mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Bercik92    2183
Nie raz się sypało irge na tył lub na sam przód auta tam gdzie nie biorą prób 😆
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
24 minuty temu, Bercik92 napisał:

Nie raz się sypało irge na tył lub na sam przód auta tam gdzie nie biorą prób 😆

No właśnie, tutaj poszło po całości i wzięli drugą próbę z irgi i zobacz jaka wyszła średnia z auta. Pomyśl o czym to świadczy 😉 kto kumaty to tłumaczyć nie trzeba. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Oho chyba pepees czyta moje posty. Przed chwilą SMS przyszedł... w październiku +10zl do tony ziemniaków i cena na przyszły rok będzie minimalnie taka jak w 2020, a możliwe, że będzie wyższa. 

Takie SMS to sobie wsadźcie. Dopóki nie będzie na papierze to możemy sobie wymyślać. 

Jednak wzburzenie i groźby chłopów coś dają. Koordynator zjebe dostał przed niedzielą ze szczególną dedykacją dla prezesa aż mu uszy zwiędły. 

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

W tym roku odbiją sobie żeby później oczy zamydlić. Ciekawe dlaczego inne krochmalnie potrafią więcej teraz płacić niż pepees

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Oho chyba pepees czyta moje posty. Przed chwilą SMS przyszedł... w październiku +10zl do tony ziemniaków i cena na przyszły rok będzie minimalnie taka jak w 2020, a możliwe, że będzie wyższa. 

Takie SMS to sobie wsadźcie. Dopóki nie będzie na papierze to możemy sobie wymyślać. 

Jednak wzburzenie i groźby chłopów coś dają. Koordynator zjebe dostał przed niedzielą ze szczególną dedykacją dla prezesa aż mu uszy zwiędły. 

Oni już dobrze wiedzą że za rok wielu plantatorów zrezygnuje. Ale ta zachęta w postaci tego SMS nie wiem kogo urzeknie. Przecież cena z 2020 roku była  jaka była ale ceny nawozów itd były też jakie były a teraz nawozy są prawie 2 razy większe i myślę że nawet jak obtanieją to niewiele a oni próbują ratować sobie d*pę i zachęcać ceną z zeszłego roku. Hahaha bardzo śmieszne Panie prezesie PEPEES! (Skoro to czytają xD) jakoś Trzemeszno potrafi wmiare uszanować plantatorów już w tym roku. Gdzieś słyszałem nieoficjalnie że Chińczycy zacierają rączki na przemysł skrobiowy w Polsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Równie dobrze w styczniu mogą wysłać drugi SMS, że jednak cena zostaje przez trudną sytuację na rynku. 

Na piśmie konkretny cennik z minimalną ceną. Wtedy ok, możemy rozmawiać. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

O tej cenie coś koordynator mowił ze prezes obiecał  1.42 a może 1.5.  Ja na obecną  chwile sadzeniaka nie zostawiam. Kopie i wyworze.Wykopalem skawe kwalifikowane z Łomży  to tyfus taki ze same drobne i pognite wydajność  max 20t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
14 minut temu, brodziak81 napisał:

O tej cenie coś koordynator mowił ze prezes obiecał  1.42 a może 1.5.  Ja na obecną  chwile sadzeniaka nie zostawiam. Kopie i wyworze.Wykopalem skawe kwalifikowane z Łomży  to tyfus taki ze same drobne i pognite wydajność  max 20t. 

Tez mam skawe z łomzy..porosla spora..zobaczymy przy wykopkach jak z jakością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miete334422    3
2 godziny temu, Vitasem napisał:

Skawa Wam już uschła ... czy kopiecie zielona?

zielonutka jeszcze skawa zuzanna też zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
12 minut temu, pedro2 napisał:

Eurostarch i Bzura u mnie też piękne. Rudawa świeża słabsza

Badales rudawe na skrobie juz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Pierwsze dostawy kopane w 100% zielone krzaki dużo niższa skrobia niż teraz gdzie albatros zaczął przysychać i skrobia ponad 2% do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dzwoniłem właśnie czy mogę jutro przywieźć w zamian za kolegę to mówił coś koordynator o umowach. Zobaczymy.

Ja na razie nie sypie sadzeniaka, każdy z kim by nie rozmawiać też... więc panie prezesie lepiej spiesz się bo zostaniesz z ręką w nocniku na drugi rok. 

1 godzinę temu, Lubago napisał:

Badales rudawe na skrobie juz? 

Nie, wczoraj zaczęliśmy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

A się zdziwią, w mojej okolicy każdy rezygnuje, wolą zboże zasiać no chyba że dadzą 1,60 to może ktoś się zdecyduje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

Ja to nawet jakby płacili 1.60zł to mam ich gdzieś. Tyle pracy, wynajęcie pracowników do sortowania, na kombajn itd to też koszty. Żeby to miało jakiś sens to musi wyjść opłacalność przynajmniej 2 razy większa jak zboże (przynajmniej w moich warunkach gdzie o każdego pracownika trzeba się prosić żeby łaskawie przyszedł). W zeszłym roku wyszedłem już kiepsko na ziemniakach. W tym roku po tych podwyżkach nawet się nie chce gadać. Ja osobiście stwierdzam że jak za tira (25~26ton) nie wyjdzie 10tyś zł to nie ma sensu sądzić. A w tym roku z kim nie rozmawiam gniją na potęgę. Podziwiam tych co zostawią sadzeniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554
Dnia 28.09.2021 o 11:54, Vitasem napisał:

Piszesz podanie , ze nie masz tyle ziemniaków ze względu na niekorzystny przebieg wegetacji.

I nic nie płacisz.

A co jeśli wstawię tylko połowę zakontraktowanych ziemniaków,  też nie będzie kary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj