszkania do działek z ziemniakami, karty zdrowia ludzi, którzy pracują przy ziemniaku, badania laboratoryjne ziemniaków na zawartość szkodliwych substancji zlecone przeze mnie, zdrowotność ziemniaków, wyniki badania wody z gospodarstwa. 

Miał ktoś coś takiego? Kuźwa zaczyna się, piorin bierze co roku próby na wiosnę z piwnicy,badaja, wszystko spisują i opryski i odmiany, a tu kolejni nadgorliwi. 

Gdzie te badania mogę zrobić?

A uprawiasz też jadalne ziemniaki czy tylko skrobia? Bo z jadalnymi to jeszcze bym zrozumiał ale przemysł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

No właśnie 😉 ja. Bo wyraźnie napisane, że mają być na moje zlecenie. Chyba ich pojebało. Piorin chce badać to przyjeżdża, bierze próby i bada. Nie dzwoniłem dzisiaj bo bym babę zj***ł w emocjach. Ale powiem jak chcą niech biorą i badają sobie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6653
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Byli z sanepidu, akurat byłem na polu. Chcą ode mnie dokładną odległość od miejsca zamieszkania do działek z ziemniakami, karty zdrowia ludzi, którzy pracują przy ziemniaku, badania laboratoryjne ziemniaków na zawartość szkodliwych substancji zlecone przeze mnie, zdrowotność ziemniaków, wyniki badania wody z gospodarstwa. 

Miał ktoś coś takiego? Kuźwa zaczyna się, piorin bierze co roku próby na wiosnę z piwnicy,badaja, wszystko spisują i opryski i odmiany, a tu kolejni nadgorliwi. 

Gdzie te badania mogę zrobić?

Ale musza Cię tam nie lubić na wiosce 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Tylko skrobiowe. Też się zdziwiłem co tu ma sanepid. Mówiła mamie, że przecież z naszych ziemniaków powstają produkty spożywcze... Mama mówi do niej w takim razie jedźcie do pepeesow i kontrolujcie. Na jaki czort im badania wody? gdzie i tak idzie z wodociągu, kartofel jej nie widzi. Opryski z deszczówki. I jeszcze te karty zdrowia ludzi którzy pracują przy ziemniakach 🙆 no cyrk. 

27 minut temu, bariBan napisał:

A uprawiasz też jadalne ziemniaki czy tylko skrobia? Bo z jadalnymi to jeszcze bym zrozumiał ale przemysł???

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6653
1 minutę temu, pedro2 napisał:

Tylko skrobiowe. Też się zdziwiłem co tu ma sanepid. Mówiła mamie, że przecież z naszych ziemniaków powstają produkty spożywcze... Mama mówi do niej w takim razie jedźcie do pepeesow i kontrolujcie. Na jaki czort im badania wody? gdzie i tak idzie z wodociągu, kartofel jej nie widzi. Opryski z deszczówki. I jeszcze te karty zdrowia ludzi którzy pracują przy ziemniakach 🙆 no cyrk. 

 

Może chodzi o jakis certyfikat? Przeciez przy bydlę mleczym potrzeba to samo… badanie wody jak masz z wodociągu to nie problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Na pocieszenie dzisiaj zaczęliśmy najsłabszą działkę, największe góry, Bzura pod krzakiem 25-30 szt nawiązane 😲 ale sam gruby sadzeniak i po max dwa duże pod krzakiem. Takiej drobnicy jeszcze nie miałem, ale plon mega 4 z przodu złapie bez problemu

1 minutę temu, radekz200 napisał:

Może chodzi o jakis certyfikat? Przeciez przy bydlę mleczym potrzeba to samo… badanie wody jak masz z wodociągu to nie problem 

Właśnie to samo. Tu nie chodzi o to czy problem czy nie. Chodzi o sam fakt kontroli tak naprawdę z d*py

Może faktycznie która piz*a ze wsi życzliwa...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Trzemeszno 1.51 do końca obecnego tygodnia utrzymane. Wg mnie to nie może być taniej... wszystkie zakłady powinny taką cenę minimalną trzymać 

Sprzedawają skrobię za dobre pieniądze także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj